Бренд для нового монстра

Бренд для нового монстра

Творці каналу без зайвої скромності тлумачать назву свого дітища як КУЛЬТ ПЕРШОСТІ і стверджують, що вперше в історії українського телебачення (ні менше ні більше!) К-1 стане справжнім засобом масової комунікації.

З любов'ю замість пістолета

З любов'ю замість пістолета

Якщо Геббельс хапався за пістолета від самого лише звучання сакрального слова «культура», то в мене воно викликає бажання мати при боці двосічного меча якоїсь збоченої, садо-мазохістської «любові-ненависті». З одного боку, я ладна шматувати на клапті кожного, хто роззявить пащеку, щоб безапеляційно заявити, буцімто культури в Україні не існує. З іншого ж боку, цілком непоєднувана з життям концентрація цього слова на один квадратний метр пригнічує і викликає несамовитий і цілком «некультурний» спротив. Надто, якщо йдеться про телебачення, явище, що саме по собі як за наповненням, так і за технічним виконанням апріорі мусить належати до мистецького продукту.

Мандрики

Як повідомляє Корпункт.ru, журналісти польської державної телекомпанiї TVP Марцін Мамон, Томаш Гловаскі та Марiуш Пiлiс, які знімали фільм про Чечню, перебувають нині у Владикавказькому готелі під дбайливою охороною працівників МВС Північної Осетії.

Поярмаркували

Телевізійникам-білорусам з мандрами пощастило. На початку червня «Білорусь-ТБ» вперше взяло участь у найбільшому українському форумі професійного медіа-бізнесу — ХІ Київському міжнародному телеярмарку.

Супутниками по головах

Восени 2005 року в Росії планується створення цілодобового англомовного каналу. Він буцімто «відображатиме позицію Росії з головних питань міжнародної політики», а заодно інформуватиме іноземців про життя країни. RTTV транслюватиметься через супутник на Росію, Європу, СНД, США та деякі азійські країни.

Наше вам...

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення взялася за перевірку телеканалів, що входять в умовний медіа-холдинг Віктора Пінчука («Новий канал», ICTV, СТБ та М1). Проте, як повідомила «Четверта влада», не лише Нацраду цікавить функціонування цих мовників. Дочка екс-Президента Кучми Олена Франчук нещодавно заявила, що володіє частиною акцій згаданих телеканалів, тому братиме нині активну участь у їхній роботі. «Хочеться зробити телебачення якіснішим і цікавішим, ніж воно є зараз», — каже співвласниця акцій і додає, що нині для такого вдосконалення є всі можливості.
Разом із загальним ентузіазмом і бажанням покращувати якість вітчизняних мовників усе чіткіше і наполегливіше висловлюються думки про взаємообмін телевізійною продукцією між державами. Зокрема, в деяких електронних ЗМІ з'явилася інформація про те, що секретар РНБО України Петро Порошенко ініціює українсько-російську робочу групу, яка візьметься за розробку проекту зі створення «україномовного загальнодержавного російського телевізійного каналу, радіо та загальнодержавної україномовної газети». Цей проект підтримав президент Росії Владімір Путін. Прес-служба Петра Олексійовича підтвердила «УМ» цю інформацію, додавши, що і в Україні з'явиться інформаційний канал російського телебачення. До того ж український телеглядач невдовзі матиме можливість дивитися програми не лише російського, а й білоруського телебачення.
Думками стосовно доцільності взаємообміну телепродуктом із сусідами діляться наші експерти.

Теледжентльменство Шевченка (молодшого)

Теледжентльменство Шевченка (молодшого)

З минулого понеділка на НТКУ почалося професійне тестування співробітників служби новин УТ-1. Тренери новиннєвої журналістики з «Інтерньюз-Україна» та незалежні експерти з різних українських телеканалів, а також профільного видання «Телекритика» перейнялися реанімацією головного мовника країни. Мета тестування — діагностика творчого потенціалу журналістського колективу НТКУ. У той же день Андрія Шевченка офіційно призначено віце-президентом Національної телекомпанії України, а вже у вівторок, 17 травня, укладено угоду про «взаємопорозуміння між засновником, керівництвом та працівниками НТКУ». Бурхливі телеподії для читачів «УМ» коментує уже легітимний, новопризначений віце-президент Андрій Шевченко.

Музика з фінським акцентом

Музика з фінським акцентом

Фінляндію на «Євробаченні» представляє колишній футболіст Гейр Рьонінг.

До «Євробачення» фінська амбасада на чолі зі своїм добрим «культурним янголом» — Надзвичайним та повноважним послом Фінляндії в Україні Лаурою Рейніля — підійшла грунтовно. Вирішено було не просто відбутися виступом представника Фінляндії у Палаці спорту, але й у неформальній атмосфері дати поспілкуватися з ним українським журналістам. Гостина була, як завжди у резиденції пані Лаури Рейніля, вишукана, невимушена і невимовно лагідна.

Чайка не квапиться реанімувати «... півня»

Чайка не квапиться реанімувати «... півня»

Мабуть, саме тому він обрав бойові чати «5-го каналу» і навіть успішно «затесався» до чолівки його провідних «облич». Скидається на те, що найхолеричніший учасник згаданої музичної формації примудряється діставати задоволення з усього, до чого торкається його темпераментний перст і гострий язик (боронь вас Боже, потрапити на це лезо!).

Перемога як безпам'ятство

Перемога як безпам'ятство

З 25 квітня канал «1+1» почав показ, як зазначено на сайті студії, «першого військового хіта пострадянського періоду»: одинадцятисерійний серіал Ніколая Досталя «Штрафбат». Той-таки анонс намагається навіяти українським глядачам, що ця стрічка виправляє помилки історії. Доки ми, розвісивши вуха, баранувато сприйматимемо Другу світову війну в імперській інтерпретації Росії, і зі сльозами на очах слухатимемо в українському ефірі розповіді Алєксандра Розенбаума про те, які «чєчєни звєрі», доти не вщухнуть крики ненависті з одурених і генетично виснажених численними голодоморами регіонів нашої держави про «бєндєровскіх бандітов», підігріті категоричними висловлюваннями деяких, застряглих у позавчорашньому дні політиків. Тотальну і сліпу героїзацію війни, що в неї, мов худобу, було вкручено народи колишнього Совєтського Союзу, варто виполювати тихою сапою і вимітати паршивою мітлою. Інакше може скластися так, що майбутні покоління українців сприйматимуть помаранчевий Майдан як такий собі аборигенський фестиваль «пєсні і пляскі».