«Оскар» думає про Україну

«Оскар» думає про Україну

У кінотеатрі Dolby Theatre у Лос–Анджелесі відбулася 86–та церемонія вручення найпрестижнішої премій Академії кінематографічних мистецтв і наук США «Оскар». Важливим моментом під час церемонії стало згадування про події в Україні.

Обережно! Мистецтво!

Обережно! Мистецтво!

Заходять діти в Ермітаж у зал, де представлено картини епохи Відродження, а там майже всі роботи прикриті ганчірками. « За ширму не можна. Там мистецтво не для дітей», — пояснює музейниця і відводить дітей від гріха подалі. Жадібних до пригод підлітків ведуть на екскурсію у Державний музей образотворчих мистецтв ім. Пушкіна.

Вояки з гітарами

Для тих, хто не сприймає фольклор у чистому вигляді, музиканти подають етномузику у сучасних обробках. Буває, слухаєш якусь рок–ватагу з роззявленим ротом від захоплення, і навіть не підозрюєш, що цю пісню музиканти привезли з експедиції з Полтавщини чи Карпат.

Кіно в Європу

Кіно в Європу

Через рік українські продюсери та режисери зможуть розраховувати на фінансування фільмів, дистрибуції та розвитку кінотеатрів за рахунок Європейського­ фонду підтримки кіно — Eurimages («Євроімідж»). У Держкіно повідомили, що Україна розпочала процедуру вступу.

«Мумiй Троль»: плавання на іншому «кораблі»

«Мумiй Троль»: плавання на іншому «кораблі»

13 грудня в Петербурзі улюблена багатьма російська група «Мумiй Троль» відіграє свій останній прощальний концерт у «класичному» вигляді. Під час гастрольного турне на підтримку нового альбому «SOS Матросу», який проходив по всій Росії та Україні, лідер гурту Ілля Лагутенко вирішив розпустити рок–ансамбль iз 16–річною історією «Мумiй Троль» і продовжити плавання по музичному океану «на іншому кораблі».

Прощальний поцілунок «совку»

Прощальний поцілунок «совку»

Те, що Жанна Кадирова отримає головну премію конкурсу PinchukArtCentre у галузі сучасного мистецтва для молодих українських художників до 35 років і 100 000 гривень, мало хто сумнівався. Вона і так уже багато років є переможцем, «серпом і молотом» молодого українського мистецтва.

Феміністка, коханка, матір

Феміністка, коханка, матір

Вона закінчила лише чотири класи народної школи.  Володіла польською, німецькою та українською. Грала на фортепіано, цитрі, дримбі, добре малювала, каталася верхи на конях, займалася в аматорському театрі й хотіла стати професійною актрисою. Ольга Кобилянська в юності була пристрасною брюнеткою з оксамитовими очима, цікавилася новинками моди, мала вишуканий смак і до старості зберегла струнку фігуру.

Самураї з Кам’янця

Самураї з Кам’янця

Коли в Японії цвіте сакура, а в Україні — вишня, саме час подумати про образ козака–самурая. Взявши за основу п’єсу «Йоко та самураї» сатиричного драматурга і художника Леся Подерв’янського, Кам’янець–Подільське міське військово–історичне товариство та студія «Яд» Ігоря Гаріна у травні цього року зняли дев’ятихвилинний фільм.

Золото «Нової хвилі» врятує бездомних собак

Золото «Нової хвилі» врятує бездомних собак

У неділю в Юрмалі завершився Міжнародний конкурс молодих виконавців естрадної пісні «Нова хвиля–2010», який проходив iз 27 липня по 1 серпня. Найкращою співачкою з 17 виконавців із 12 країн світу одноголосно вибрали Сону Шахгельдян із Вірменії.