На Покрову згодовували худобі останній сніп вівса і від цього часу тримали її вдома. Зерном із цього снопа годували курей. «До Покрови давали молоко корови, а по Покрові пішло молоко в роги корові», - казали в народі.
Концерт за участю гурту «Гайдамаки», а також дефіле народних автентичних костюмів під назвою «Україна молода» підготував для своїх відвідувачів з нагоди свята Покрови Національний музей народної архітектури та побуту України.
Україна відзначає 400-річчя Хотинської битви. Урочистості з цієї нагоди пройдуть з 8 по 10 жовтня у центральній частині Хотина та на території фортеці.
На Житомирщині в історико-культурному комплексі «Замок-музей Радомисль» відбувся традиційний фестиваль етнічної моди – етно-фешн-шоу «Аристократична Україна».
На локаціях були представлені давні традиційні ремесла. Поряд можна було скуштувати місцеві страви, приготовані за старовинними рецептами.Оригінально виглядав тризуб, викладений із домотканих традиційних доріжок.
У суботу, 18 вересня, в Національному музеї архітектури та побуту України відбудеться традиційне свято «Осінь весільна». Як інформує «Україна молода», святкове дійство розпочнеться о 13.00 на території експозиції «Середня Наддніпрянщина».
Під час дослідження колекції Національного художнього музею знайдені дві картини Федора Кричевського, які майже 80 років були підписані «невідомий автор».
Релігійне свято Усікновення глави святого Іоанна Хрестителя (в народі його ще називають Головосіки Івана пісного або Чесної глави) відзначають православні християни у суботу, 11 вересня.
У суботу та неділю, 4-5 вересня, в Національному музеї народної архітектури та побуту України, що в селищі Пирогів під Києвом, вируватиме традиційний осінній ярмарок народного мистецтва та ремесла.