Полювання на голову

Полювання на голову

Уже кілька днів у селі Потоки Катеринопільського району селяни цілодобово чергують у сільській раді. Вони звинувачують сільську голову Галину Карпенко в незаконному продажі частини їхнього пайового майна, котре залишилося у спадок від колгоспу, і вимагають справедливості у вирішенні цього питання. Тим часом голова села накивала п’ятами у невідомому напрямку, прихопивши із собою печатку сільради. Стежать селяни й за будинком голови села. Але від неї — ні слуху ні духу. Жінка вимкнула мобільний телефон і де тепер перебуває — ніхто не знає.

Смерть від джипа чи байдужості?

12 жовтня відділ із розслідування ДТП слідчого управління головного управління МВС у Дніпропетровській області порушив кримінальну справу за фактом скандальної ДТП, що трапилася 11 жовтня в обласному центрі. За повідомленням правоохоронців, того дня близько 6.30 ранку джип–позашляховик Infiniti помаранчевого кольору смертельно травмував просто на пішохідному переході, що на проспекті Гагаріна, 62–річну Любов Темну, сторожа Дніпропетровського національного університету.

Сміття? Ні, вже «цукерка»

Днями Кременчуцький міськвиконком затвердив нові тарифи для населення за вивезення та захоронення побутових відходів. Якщо раніше за транспортування на сміттєзвалище одного кубічного метра сміття мешканці квартир сплачували комунальному підприємству 27,59 гривні, то тепер вартість цієї послуги збільшується до 35,64 грн. А якихось два місяці тому той самий виконком міськ­ради «канонізував» збільшення на 40—50 відсотків і норм утворення побутових відходів на одного мешканця.

Викопали на свою голову

Викопали на свою голову

Котлован, виритий у самісінькому центрі Харкова під будівництво громіздкого бізнес–центру, може невдовзі «проковтнути» навколишні архітектурні споруди. З початком скандального будівництва в радіусі кількох метрів тут потріскався асфальт на дорозі і з’явилися тріщини на стінах сусідніх будівель.

Бабусин дозор

Пенсіонери одного з мікрорайонів Херсона створили свою «міліцію»: за місяць існування добровольці спіймали хуліганів більше, ніж офіційні правозахисники. Охорону правопорядку поки що здійснюють лише двадцять осіб, більшість із яких — пенсіонери. Бабусі й дідусі безстрашно й непідкупно протистоять ледарям, які намагаються влаштувати в їхньому дворі розпивочні та «уколочні». Окрім того, старенькі допомагають своєму дільничному цінною інформацією, а якщо виникає потреба — то й «живою силою», а також тримають під контролем ситуацію в неблагополучних сім’ях.

Коли Зірка стає світлішою

Коли Зірка стає світлішою

П’ятдесят років тому в зеленому селі Мамаївці під Чернівцями народилася не королівна, не чарівниця, а особлива зірочка, дитяча письменниця Зірка Мензатюк. За життя у своїх казках вона порахувала «Тисячу парасольок», розвідала, «Як до жабок говорити», відкрила малюкам «Таємниці козацької шаблі», володарювала у «Маковому князюванні», де вечорами розказувала «Київські казки» та «Казочки–куцохвостики». Свій день народження пані Зірка вирішила провести серед тих, кому найбільш люба. З самого ранку в Київському літературному музеї розкладала свої книжечки, вишиті сорочки і рушники. Чекала на діток, щоб подарувати своє світло і відкрити перед ними ще одне вміння — вишивати хрестиком і лічильною гладдю. За її словами, вишивання потрібне дитині не менше, ніж казка і шкільна наука.

Коли Гори ще не були Святими...

Коли Гори ще не були Святими...

Цього літа група археологів з Донеччини під час планових розкопок поблизу села Богородичне Слов’янського району Донецької області знайшла скарб, який пролежав у землі близько семи тисяч років. Про цю справді сенсаційну знахідку, на тлі якої єгипетські піраміди просто відпочивають і яка руйнує попередні догматичні уявлення про історичний розвиток людства, кореспонденту «УМ» розповів начальник археологічної експедиції, доцент кафедри історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії Донецького національного університету Олександр Колесник.

Кабан чуму несе

Кабан чуму несе

«Африканська чума свиней» (АЧС) — вірусне захворювання, яке вперше було зафіксоване в кабанів–бородавочників у напівпустелях Південної Африки ще на початку минулого століття. На щастя, ні для кого, крім свиней, воно не становить небезпеки. Втім вакцини проти цієї хвороби людство ще не вигадало.

Як, індусе, не крути...

Період кризи, запевняють українські експерти, йде на спад.

Утім, здається, лише у нашій країні інвестор може спершу, посилаючись на кризу, не виконувати зобов’язання перед державою, а тоді не без допомоги українських судів продовжувати ігнорувати домовленості вже перед партнерами по бізнесу, які є форпостом вітчизняної економіки.

Купи політика

19 жовтня на площі Ринок громадська організація «Молодіжний націоналістичний конгрес» провела незвичайний аукціон — виставила на продаж вісім ляльок–мотанок політиків, зроблених за давньою українською технологією. «Акція приурочена до офіційного старту передвиборчої кампанії, — розповів у коментарі «УМ» голова львівської обласної організації МНК Андрій Бень. — А виборчі перегони — це час, коли політики продаються і купуються».