Призначений бути осудженим

Про несподіваний поворот у резонансній кримінальній справі повідомив днями адвокат Дмитра Завального Володимир Олевський. За його словами, він та його підопічний остаточно втратили віру у справедливе завершення слід­ства, тому і вдалися до цього радикального кроку. Той факт, що написання заяви про амністію автоматично означає визнання підозрюваним своєї вини, на даному етапі їм видається меншим лихом. Хоча досі й Завальний, і Олевський займали протилежну позицію.

«Надкушена» жіноча гідність

«Надкушена» жіноча гідність

Важкуча праска, вкрита товстим шаром іржі, та інші історичні докази незмінно тяжкої жіночої праці стали першими експонатами харківського Музею гендерного руху, який було відкрито у стінах Національного університету імені В. Н. Каразіна. Вісім стендів, включаючи експозицію про насилля в сім’ї, завдяки листівкам, плакатам, документальним свідченням розповідають про історію зародження жіночого руху в Україні та його досить активний розвиток. Якщо вірити запропонованим експонатам, від пильного ока емансипованих пані та панянок приховати найменші ознаки гендерної нерівності досить складно. Вони, наприклад, помітили, що в жіночій військовій формі досить невдало розташоване кріплення для краватки. У результаті на цьому важливому атрибуті гардеробу український герб виглядає перевернутим догори ногами. Але при цьому жінки із задоволенням відзначили, що на тих же військових сорочках для слабкої статі тепер пришивають ґудзики на правильному боці.

Старість не радість?

Старість не радість?

Геронтологи стверджують, що потенціал, відпущений матінкою–природою, дозволяє людині жити до 120 років. На більше наш організм просто не розрахований, тому на якомусь етапі в кожного вмикається механізм старіння, уникнути якого практично неможливо. Але водночас абсолютно кожній людині під силу затримати або хоча б звільнити початок власного біологічного кінця від численних старечих проблем. Науковці Інституту біології Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна завершують проведення важливих досліджень стосовно довголіття і невдовзі озвучать отримані результати широкому загалу. Із деякими попередніми висновками проекту погодився поділитися з читачами «УМ» директор згаданого Інституту, доктор біологічних наук Анатолій Божков.

Із нашим «СТЕПом» — до Сонця

Із нашим «СТЕПом» — до Сонця

Нещодавно з космодрому «Плесецьк» в Архангельській області стартувала українська ракета–носій «Циклон–3», що вивела на орбіту російський супутник «Коронас–Фотон». У числі дванадцяти вимірювальних приладів, установлених на цьому космічному кораблі, є й супутниковий телескоп електронів та протонів «СТЕП–Ф», розроблений і виготовлений харківськими науковцями. Завдяки цьому міжнародному проекту вчені сподіваються отримати нові відомості про сонячну активність у широкому діапазоні енергій та її вплив на земне життя.

Прочитав сам — передай іншому

Більше тисячі книг видавництва «Грані–Т» і майже три тисячі пізнавальних журналів отримали днями вихованці сирітських закладів з Ізюма, Краснокутська, Лозової, Люботина і Кочетка. А також п’ятсот юних харків’ян, які через проблеми зі здоров’ям змушені користуватися інвалідними візками.

Життя на півсотні в місяць

Життя на півсотні в місяць

Дивна ситуація склалася на агрегатному заводі, що є підрозділом харківського танкограду. Підприємство постійно має замовлення, у тому числі й від іноземних фірм, працює фактично без збою, але його робітники ще з серпня минулого року не отримують гроші. Подачка у вигляді п’ять–десять відсотків від зарплати певний час рятувала від голоду, але в січні зникла й вона. Останній раз люди тримали у руках зароблені гривні напередодні новорічних свят. Їм видали по 50—150 гривень — хто скільки «заслужив». «Нині ми робимо двигуни для Китаю, — пояснив ситуацію робітник Віктор Ковальчук. — Вони дуже дорого коштують. А до цього був контракт із Пакистаном. Тоді, як і зараз, довелося вибивати зарплату силою».

М’ясо з душком

М’ясо з душком

Не так давно «УМ» повідомляла про незручності, які переживають військові навчальні заклади Харкова через відключення електроенергії за борги. І ось ще один результат відомчих ігрищ з вогнем. Одразу 88 курсантів Інституту танкових військ Національного технічного університету потрапили до інфекційного відділення Військового медичного клінічного центру з діагнозом «гострий ентероколіт». Хлопці скаржилися на біль у животі, діарею та нудоту.

Табу на «манту»

Одразу тринадцять учнів із двох шкіл Жовтневого району Харкова відчули себе зле після планового проведення проби на «манту». У дітей з’явився головний біль, запаморочення, зблідла шкіра. Так звані «неадекватні реакції» на щеплення в дітей тривали протягом години, а потім, як стверджують медики, стан здоров’я прийшов у норму. Школярі перебували під наглядом лікарів до кінця дня, після чого розійшлися по домівках.

Єфим Чупахін: Важливо, щоб джаз не презентували як музику для обраних і багатих

Єфим Чупахін: Важливо, щоб джаз не презентували як музику для обраних і багатих

Acoustic Quartet змусив пережити підзабуте з часів «совдепу» передчуття втрати життєво необхідного дефіциту. Це коли ти стоїш лише посередині довжелезної черги, але з якогось дива на рівні інтуїції починаєш усвідомлювати, що там, попереду, тобі вже нічого не світить. Східці харківської консерваторії, які ведуть на третій поверх до Великої зали, у день презентації альбому Acoustic Quartet були так щільно заповнені потенційними глядачами, що надія придбати квиток вмить розтанула без жодних ілюзій. Після цього потрапити на концерт захотілося з принципу. Дзвінкий дівчачий голос: «Фіма дозволив пропустити на стоячі місця по 15 гривень» вніс у стихійну чергу ще більший хаос, але зрештою до зали потрапили всі, хто хотів чи міг слухати джаз з чужим ліктем у власній спині. Утім відчуття муки зникло вже з першим акордом.

Не мав бабак клопоту

Не мав бабак клопоту

Харківський бабак Тимко вчора не побачив власну тінь. Це означає, що весна цього року в наших краях буде теплою і ранньою. Хранитель синоптика Віктор Токарський каже, що степові віщуни цю зиму спали досить спокійно, з чого можна зробити висновок, що весна вступить у свої права без перешкод і неприємних природних сюрпризів.