«Циганський барон» у Черкасах

Незвичайна подія в мистецькому житті Черкащини: в обласному Українському музично–драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка мовою оригіналу готується міжнародна прем’єра комічної опери Йоганна Штрауса «Циганський барон». Репетиції, під пильним оком режисера–постановника з Нідерландів Марка Крона, нині йдуть наповну по десять годин на добу. Німецькою співають найкращі голоси з багатьох країн світу — Австрії, Німеччини, Нідерландів, Бельгії та України. До речі, творчий колектив для цієї опери відбирали на кастингу в Амстердамі.

Залив очі горілкою

У селищі Верхнячка загинули дві молоді жінки — 24 та 28 років, яким ще було жити й жити, тільки через те, що 23–річний бовдур із міста Христинівка добряче залив горілкою очі та сів за кермо. Як розповів «УМ» речник Черкаського обл­управління ДАІ Володимир Ліщенко, жінки їхали на велосипедах краєм проїжджої частини у попутному напрямку, коли на них налетіли «Жигулі», за кермом якого був нетверезий водій. Від отриманих тяжких травм обидві велосипедистки померли на місці ДТП. А винуватець трагедії зник із місця пригоди.

А у нас на селі нова «валюта»

На Черкащині втрачає свої позиції віками популярна серед сільського люду «валюта» — півлітрова пляшка самогонки. Їй у потилицю дихає «косяк»: черкаські правоохоронці задокументували випадок розрахунку за виконану роботу з допомогою наркотику. Як розповіли «УМ» у прес–службі обласної міліції, у селі Валява Городищенського району міліції вдалося затримати молодого чоловіка, який переплутав гривні з марихуаною.

Авто для дільничного

На 57 автомобілів поповнився враз автопарк Черкаської обласної міліції. Ключі від нових машин вручив правоохоронцям Шевченкового краю головний міліціонер України Юрій Луценко. Такого солідного оновлення автопарку в черкаських правоохоронців давно не було. Автомобілі закуплено не тільки за кошти міліцейського відомства, а й за гроші обласного та місцевих бюджетів.

Женя без мами

Черкаський районний суд таки позбавив батьків­ських прав 40–річну Наталю Хабарову, жительку села Тіньки Чигиринського району. «УМ» розповідала про те, як ця жінка голодувала, протестуючи проти попереднього рішення Чигиринського райсуду, котрий ще в червні позбавив її батьківських прав на дворічну доньку Женю, звинувативши матір у пристрасті до спиртного і недогляді за дитиною. Та історія одержала великий резонанс у пресі й наробила чимало галасу. Оскільки в Черкасах відразу знайшлися бажаючі усиновити дитину, то батьки дівчинки заявляли про те, що їхня донька могла стати жертвою торгівлі дітьми.

До аптеки, як до музею

До аптеки, як до музею

Незвичайну аптеку відкрили в Черкасах: віднедавна в центрі міста у старовинній будівлі, що на вулиці Хрещатик, почав працювати музей–аптека. Це перший такий заклад у Шевченковому краї. Відвідувачі можуть не тільки придбати ліки, а й дізнатися про історію аптечної справи в місті.

Бранець на мільйон доларів

Бранець на мільйон доларів

Успішну спецоперацію провели оперативники ГУБОЗ МВС спільно з черкаськими колегами: без «шуму і пилу» вони пов’язали банду з семи осіб, котра тримала в заручниках брата бізнесмена і в обмін на його життя вимагала мільйон доларів викупу. Операцією особисто керував начальник черкаського УБОЗ Ігор Грушевський, а начальник обласної міліції Микола Лушпієнко постійно тримав її на особистому контролі.

Десять плюс двійня

До семи черкаських родин, котрі мають по 12 дітей, додалася ще одна — Анжели та Олександра Кулі з села Демки Драбівського району. Недавно 36–річна Анжела, мати 10 дітей, народила двійню. Донечок назвали Ангеліною та Наталею. «Дівчатка почуваються добре, ми з дружиною щасливі, — каже «УМ» Олександр Куля. — У нас тепер п’ятеро дочок та семеро синів, найстаршому з яких — 14 років». Олександр розповідає, що двійня в їхній сім’ї народилася вперше, хоча в історії його батьківського роду таке траплялося.

Пом’янули неньку

Дика трагедія сталася в Черкасах на одному з міських цвинтарів: два брати поминали матір, і старший розстріляв молодшого. Як виявилося, вбивство він старанно продумав та спланував ще коли сидів у тюрмі. А стаж ув’язнення у 55–річного чоловіка солідний: він майже 30 років просидів на нарах, уперше потрапивши туди за крадіжку.