Утекли від батьків і не повернулися

Утекли від батьків і не повернулися

Хлопчики шести і семи років у селі Жовтневому Харківської області пішли з дому і не повернулися ще минулої п’ятницi. Проте їхні батьки, схоже, помітили пропажу лише на вихідні. Принаймні до суботи вони не кликали на допомогу ні міліцію, ні рятувальників. Запізнілі ж пошуки принесли найгіршу із можливих новин. Обидві дитини загинули на покинутих очисних спорудах, що розташовані поблизу села.

А що на Паску фарбуватимуть?!

А що на Паску фарбуватимуть?!

Після дводенної боротьби за право на мітинг лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко таки виступив у Харкові. Як уже писала «УМ», замість просторого майдану Свободи йому надали маленьку площу Рози Люксембург. До того ж територію біля ЦУМу правоохоронці поділили на сектори, виставивши по всьому периметру своїх людей. Але, незважаючи на міліцейські кордони і тисняву, майдан, мов казкова рукавичка, зумів вмістити близько 8 тисяч городян.

Пігулки — не дитячі ліки

Пігулки — не дитячі ліки

Вітчизняні фармацевтичні заводи випускають дуже мало препаратів, призначених для лікування дітей. Причина банальна — не вигідно. Мікстури для малюків проходять триваліший етап досліджень, потребують спеціального обладнання та контролю. Усі ж фармпідприємства в Україні давно приватизовані, заробляють гроші без підтримки держави, тому націлені на солідний і, головне, швидкий прибуток. Ліки для малечі явно не вписуються у цю економічну схему. А отже, батьки змушені або витрачати кошти на дорогі імпортні препарати, або кришити на шматочки «дорослі» пігулки.

Одружений з покійницею

Резонансну справу розглядає наразі прокуратура Московського району Харкова. Правоохоронцям вдалося вийти на слід чоловіка, який одружився з... покійницею. І все це для того, аби заволодіти її однокімнатною квартирою.

Морська екзотика плюс «чортове колесо»

Харківський сад імені Шевченка, схоже, таки донищать комерційні проекти. Поруч із численними харчевнями, яких тут, здається, вже більше, ніж дерев, невдовзі з'явиться ще й дельфінарій. Iдеться про самісінький центр міста, традиційно бідний на зелені насадження. До того ж тут переважає давня класична архітектура, яка явно не передбачає подібного сусідства.

«Пересічних українців уже не цікавить, навіщо Юля розпустила косу»

Керівник парламентської фракції «Нашої України» В'ячеслав Кириленко вважає, що тільки об'єднавшись, національно-демократичні сили можуть зупинити антиконституційний переворот і тотальну узурпацію влади, затіяні Кабміном та «більшовиками» з Верховної Ради. Першим у списку майбутніх соратників він називає Блок Тимошенко. На думку пана Кириленка, угода «НУ» і БЮТ про спільну опозиційну діяльність є гарантією того, що в майбутньому ганьба з подоланням вето Президента більше ніколи не повториться. А відтак — узурпаторські настрої правлячої коаліції підуть на спад.

Ганебний стовп для патріота

Ганебний стовп для патріота

Українські патріоти Харкова переживають ефект дежа вю. Здається, з часу останньої барикади на лінії національно-визвольного фронту минуло добрих 15 років. Поборники незалежності вже давно перекували свою ідеологічну зброю на просвітницькі орала і, схоже, навіть були готові відчути себе ветеранами на заслуженому відпочинку. І раптом з якоїсь невідомої причини виборені ними «трофеї» різко впали в ціні. А водночас із просто невблаганною швидкістю у місті почав розмножуватися підзабутий вірус українофобства. Вакцина від нього, можливо, і є. Але практично скористатися нею досить проблематично.

Самодержавством повіяло

Такої кількості міліціонерів у одному місці, як позавчора, харків'яни не бачили ще жодного разу. Люди у формі перекрили один із виходів на станції метро «Радянська», кількома шеренгами оточили будинок міськради, влаштували суворий контроль на вході до мерії і заповнили собою кожен куток самого приміщення. Навіть журналісти у прес-службі працювали під пильним наглядом суворих хлопців. Для політичних партій та громадських організацій, що прийшли поборотися з новими комунальними тарифами або, навпаки, захистити їх, — свій варіант безпеки. Різнопрапорні колони правоохоронці розділили на три частини. В одному секторі — БЮТ та НСНУ, в другому переважно ПРП, ПППР, УНП, у третьому — Партія регіонів. Мерію обрамлювали також два кордони з металічних щитів у вигляді подвійної загорожі.

П'яному закон не писаний

Відсутність витверезників — одна з найгостріших проблем Харкова. Таке повідомлення зробив на прес-конференції заступник міського голови, директор Департаменту охорони здоров'я і соціальних питань міськради Ігор Шурма. За його словами, існуюча нині практика, коли всіх громадян напідпитку, які потребують негайного лікування, звозять до клініки швидкої невідкладної допомоги, — більше не витримує жодної критики. А все тому, що подібні пацієнти вже давно стали справжнім стихійним лихом для персоналу вищезгаданого медичного закладу. Лише за останні півроку тут трапилося сім випадків, коли хворі у нетверезому стані або їхні родичі з кулаками та газовими балончиками кидалися на медиків, наносячи їм тяжкі травми. Причому жодна з порушених у цьому зв'язку кримінальних справ так і не була доведена до суду. А відтак, резюмує пан Шурма, нетверезі громадяни, які потребують негайної медичної допомоги, повинні отримувати її у спеціальних закладах. Тобто у дещо забутих витверезниках.

Свобода по-харківському

Відкритий лист-протест, адресований харківській мерії, підписали днями місцеві журналісти. Вдатися до такого кроку їх змусили дії прес-служби міськради, яка позбавила акредитації власкора газети «Коммєрсант-Україна» Марію Спалек — за статтю про горезвісне підприємство «Житлокомсервіс».