Битва за юних верстатників

Битва за юних верстатників

Людей, яких десять років тому вітчизняні підприємства масово виштовхували на вулицю без вихідної допомоги, лякала не тільки перспектива голоду. По той бік прохідної вони залишали друзів, дешеві путівки на море, скромні, але гарантовані обіди в заводських їдальнях, корпоративні вечірки у передсвяткові дні і взагалі цілий світ, що, власне, і був їхнім життям. З того часу, здається, минула вже ціла епоха. На зміну соціалістичній прийшла ринкова економіка, що традиційно потребує кваліфікованих кадрів. Але, як з’ясувалося кілька років тому, суто житейські уподобання потенційних робітників за цей час ніскільки не змінилися. На завод і тепер можна заманити людей лише разом зі старим, а то і набагато повнішим соціальним пакетом.

Касту — геть!

Змагання учасників передвиборчого марафону за можливість першими скасувати депутатську недоторканність завершується перемогою, власне, автора ціє ідеї. Учора в Харкові Президент Віктор Ющенко підписав листа, яким наблизив кінець цієї дискусії. «Ми ліквідуємо ту політичнку касту, яка дуже багато років спекулювала на тілі громадян, — сказав він. — Звідси беруть початок спекуляції приватизаційними процесами, звідси беруться спекуляції або злочини земельних процесів. Усі латифундисти в певних місцях сидять, які прикриті добре імунiтетом і можуть й далі чинити ці брудні справи. Звідси — тіньова природа ПДВ, звідси багато є речей, з якими якщо хочемо раз і назавжди розпрощатися, ми повинні перш за все зафіксувати принцип «закон один для всіх».

Шедеври не потовпляться...

Шедеври не потовпляться...

У Харкові — «колекційний» бум. Люди збирають усе — картини, монети, поштові листівки, зброю, Георгієвські хрести, старі фотографії, фарфорові статуетки і навіть фантики від цукерок. Давнина манить, розчулює до сліз, спустошує гаманці і засмоктує, як фатальна трясовина. Невинне хобі з часом навіть для дуже успішної людини може стати справою усього життя, потіснивши решту її інтересів. Нерідко зібрання таких колекціонерів настільки ідейно і тематично виважені, що за історичною і культурною цінністю можуть сміливо конкурувати з експозиціями діючих музеїв. Саме тому на зміну «колекційному» буму в Харкові вже готовий прийти бум музейний. Бракує лише такої «дрібниці», як дах та стіни, що гарантували б раритетам надійну охорону, постійну прописку в місті й вільний доступ для огляду.

Президенти й олігархи, налітай!

Вчені Харківського інституту монокристалів разом із чеськими колегами розробили технологію виробництва прозорої броні, яка здатна витримати удар бронебійної кулі. Новий матеріал набагато легший від уже існуючих аналогів. До того ж, при товщині всього лише 25-35 міліметрів, нічим не поступається міцністю 80-міліметровій сталі, з якої виготовляють сучасні бронежилети.

Вагони пішли під укіс

Вагони пішли під укіс

На залізничному перегоні поблизу міста Куп'янська, що на Харківщині, нарешті відновлено рух потягів. Як учора повідомляла «УМ», у понеділок зійшли з рейок два десятки вагонів товарного потяга. Останній належить залізниці сусідньої федерації і рухався у бік російських Валуйок. За попередньою версією фахівців, аварія сталася через поломку одного з вагонів, що був якраз посередині поїзда. Той різко пішов під укіс, потягнувши за собою третину состава. На щастя, машиністам вдалося справитися з неординарною ситуацією і під час аварії ніхто не постраждав.

Фатальна стріла

Фатальна стріла

Поблизу станції Ков'яги днями сталася неймовірна трагедія. Швидкий потяг «Київ — Харків» під час руху зачепив стрілу ремонтного підйомника, у корзині якого перебувало двоє робітників-полтавчан. Удар був настільки сильним, що стріла відлетіла вбік і вдарилася об стовп лінії електропередач. Її уламки, у свою чергу, потрапили до кабіни дрезини, що перевозила ремонтний пристрій, і лише дивом не травмувала машиніста та його помічника. Водночас монтажників спіткало справжнє лихо. Один iз них отримав тяжку черепно-мозкову травму і помер ще до приїзду «швидкої допомоги». Інший потрапив до Валківської районної лікарні з незначним пораненням.

Мінус триста мільйонів

Приголомшливу інформацію озвучив днями віце-президент Тендерної палати України Микола Товстановський. Із 500 мільйонів, виділених Харківському міськвиконкому на проведення тендерних процедур, 300 було витрачено з грубим порушенням законодавства про державні закупівлі. Тіньові оборудки, що застосовувалися при цьому, зводяться в основному до кількох схем. Найпоширеніша — завищення вартості лікарських препаратів, призначених для реалізації в рамках державних медичних програм. Подібні махінації надмірно спустошили не тільки казну, а й гаманці громадян.

Не хотіти можна по-різному

Адвокат родини покійного депутата В'ячеслав Стовба не може прийняти теперішню версію загибелі Євгена Кушнарьова — «необережне вбивство». На його думку, точніше відтворює причину надзвичайної події формулювання «убивство з непрямим наміром». Тому недавню інформацію прокурора Харківської області Василя Синчука про те, що розслідування резонансної справи добігає кінця і буде завершено через два-три тижні, адвокат вважає надто оптимістичною. На відміну від сказаного під час попередньої прес-конференції, тепер він уже не ставить під сумнів провину Дмитра Завального. Але водночас не схильний пом'якшувати її в унісон з версією слідчої групи.

Драйв по-слобожанськи

Драйв по-слобожанськи

Хороша тенденція — на зміну зливі попсових фестивалів прийшли етнічні: з народною музикою, ремеслами, національним одягом, танцями і кухнею. Нічого моднішого за етнофестивалі цього літа в Україні не було. «УМ» розповідає про ще один — «Печенізьке поле».
На Харківщині народився і помер далеко не один фестиваль, а цей живе — і крапка. Його не лає хіба що лінивий, над ним відверто глузують естети та знавці відоміших мистецьких заходів. Проте як тільки в липні оголошують дату чергового фесту, на «Печенізьке поле» збираються всі, хто здатен зібратися куди-небудь у принципі. І це, власне, все, що потребує певних зусиль. Далі починаєш жити якимось дивним життям, в якому важко пізнати навіть самого себе. Словом, ти на фестивалі, а фестиваль у тобі. І так уже шостий рік поспіль.

«Презент» від таємничої богині

Давнє городище поблизу села Мохнач у Зміївському районі подарувало археологам з Харківського педагогічного університету чергову знахідку. Цього разу до рук пошуковців потрапила майже повністю зруйнована часом скриня, в якій зберігалася частина жіночої руки. Остання вціліла лише тому, що була загорнута в шкуру якоїсь тварини. З цієї ж причини до нашого часу «дійшли» й унікальні коштовності, що прикрашали кисть середньовічної пані. Йдеться про два бронзових і срібний браслети, бронзову каблучку зі вставкою iз синього скла. Поруч з рукою знаходився повний набір справжньої модниці — намистини, в які невідомий майстер «вкрапив» дорогоцінні метали, а також коралові і сердолікові «горошини».