Скромна феєрія і великий футбол

Скромна феєрія і великий футбол

За тиждень до того, як УЄФА остаточно визначиться з переліком міст, де відбудуться матчі Євро–2012, Харків продемонструє свій головний козир у змаганні за право прийняти футбольний чемпіонат — оновлену арену. Червону стрічку переріжуть без помпи, винятково по–діловому: спочатку коротка церемонія з феєрверком, а потім одразу гра.

Не суд, а судилище

Приміщення за адресою Сумська, 44/2, що якраз навпроти пам’ятника Тарасу Шевченку, стало предметом судового розгляду. Чиновники управління комунального майна та приватизації міськради вирішили не подовжувати термін його оренди для товариства «Спадщина», чим викликали протест у колі патріотично налаштованих харків’ян. Скільки триватиме суд, уже названий українською громадою міста «справжнім політичним судилищем», не відомо. Але члени восьми громадських організацій, які теж знайшли прихисток у скромних і явно затісних для такої кількості активістів апартаментах, обіцяють «стояти до кінця». Якщо треба буде, кажуть, захищатимуть свій центр навіть у рукопашних боях.

Юлина «кишеня» ідейно чужа

Радикальне рішення вийти зі складу Народного руху України члени харківської обласної організації партії ухвалили на позачерговому засіданні проводу минулих вихідних. Свої дії вони пояснили небажанням підтримувати на президентських виборах Юлію Тимошенко, оскільки, на їхню думку, ідейні засади лідерки БЮТ суперечать ідеології Руху. Харківські рухівці вважають, що, не прислухавшись до їхньої пропозиції підтримати кандидатуру Віктора Ющенка, центральний провід партії «продовжив згубну політику з переорієнтації НРУ з національно–демократичних принципів на меркантильні та ліво–популістські в інтересах БЮТ і ВО «Батьківщина».

Паличку Коха не приховаєш

Батьки учнів гімназії №13 про небезпечний інцидент дізналися під час лекції фтизіатра, куди їх терміново запросили, незважаючи на оголошений у країні карантин. Спочатку лікарка розповіла про небезпеку, що таїть у собі паличка Коха, а потім педагоги озвучили приголомшливу новину: вчителька російської мови півтора місяця викладала профільний предмет, будучи хворою на відкриту форму туберкульозу.

«Іменини» української газети

Харківські журналісти, політики і діячі культури звернулися до глави держави Віктора Ющенка з ініціативою проголосити на державному рівні 12 листопада Днем україномовної преси. Ця пропозиція має глибоке історичне підґрунтя. Саме цього дня 104 роки тому на теренах Центральної та Лівобережної України вийшла перша україномовна газета «Хлібороб». Її видрукували у Лубнах власним коштом відомі громадськополітичні діячі та просвітителі брати Шемети, попри чинні на той час Валуєвський та Емський укази царату про заборону української мови.

«Круті» і небезпечні

«Лексус», що належить меру Харкова Михайлу Добкіну, днями не розминувся з автомобілем «Хюндай», яким керувала 30–річна жінка. Учасниця дорожньо–транспортної пригоди з діагнозом: «закрита черепно–мозкова травма» та забиттям м’яких тканин грудної клітки й голови потрапила до лікарні швидкої невідкладної допомоги.

«Тамівір» спішить на допомогу

Учора з Харкова на адресу Міністерства охорони здоров’я відправлено першу партію препарату «Тамівір». Це точний аналог швейцарських пігулок «Таміфлю», що упродовж останнього тижня зажили слави надійного порятунку від «каліфорнійського» грипу. До виробництва актуальних цієї осені ліків фармпідприємство «Здоров’я» готувалося рік. У травні препарат був зареєстрований. «Тамівір» виготовлятимуть не з власної, а зі швейцарської субстанції, оскільки «Таміфлю» захищений патентом. За словами директора фабрики Олександра Доровського, одна вітчизняна упаковка коштуватиме 13 доларів (приблизно 110—115 гривень), що втричі дешевше імпортного аналога.

Марля стратегічного призначення

Аптечний дефіцит медичних масок нарешті змусив урядовців помітити, що в країні немає жодного підприємства, яке б випускало звичайнісіньку марлю. Точніше воно є у харківському Вовчанську, але через прихід на український ринок дешевої, проте менш якісної китайської продукції призупинило свою діяльність дев’ять місяців тому. Його співробітники або вже написали заяви на звільнення, або чекають кращих часів у вимушеній відпустці.

Світло з України

Харківському «Турбоатому» таки вдалося зайняти свою нішу на енергетичному ринку Таджикистану. Цю оптимістичну звістку привезли додому члени української делегації, які повернулися з дводенної поїздки до Середньої Азії. Йдеться одразу про два підписані контракти на постачання запчастин та обладнання для Нурекської ГЕС, вартістю, відповідно, 2 і 4,1 мільйона доларів. Комплектуючі до гідротурбін харківське підприємство постачатиме впродовж 17 місяців. За словами фахівців, після проведеної модернізації потужність найбільшої у світі гідроелектростанції зросте на десять відсотків, а також покращаться показники її надійності, ефективності й екологічної безпеки.

Викопали на свою голову

Викопали на свою голову

Котлован, виритий у самісінькому центрі Харкова під будівництво громіздкого бізнес–центру, може невдовзі «проковтнути» навколишні архітектурні споруди. З початком скандального будівництва в радіусі кількох метрів тут потріскався асфальт на дорозі і з’явилися тріщини на стінах сусідніх будівель.