«Нам тут «жуть»

Дві новини з розряду неймовірних. Харківська обласна прокуратура закрила кримінальну справу, порушену за статтею 294 після горезвісного побоїща на вулиці Клочківській. А суд визнав невинним начальника управління квартирного обліку міськради Геннадія Бакаляра, який підозрювався в отриманні хабара майже на 40 тисяч гривень. В обох випадках зібрані оперативниками матеріали були підкріплені досить переконливим відео. Демонстрація останнього місцевими телеканалами зібрала велику глядацьку аудиторію. Можливо, саме тому харків'яни були переконані, що ці дві гучні справи вже точно не вдасться спустити на гальма. Але, виходить, вже вкотре помилилися.

Місток через яр — і ти вже в історії

Місток через яр — і ти вже в історії

Топонімічні пристрасті, що розгорілися у Харкові після смерті Євгена Кушнарьова, набирають шалених обертів. Окрім нової станції метро та центральної вулиці, розчулена громадськість пропонує присвоїти ім'я покійного депутата одному з Будинків культури, Краснокутській гімназії та мосту через яр на Салтівському житловому масиві. Причому, за словами голови обласної ради Василя Салигіна, озвучений список — лише невелика дещиця усіх ініціатив, із якими харків'яни звертаються цими днями до органів місцевої влади.

Шпигунські пристрасті

Новий тиждень у Харкові вже традиційно розпочався з нового скандалу, головним фігурантом якого вкотре став секретар міської ради Геннадій Кернес — людина з сумнівною репутацією та нестійкими політичними поглядами. Тепер чиновник-«регіонал» посварився зі співробітниками Служби безпеки України.

Розпродаж на вулиці Кушнарьовській

Розпродаж на вулиці Кушнарьовській

Услід за станцією метро імені Євгена Кушнарьова в першій українській столиці може з'явитися ще й вулиця, яка носитиме ім'я трагічно загиблого народного депутата. З такою ініціативою виступили народний депутат від Партії регіонів Юлія Ковальова та її однопартієць, голова Харківської обласної ради Василь Салигін. Удостоїтися такої честі може центральна вулиця Харкова — Сумська. Навіть дивно, що регіонали все задовільняються «дрібнотою». Чому б відразу вже Харків не перейменувати?

Траур у прямому ефірі

Траур у прямому ефірі

На Водохреще Харків став центром паломництва управлінського та парламентського бомонду. Провести в останній путь одного з лідерів Партії регіонів приїхали Прем'єр-міністр Віктор Янукович з майже всіма віце-прем'єрами, міністрами та Рінатом Ахметовим, Голова Верховної Ради Олександр Мороз, обидва екс-президенти країни та екс-спікер Володимир Литвин, посол Російської Федерації Віктор Черномирдін, колеги покійного по парламенту, вітчизняні та російські губернатори. Секретаріат Президента представляв у Харкові Арсеній Яценюк, РНБО — Валерій Хорошковський. Віддати останню шану народному депутату прибули також його ідеологічні опоненти Петро Порошенко, Анатолій Матвієнко, Євген Червоненко.

Прощальний гудок і дводенний траур

Прощальний гудок і дводенний траур

Через 15 хвилин після смерті Євгена Кушнарьова у Харкові загули сирени. Так заздалегідь запланована типова перевірка системи оповіщення городян на випадок надзвичайних ситуацій мимоволі стала прощальним гудком по непересічній людині. З тієї миті підготовка до похорону одного з найуспішніших політиків міста набула у Харкові державної ваги. Управлінці міськвиконкому — соратники Кушнарьова по Партії регіонів — на екстреному засіданні прийняли рішення оголосити 18—19 грудня траурними днями. Були скасовані усі розважальні та спортивні заходи, на будинках з'явилися приспущені прапори з чорними стрічками. У Києві такого не було навіть на смерть В'ячеслава Чорновола...

Особливостi «регiонального» полювання

Особливостi «регiонального» полювання

Поранення, несумісне з життям, — таку трагiчну інформацію констатували вчора, ближче до обіду, лікарі медичного консиліуму, який зібрався з приводу стану здоров'я народного депутата й одного з лідерів Партії регіонів Євгена Кушнарьова. Про це УНІАНу телефоном з Ізюма повідомив міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко. Лікарі робили все можливе, щоб врятувати народного депутата, Харків збирав для нього кров четвертої групи, а з Німеччини до Ізюма вилетіли лікарі. Все марно. Учора о 13.40 у пораненого зупинилося серце. Реанімаційні заходи результатів не дали. Євген Кушнарьов помер, так і не прийшовши до тями.
У російського співака і композитора Юрія Шевчука є чудова пісня під назвою «Не стріляй!». А в ній — дуже розумні й мудрі слова: «Не стреляй и не хвастай другим, что без промаха бьешь по мишеням живым!». Євген Кушнарьов в одному зі своїх інтерв'ю казав: «Є в мене трофеї, про які не соромно не тільки розповідати, а й показувати». Не хочеться говорити про фатум, про трагічний збіг обставин, необережність і безконтрольність полювання в Україні, особливо якщо йдеться про депутатів та чиновників високого рангу. Лише цікаво, чи скоро візьмуть у руки зброю ті, хто цього трагічного вівторка був поруч із Кушнарьовим, і з чиїх рук пролунав той злощасний постріл?

Битва за Саржин яр

Список сюрпризів, які міська влада Харкова підносить городянам із надмірною частотою, поповнився ще одним пунктом. Цього разу управлінці насолили священикам Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, відмовивши їм у проведенні обряду водохрещення. Йдеться про одне з джерел Саржиного яру, що розташований у центральній частині міста. З проханням дозволити провести там літургію представники автокефальної церкви звернулися до мерії ще 28 грудня. Проте через два тижні по тому дізналися, що міськвиконком їхню заявку відхилив. До речі, вперше за останні 15 років.

«Томагавком» по чиновнику

У ніч із п'ятниці на суботу біля готелю «Національ» у Харкові спрацював саморобний вибуховий пристрій на радіоуправлінні. За збігом обставин, НП сталася якраз тієї миті, коли східцями будівлі до свого офісу піднімався секретар міськради Геннадій Кернес.

Харків'ян — у концесію

Міська влада напередодні свят піднесла харків'янам справжній комунальний сюрприз. Чиновники з 1 січня не лише подвоїли розмір квартирної плати, а й оголосили про те, що місто тепер розраховуватиметься за надані послуги не з добре знайомими жеками, а єдиним на увесь Харків підприємством «Житлокомсервіс».