Пред’явіть віртуальний квиточок

До кінця 2009 року мешканці та гості міста матимуть можливість сплачувати за проїзд у громадському транспорті за допомогою мобільного телефону, сподіваються у Полтавській міськраді. Відправивши текстове повідомлення на спеціальний номер, який буде визначено згодом, пасажир отримає право проїзду в міському транспорті впродовж усього дня. Гроші за проїзд зніматимуться через мобільного оператора. Підтвердженням права пасажира на проїзд слугуватиме надіслана у відповідь на електронний розрахунок «есемеска», яку потрібно буде пред’явити на вимогу контролера.

Звірину — «на олівець»

Звірину — «на олівець»

На обов’язковий облік поставили дичину геть усіх лісових, мисливських господарств і заповідників півострова: косуль, благородних оленів, диких кабанів, зайців, а також фазанів і навіть кегликів (різновид куріпок. — Авт.). Мета таксації, як пояснив «УМ» начальник одного з управлінь республіканського комітету Криму з охорони навколишнього природного середовища Юрій Єрмаков, — установлення подальших квот відстрілу дичини на наступний сезон полювання.

Колгоспна концесія

Минув майже рік відтоді, як обласна рада здала в концесію офшорній компанії практично всю систему водозабезпечення області. З обіцяного півмільярда гривень концесіонер, товариство з обмеженою відповідальністю «Луганськвода», не вклав у цей проект жодної копійки. І хоча час від часу його менеджери бадьоро рапортують про якісь досягнення (чомусь обов’язково вони трапляються десь на периферії), скандалів у водному господарстві теж вистачає.

Дешевше пішки

Щоразу, лобіюючи підвищення тарифів на проїзд, представники транспортних компаній обіцяють кіровоградцям комфорт і що систематично курсуватимуть маршрутні таксі на дорогах. Але час минає, а й далі на частині маршрутів пасажирам доводиться тіснитися у низьких і вузьких автобусах. А вечорами чекати на свій транспорт по півгодини і більше.

Вперед... у минуле!

Складна фінансово–економічна ситуація — вона ж криза, у потужному промисловому регіоні стає все відчутнішою та реальнішою. Свідченням цього є й бюджет Донецької області на 2009 рік, за який змушені були проголосувати депутати обласної ради. Отже, головний фінансовий документ області в нинішньому році на 1,5 мільярда гривень менший, ніж у минулому.

Партизанський підкоп

Партизанський підкоп

Не лякайтеся. Йдеться не про наслідки напружених україно–російських стосунків останнього часу і не про якийсь партизанський рейд на територію «братньої» держави. Хоча слово «партизан» у даному повідомленні має з’явитися. Бо гірники шахти «Червоний партизан», розробляючи антрацитові пласти, за пару тижнів збираються перетнути державний кордон України глибоко під землею — так склалися гірничо–геологічні умови. Он і російська шахта «1–Гукове» простягла свої штреки під самісінький кордон з того боку. Очевидно, шахтарям між собою легше домовлятися, ніж політикам.

Правоохоронець із народу

З–поміж провінційних міст Бердянськ одним із перших в Україні задіяв муніципальну міліцію як альтернативу правоохоронцям міськвідділу внутрішніх справ. Попервах фінансування «муніципалів» не було вельми обтяжливим для місцевої казни — доки під «дудку» світової кризи фінанси не заспівали романси і в Бердянську. Як зауважив перший заступник міського голови Петро Гончарук, на 2009 рік загін муніципальної міліції попросив майже півтора мільйона гривень — більш як у міському бюджеті передбачать коштів на розвиток фізичної культури і спорту та проведення загальноміських культмасових заходів. «А нам же необхідно заощаджувати на всьому, позаяк казна «схудне» на п’ять–шість відсотків», — акцентував пан Гончарук. Відтак «муніципалам» виділять лише половину заявлених на рік коштів, і в кожному мікрорайоні відтепер чергуватиме по одному міліціонеру «місцевого розливу».

Сьогодні вас легалізовано!

Для студентів вінницьких «вишів» Тетянин день дав старт незвичному конкурсу. Під егідою відділу у справах сім’ї та молоді міськвиконкому в місті оголошено конкурс на кращу шпаргалку. А оскільки початок його збігся із закінченням зимових екзаменаційних сесій, то героям дня є що запропонувати на розгляд журі. До участі в ньому запрошено не лише студентів, які, власне, і є творцями цілої шпаргалкової субкультури впродовж не одного покоління, а й викладачів, у яких після іспитів деколи збирається непогана колекція зразків. На розгляд приймають не лише самі «шпори» (так любовно називають їх творці. — Авт.), а й цікаві розповіді про методи списування на контрольних роботах, заліках та іспитах.

Писали перами, гралися скромно

Ідею його створення освітяни міста виношували цілих десять років, ще три роки було витрачено, аби втілити задумане в життя. У музеї зібрано кількасот експонатів, які відображають розвиток освіти Рівного. Тут і написи на бересті — не вистачало паперу, і гусяче перо — а де було знайти металеве? А ще — підручники позаминулого століття, старенька шкільна парта і навіть саморобна шматяна лялька, яку маленькі першачки часто–густо клали в сумку замість книжок.

А я тенором життя налагоджу!

Луганськ, безперечно, є найбільш культурним містом України, якщо не всієї Європи. Це, звичайно, за кількістю інститутів культури на душу населення. Або на один квадратний кілометр площі — байдуже. Приміром, у Луганську працює відразу два «культурні» вищі навчальні заклади, причому обидві будівлі стоять на одній площі з промовистою назвою — Красна.