Марш невдоволених

Марш невдоволених

Дерибан по-харківськи за останній рік кілька разів змінював свою форму і нарешті перейшов у земельну фазу. Підприємці скаржаться на те, що у керманичів міста і «регіональної» депутатської більшості міськради фактично неможливо випросити бодай невеликий шматок землі. Більше того, бажані ділянки не лише не дають, а й відбирають, пояснюючи новітню «експропріацію» тим, що немає необхідних документів. Протистояння зайшло так далеко, що ображені бізнесмени планують розпочати наприкінці липня громадянську акцію під назвою «Невдоволені харків'яни». А дехто з них навіть погрожує перевести свій бізнес до столиці.

Убили, щоб не плакав

Про зникнення хлопчика, якому щойно виповнився рік, правоохоронців повідомила його мати. Причому молода жінка була настільки п'яна, що так і не змогла бодай приблизно розповісти про подробиці надзвичайної події.

Бої без правил

Відкритий лист до чиновників, української громадськості та преси, написаний батьками вихованців хокейної команди «Дружба-78», вже встиг потрапити до новин загальноукраїнських ЗМІ. Автори послання повідомляють про намір попросити для своїх хлопців притулку у США. Юні спортсмени зараз якраз перебувають у Філадельфії на міжнародному хокейному турнірі One Hockey. «На даний момент наші діти стоять перед вибором, — пишуть харків'яни, — стати добропорядними, що поважають державу, громадянами і патріотами своєї країни чи перетворитися на людей «кримінальної системи» Сергія Брижі (директора спортивної школи) та Геннадія Кернеса (секретаря міськради), які уособлюють владу у нашому місті. А значить, повернутися до країни, де особисті інтереси чиновників вище тих, чиї інтереси вони покликані захищати».

«Турбоатом»: повна бойова готовність

П'ятниця, 13-го, для харківського заводу «Турбоатом» стала днем великого неспокою. Напередодні ввечері виконуючий обов'язки генерального директора підприємства Віктор Суботін отримав одразу з трьох джерел повідомлення про те, що енергомашинобудівний гігант може бути вдруге за останній місяць атакований рейдерами.

Простіше змінити директора, ніж ціну

Простіше змінити директора, ніж ціну

Керівник харківської підземки Сергій Мусєєв пропонує вже вдруге за останній рік підвищити ціну одного метрополітенівського жетона. Цього разу з 75 копійок до 1,12 грн. І це при тому, що навіть теперішня вартість проїзду є найвищою в Україні. До того ж сама «пропозиція» пана директора супроводжується легким шантажем. Мовляв, у разі, якщо облдержадміністрація не дасть «добро» на новий тариф, підземка змушена буде скоротити інтервал руху електричок, їхню кількість і навіть заради економії частково відключатиме ескалатори.

Басейн для «Золотої рибки»

На базі харківської ДЮСШ «Піонер» невдовзі відкриють школу з підготовки плавців, якою опікуватиметься сама чотирикратна олімпійська чемпіонка Яна Клочкова. Титулована спортсменка вже дала згоду на участь у перспективному проекті. А місцева влада нарешті визначилася з місцем майбутнього будівництва.

М'ясні туші у бойовій позиції

М'ясні туші у бойовій позиції

Вільна економічна зона «Донецьк», через яку в Україну завозиться імпортне дешеве м'ясо, вбиває тваринницьку галузь сусіднього регіону. Про це днями повідомив голова Харківської облдержадміністрації Арсен Аваков і одразу ж був звинувачений опонентами у виголошенні першого політичного месиджу до вересневих парламентських виборів. У свою чергу статистика і тривожні коментарі фахівців-аграріїв свідчать про те, що майбутні перегони в цьому конфлікті, можливо, й відіграли певну роль, але далеко не основну.

Голосували за Добкіна, отримали Кернеса?

Черговий харківський скандал уже назвали «маленьким переворотом». Більшість депутатів міськради ухвалила на сесії Статут територіальної громади Харкова, згідно з яким посада секретаря міської ради виростає до рівня і значимості загальнообраного мера. Останній, за такого розкладу, автоматично перетворюється на чиновника з технічними повноваженнями.

Безлика пам'ять

Тривала дискусія на тему: «бути чи не бути у Харкові пам'ятнику жертвам Голодомору» завершилась досить несподіваним результатом. Пам'ятник дійсно буде, але у вигляді безликої середньостатистичної братської могили, спорудженої на честь жертв одразу усіх тоталітарних режимів. Меморіал, згідно з рішенням сесії міськради, збудують у Комсомольському парку, що з цієї нагоди буде перейменований на парк Пам'яті.

Дитяча творчість під загрозою

Не встигли харків'яни захистити від продажу найперший вітчизняний кінотеатр «Бомер» (цю оборудку ініціювали депутати-«регіонали» з облради), як на порядку денному з'явилася нова проблема. Тепер їхній однопартієць мер Михайло Добкін запропонував знести найперший, збудований ще в 30-тi роки, вітчизняний Будинок дитячої творчості і збудувати на його місці п'ятизірковий готель.