Відвернути удар

Відвернути удар

Лікарі називають інсульт одним з найпоширеніших і найбільш загрозливих серцево-судинних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, серед причин смертності у світі ця недуга посідає друге місце. Щороку інсульт вражає понад шість мільйонів людей. В Україні жертвами недуги стають майже 130 тисяч. Медики невтішно констатують: лише п’ята частина тих, кого спіткав інсульт, здатна повернутися до повноцінного активного життя. А загроза повторного інсульту при цьому зростає в декілька разів.

«І все обов’язково буде добре»

«І все обов’язково буде добре»

Тривожні події в Україні останнім часом дають небагато підстав для радості й оптимізму. Однак якщо дорослим непросто розібратися з власними емоціями, приборкувати свої страхи і безпорадність, то дітям у цій ситуації значно складніше. А дітлахи дуже чутливо реагують на настрій дорослих. Психологи радять батькам пам’ятати про це.

«... А рафіновані «смаколики» краще лишіть у магазині»

«... А рафіновані «смаколики» краще лишіть у магазині»

Від якості харчування великою мірою залежить і якість життя. А також його тривалість, можливість уникнути небезпечних діагнозів. Однак людина не завжди прискіпливо стежить за тим, що кладе у власну тарілку: іноді за браком часу, часто — через елементарні лінощі.

Як «мотузки» на литках...

Як «мотузки» на литках...

Варикозні вени — це не тільки неестетичний вигляд і біль у ногах, а й небезпека для здоров’я. Якщо хвороба прогресує, вона може призвести до набряку стоп і гомілок, потемніння шкіри, запалення і навіть трофічних виразок в особливо задавнених випадках. Чому з’являється варикоз? Чи можна зміцнити вени і яким чином?

Заберіть полімери з тарілки!

Заберіть полімери з тарілки!

Ще 10—15 років тому одноразовий пластиковий посуд широко не використовувався в нашій країні. Нині ж він так міцно увійшов у наш побут, що ми навіть не замислюємося: а чи безпечний він для здоров’я? Натомість серед людей циркулює чимало міфів про шкоду пластикового посуду. Спробуємо розібратися, що правда, а що — вигадка.

Жорстко і солодко...

Жорстко і солодко...

Подумати тільки — майже третину життя людина проводить уві сні. І для того, аби організм був готовий до щоденних звершень, уночі він має як слід відпочити. Якісний, комфортний сон позначається на нашому здоров’ї не менше, ніж збалансоване харчування і прогулянки на свіжому повітрі, кажуть лікарі.

Нелагідний убивця

Нелагідний убивця

Достеменних даних про кількість українців, інфікованих вірусними гепатитами В і С, наразі немає. Експерти допускають, що цю проблему мають близько 3% населення. А враховуючи прихований характер епідемії і фактичну відсутність масштабного скринінгу, фахівці побоюються, що рівень поширеності вірусного гепатиту С може становити 5-9%.

«Нам наказано вижити»

«Нам наказано вижити»

Хронічний стрес — це не просто надмірне, а й життєво небезпечне випробування для організму. Українське суспільство через відомі політичні події змушене жити в таких умовах надто тривалий час. Як при цьому зберегти своє фізичне і психічне здоров’я — говоримо зi столичним фахівцем із судинних проблем, лікарем і науковцем, доктором медичних наук Уляною Лущик.

Таке «прикре» люстерко

Таке «прикре» люстерко

Зморшки — та естетична прикрість, яка не оминає нікого. До когось вони «підкрадаються в люстерко» раніше, інших жаліють довше, однак вікові зміни в організмі так чи інакше з часом починають проявлятися на обличчі. Механізм старіння залежить від генетики, способу життя, шкідливих впливів екології, сонця, догляду за шкірою, вважають лікарі.

Пов’язані любов’ю...

Пов’язані любов’ю...

Учені довели, що стреси є причиною великої кількості різних психосоматичних розладів, пологових аномалій і патологій новонародженої дитини. Бо, здавалося б, — малюк щойно з’явився на світ, звідки ж це лихо? Лікарі-педіатри, невропатологи застерігають: малюк отримує психосоматичне захворювання через матір.