Сто п’ять на одного

Важко сказати, які саме фактори вплинули на емоційний стан депутатів Харківської обласної ради від фракції Партії регіонів, але позавчора ввечері вони несподівано оголосили недовіру голові облдержадміністрації Арсена Авакова у відставку. Причому з численними порушеннями визначеної законом процедури. Можливо, на харків’ян подіяв приклад дніпропетровських колег, котрі в середу трохи раніше ухвалили аналогічне рішення щодо свого «губернатора» — Віктора Бондаря, котрий, до речі, так само висловився на підтримку Юлії Тимошенко в другому турі виборів?

Коли Сахара була зеленою

Коли Сахара була зеленою

На географічних картах давньоримського вченого Клавдія Птоломея світ не такий, як зараз. Скажімо, Сахара та Аравійська пустеля наскрізь пронизані широкими руслами річок та басейнами озер і, з усього видно, квітнуть буйним цвітом. А теперішня територія України, наприклад, закута у панцир доісторичного льодовика або вкрита підталими моренами. Власне, тут якраз немає нічого дивного — клімат на Землі змінювався не раз, тому пустельні метаморфози для науковців давно не новина. Проблема в іншому. Карти цього географа настільки точні, ємкі й глобальні, що не могли бути створені представниками жодної з відомих цивілізацій, які мешкали на Землі у періоди, коли Сахара була зеленою. А відтак пошук першоджерела може принести людству нове розуміння земної історії.

Віщий бабак

Віщий бабак

...Густа завіса хмар над Гайдарами, що на Харківщині, і непримне мрячіння дрібного дощу принесли добру звістку. Новий український синоптик Тимко II не побачив учора власну тінь. Це означає, що весна в наших краях буде ранньою і теплою. Отже, зимі вже недовго залишилося...

Піднятись у небо, як колись

Піднятись у небо, як колись

У березні виповниться 100 років відтоді, як на теренах колишньої Російської імперії вперше піднявся в небо справжній аероплан. Виконати цю почесну місію доля обрала пілота Михайла Єфімова, який до того часу вже встиг прославитися за кордоном кількома світовими рекордами. Місцем проведення польоту став Одеський іподром за сприяння місцевого аероклубу. Крилата справа цієї громадської організації, схоже, процвітає й понині, оскільки її теперішні засновники планують масштабно відзначити майбутній ювілей. Для цього вони й замовили студентському конструкторському бюро Національного аерокосмічного університету імені Жуковського (ХАІ) копію раритетного літака «Фарман–4».

Поховані у шафі

Трагедія сталася серед білого дня на вулиці Муранова. Дим, що валив з усіх вікон помешкання, першими помітили сусіди, які й викликали рятувальників. Пожежна бригада прибула на місце НП через п’ять хвилин, але швидко приборкати вогняну стихію не вдалося — полум’я встигло охопити увесь будинок. Про те, що всередині можуть бути люди, ніхто навіть не здогадувався, бо вхідні двері були зачинені навісним замком. Коли ж вогнеборці увійшли до помешкання й оглянули кімнати, в одній із шаф вони знайшли мертві тільця трьох маленьких дітей віком від двох до п’яти років. Найстарша дівчинка прикрила менших братів собою і на момент приходу рятувальників була ледь теплою. Спроба повернути її до життя, зробивши штучне дихання, виявилася марною.

Геном і Моцарт на одній хвилі

Геном і Моцарт на одній хвилі

У передостанній день січня музиканти Харківської філармонії відіграють перший концерт, слухачами якого стануть винятково майбутні мами. Підібрати красиву, спокійну і світлу музику для жінок при надії мистецькому закладу порадили фахівці НДІ клінічної генетики. На їхню думку, до прекрасного малюків привчати треба ще в утробі матері, бо навіть у такому ніжному віці немовлята все чують і сприймають по–дорослому. Більше того, хвиля правильно підібраних мелодій для них може бути краща за ліки. Цей феномен науковці пояснюють тим, що як геном людини, так і музика мають одну природу — хвильову, вібраційну. «Тобто сам геном, із точки зору квантової фізики, є хвильовим утворенням. Музика теж, — пояснила ситуацію академік, директор Українського НДІ клінічної генетики Олена Гречаніна. — Така спорідненість, напевно, і визначає цей магічний вплив. Музика ніби вбудовується у наш геном і впливає на його роботу. А той, напевно, і сам музичний». Звідси, власне, й ідея проводити щомісяця філармонічні концерти для двох за одним абонементом.

Гетьманські клейноди

Показ раритетного стягу, який може сміливо претендувати на статус української національної святині, став родзинкою експозиції, підготовленої до 90–річчя Харківського історичного музею. Як повідомила пресі завідуюча відділом науково–фондової роботи Вікторія Буличова, знамено було виготовлене у Збройній палаті Московського кремля ще у 1688 році на замовлення гетьмана Івана Самойловича. За основу прапора майстри взяли великий наділ дорогого китайського шовку, розміром два на три метри, і вручну золотом та фарбами нанесли на нього символічні знаки вищої козацької влади, фрагменти релігійних та світських текстів, а також ім’я самого замовника.

Філософія звичайної вбиральні

Філософія звичайної вбиральні

Уже десятий за ліком фестиваль «Водопарад» зібрав більше сорока учасників із різних куточків України, роботи яких оцінюватиме міжнародне журі на чолі з живою легендою прикладного мистецтва Німеччини Адольфом Бабелем. Цього разу творцям туалетного інтер’єру запропонували тему під назвою «ГІБРИД», відкривши перед ними необмежені можливості поєднання непоєднуваного.

Закон і прокурор «Регіонам» не указ

Ці вибори знову довели, що Харківщина поступово перестає бути вотчиною Партії регіонів. За лідера «синіх» в області проголосувало трохи більше половини виборців. Причому в самому Харкові цей показник виявився ще нижчим — близько 45 процентів. Втратили свої позиції і комуністи, які досі традиційно змагалися за лідерство з командою Віктора Януковича, а тепер не ввійшли навіть до трійки лідерів. Юлію Тимошенко з другого місця потіснив Сергій Тігіпко, що показово для Сходу України загалом.

Любов до дітей по–дорослому

Любов до дітей по–дорослому

Сенсаційну і дуже сумну новину повідомив днями представник Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі в Харківській, Полтавській та Сумській областях Денис Котенко. Він стверджує, що його прийомну шестирічну доньку, всиновлену трохи більше місяця тому, хтось тривалий час жорстоко ґвалтував. Оскільки дитину взяли на виховання з міського дитячого будинку «Родина», то сирітська установа потрапила під пильне око правоохоронців та відомчих комісій.