«Вiяло» для охолодження. Взимку

«Вiяло» для охолодження. Взимку

Перший день зими для багатьох жителів Києва запам’ятався несподіваним сюрпризом від компанії «Київенерго». І хоча чутки про можливе відключення електроенергії ходили давно, і навіть обіцяли оприлюднити графік, але зникнення світла в понеділок, у розпал робочого дня, застало всіх зненацька.

Операція «Провокація»?

Події, які розгорнулися 1 грудня на майдані Незалежності, дещо нагадали перехожим картинку річної давності, коли після провокацій під адміністрацією Президента «Беркут» жорстоко побив журналістів і випадкових перехожих.

«І мороз хапа за вуха»

«І мороз хапа за вуха»

Перший місяць зими приніс із собою по-справжньому зимову погоду. І найближчим часом нас очікують справжні зимові морози. За повідомленням Гідрометцентру, стовпчики термометра опустяться вдень від -4 до -6, а вночі від -10 до -12.

Партизанські ігрища

Учора о другій годині ночі Харків укотре здригнувся від потужного вибуху. Як з’ясувалося згодом, невідомі зловмисники підірвали вибухівку біля військової частини №3017 Національної гвардії, розташованої по вулиці Академіка Проскури. «Відгомін було чути на Олексіївському житловому масиві, у селищі Жуковського та в районі Павлового поля.

Після «тиші» знову «вогонь»?

Учора українські та російські генерали обговорювали в Донецьку можливе припинення вогню та відведення важкого озброєння від лінії зіткнення. Звісно ж, офіційно представники російського Генштабу ЗС продовжують стверджувати, що їхніх вояків на Донбасі немає. Тому їхня участь у перемовинах щодо виконання Мінського меморандуму є нібито лише посередницькою, так само, як і представників місії ОБСЄ.

Чесний у Вічності

Чесний у Вічності

«Нам здавалося, він житиме вічно» — чую нині від багатьох. Завжди стрункий, ледь усміхнений, постійно в дії, генератор ідей, — і не скажеш, що йому вже 86. До останнього — їздив, промовляв, закликав, виступав у пресі. А тим часом тяжко хворів. І тихо, стиснувши кулаки, крокував до мети. Ніби про себе переклав Кіплінга:

А Ленін «пішов погуляти»

А Ленін «пішов погуляти»

Був в Одесі біля автозбирального заводу на вулиці Отамана Чепіги симпатичний пам’ятник. Встановлений у 1957 році біля адміністративного корпусу заводу, він зображав «вождя світового пролетаріату» Володимира Леніна, який на лавочці мирно розмовляв із «великим пролетарським письменником» Максимом Горьким.

Привиди захвилювалися

Привиди захвилювалися

Тернопільське регіональне відділення Фонду держмайна України оприлюднило інформацію про можливість здачі в оренду чотирьох незвичайних споруд. Двох старовинних замків — у селах Сидорів Гусятинського та Висічка Борщівського районів, та двох релігійних споруд, збудованих ще у п’ятнадцятому столітті — єврейської синагоги в райцентрі Гусятин та католицького костелу в Залізцях Зборівського району.

Битва екологів

У Черкасах набирає обертiв скандал навколо приміщення Будинку природи, яке належить обласній організації Українського товариства охорони природи. За ці квадратні метри йде битва між черкаськими екологами та представниками центральної президії Українського товариства охорони природи.

Царські нащадки

Левиця Маргоша та лев на ймення Цар відтепер можуть сміливо претендувати на звання найбільшого в Європі сімейства рідкісних берберських левів. У селі Щасливцеве, що на Арабатській Стрілці, у сафарі-парку п’ятирічна Маргоша народила відразу трьох дитинчат: двох «хлопчиків» і одну «дівчинку». Для неї це вже третій приплід, i кожного разу народжувалося по троє малюків.