Дубові діти

Дубові діти

За неймовірно цікаву справу взялися співробітники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Уманського дендропарку «Софіївка». Гуртом вони збираються клонувати тисячолітній дуб Максима Залізняка. Вчені хочуть із пагінця 24–метрового велетня виростити кілька дубових «дітей» — щоб ці нащадки мали таке ж міцне здоров’я та були довгожителями.

Аварійна переправа

Аварійна переправа

Відкладати й надалі реконструкцію моста через Дніпро біля Черкас, як це робилося вже кілька років поспіль, не можна. Інакше станеться біда, в один голос заявляють шляховики, перевізники і черкаська влада.

Адвокат віртуальної імперії

Співробітники харківського Управління з боротьби з економічними злочинами розкрили діяльність потужного конвертаційного центру, послугами якого встигли скористатися підприємці фактично з усіх регіонів країни. Керував віртуальною пірамідою власник типової адвокатської контори, розташованої на першому поверсі звичайної багатоповерхівки. Скромні апартаменти не завадили натхненнику великої афери принести державі багатомільйонні збитки, а ошуканим клієнтам — численні проблеми із законом.

Ігри «крутих»

Ігри «крутих»

Співробітники кримінальної міліції у справах дітей спільно з працівниками спецпідрозділу «Беркут» 22 березня затримали двох мешканців Чернівців, 48–ми та 64–х років, за підозрою у скоєнні злочинів, передбачених другою частиною статті 153 Кримінального кодексу — насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітнього. На квартирах підозрюваних провели обшук, і вдома в одного з підозрюваних правоохоронці виявили 15–річного хлопчика. Підозрюваних доправили в ізолятор тимчасового утримання, а згодом суд обрав для них запобіжний захід — взяття під варту.

Дарунок для Шевченка

Дарунок для Шевченка

Подарунок для Та­раса Шевченка зробила найстарша черкаська художниця Інна Кругляк. До 195–ї річниці з дня народження поета Інна Олексіївна намалювала картину «Реве та стогне Дніпр широкий». Усього за місяць. Тепер цю картину експонують у Черкаському музеї «Кобзаря». Там же недавно була й виставка робіт пані Інни.

Не контрабандист, але провокатор

Депутат Одеської міськради, лідер проросійської партії «Родіна» Ігор Марков, мріє про створення парламентської тимчасової слідчої комісії стосовно розслідування інциденту 21 березня, коли співробітники Служби безпеки України зайняли приміщення політичної організації, про що «УМ» повідомляла вчора. За словами депутата, офіс партії «Родіна» був захоплений бійцями спецназу СБУ «Альфа» без належних на те санкцій і під безпосереднім керівництвом голови обласного управління служби Анатолія Матіоса. Марков також стверджує, що за ним проводилось незаконне спостереження, а незадовго до інциденту була спроба його затримання спецпідрозділом міліції.

Кіровоград нерадіаційний

Комплексну програму захисту населення області від впливу іонізуючого випромінювання на 2009—2013 роки затвердила Кіровоградська обласна рада. Як уже писала «УМ, облрада в січні минулого року погодила клопотання державного підприємства «СхідГЗК» про отримання гірничого відводу для розробки родовища уранових руд безпосередньо під містом Кіровоград. Але питання соціальної угоди тоді залишилося відкритим . Адже вплив уранових копалень під містом очевидний — за останні роки кількість онкозахворювань у регіоні зросла на 14 відсотків. Підприємство було не проти частину прибутку давати на охорону навколишнього середовища і охорону здоров’я кіровоградців, але не мало згоди від Мінпаливенерго.

Прописка для пологів

Прописка для пологів

Мітингувальниці з кругленькими животиками та вже народженими дітьми разом зі своєрідною групою підтримки загальною кількістю близько ста осіб зібралися біля входу до приміщення мерії зранку, перед початком чергової сесії міськради. У руках вони тримали плакати з досить промовистими гаслами на кшталт «Не дамо закрити пологовий будинок — ми народжували в ньому». Власне про пекучу проблему знають не тільки в Кременчуці. Її активно «вентилювали» на всіх рівнях, у тому числі й столичному, ще влітку минулого року, коли вперше постало питання про закриття пологового відділення Другої міської лікарні, розташованої у правобережній частині міста, колишньому «посаді» Крюкові.

Магічні «острівці»

Магічні «острівці»

Група вчених та випускників фізико–технічного факультету Дніпропетровського національного університету дослідженнями особливості та унікальності Придніпровського регіону в геолого–географічному та енергетичному вимірах займається вже протягом добрих 15 років. Тепер же вони з повною відповідальністю заявляють, що саме дев’ять затоплених дніпровських порогів, розташованих між Дніпропетровськом і Запоріжжям, є нічим іншим, як інформаційним полюсом планети Земля. Але це, за твердженням вчених, лише початок дивовижних відкриттів.
Те ж, що звитяжці ставляться до справи, якій уже присвятили значний шматок свого життя, найсерйозніше, підтвер­джується і створенням програми та общинного фонду під однойменною назвою «Дніпрові пороги».

Чоботи для Гуллівера

Чоботи для Гуллівера

З–поміж українських сіл Подолянці Житомирської області впродовж кількох років є чи не найвідомішими: саме тут мешкає Леонід Стадник — найвища людина планети. Його зріст — 2 метри 57 сантиметрів. До ситуації «пасує» навіть назва району, на території якого Подолянці зажили планетарної слави: Чуднівський. Слава славою, однак «приземлімося»: за нинішніх українських реалій дуже кепсько доводиться навіть «маленьким українцям» — що вже казати про Стадника–Гуллівера! Усі проблеми 200–кілограмового поліського велетня важко перелічити, але взуттєва, поза всякими сумнівами, — одна з постійних. Якраз до її мінімізації фахово вирішив долучитися колектив запорізького ТОВ «Чобіток».