Битву виграли, а війну?

Турецький суд анулював рішення уряду про будівництво в парку Гезі у Стамбулі, повідомляє Бі–Бі–Сі. Нагадаємо, саме плани ліквідації одного з найбільших зелених насаджень у метрополії над Босфором спричинили масові протести мешканців Стамбула, які невдовзі переросли в антиурядові виступи по всій країні, жорстоко придушувані владою. Як з’ясувалося, рішення адміністративного суду було винесене ще восьмого червня, у розпал протестів, але оприлюднили його лише тепер. В обґрунтуванні вердикту наголошується, що рішення про зміни у плані найбільшого міста Туреччини «були ухвалені без належних консультацій із місцевим населенням».

«Волею єгипетського народу...»

«Волею єгипетського народу...»

Іще рік тому єгиптяни, яким після революції 2011 року сподобалося з будь–якої нагоди виходити на масові мітинги, розмахували на вулицях прапорами і кричали здравиці новому президенту, висловлюючи радість із приводу «встановлення в Єгипті демократії після багаторічної диктатури». Голоси прихильників кандидата–невдахи, незадоволених обранням ісламіста Мохаммеда Мурсі з руху «Брати–мусульмани», потонули в хорі овацій на адресу переможця. Сам Ахмед Шафік, який не набагато відстав від Мурсі, був змушений терміново виїхати за кордон — нова влада видала ордер на його арешт.

Тепер Шафік планує повернутися. Ситуація знову повернулася на 180 градусів, і під арештом опинився вже сам Мурсі, який уже нібито й не президент.

Друге диво Папи

Друге диво Папи

Ватиканська комісія кардиналів, архієпископів та єпископів Конгрегації канонізації святих визнала ще одне — вже друге — чудо за заступництвом блаженного Івана Павла ІІ, повідомляє Польське радіо. Цього достатньо для того, щоб польського Папу зарахувати до лику святих. Ймовірно, канонізація відбудеться 8 грудня цього року. Останнє слово в цій справі за чинним Папою Римським Франциском.

Кіна не буде, Путін перекрив краник

Президент Росії Володимир Путін позавчора підписав закон про захист інтелектуальних прав в інтернеті, повідомляє російський сайт «Вєсті». У документі виписано процедуру блокування інтернет–сайтів, які незаконно розміщують фільми чи інший відеоконтент. Згідно з новим законом, провайдери хостингу і власники сайтів будуть зобов’язані видаляти піратський контент протягом двох діб після отримання заяви правовласника. Якщо власники сайту впродовж доби після попередження не вилучать такий контент, хостинг–провайдер буде зобов’язаний видалити його сам або заблокувати доступ.

Мільярдер із мітлою

Мільярдер із мітлою

Російського банкіра та мільярдера Олександра Лебедєва було визнано винним у справі про побиття Сергія Полонського під час запису програми на телеканалі НТВ. Останкінський суд Москви засудив Лебедєва до 150 годин виправних робіт — підмітання вулиць. Адвокат засудженого Генрі Резнік заявив, що захист оскаржуватиме вердикт.

Команда втікає, капітан залишається

Прем’єр–міністр Португалії Педру Пасуш Коелью відмовився прийняти відставку свого головного партнера по коаліції, міністра закордонних справ Паулу Порташа. Той вирішив піти з посади позавчора, услід за очільником фінансового відомства країни Вітором Гашпаром, який здійснив такий крок у понеділок. Гашпар був відповідальним за виконання антикризових реформ у країні, тож його відставка для Португалії, яка є найбільш кризовою державою ЄС, — черговий тривожний дзвоник.

«Очко» Едварда Сноудена

«Очко» Едварда Сноудена

Колишній працівник ЦРУ Едвард Сноуден звинуватив президента США Барака Обаму в тиску на держави, до яких він звернувся з проханням про політичний притулок. Заява, яку опублікував сайт «Вікілікс», — це перше публічне звернення екс–працівника ЦРУ, відколи він прилетів до Росії 23 червня. У ньому колишній працівник розвідки називає себе «особою без громадянства» і звинувачує американський уряд у спробі завадити йому реалізувати своє право на отримання притулку. «Вікілікс» також повідомляє, що Сноуден звернувся з проханням про надання йому політичного притулку до 21 країни світу: Австрії, Болівії, Бразилії, Китаю, Куби, Еквадору, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ісландії, Індії, Італії, Ірландії, Голландії, Нікарагуа, Норвегії, Польщі, Росії, Іспанії, Швейцарії та Венесуели. Більшість запитів було подано до консульського пункту в аеропорту «Шереметьєво», щоб далі їх передали до посольств відповідних країн у Москві.

І в вас, і в «Глонасс» не все гаразд

Російська космічна програма зазнала чергової значної невдачі. Ракета «Протон–М», яка мала вивести на орбіту три супутники системи «Глонасс», учора відразу після запуску змінила завдану траєкторію і вибухнула на космодромі Байконур у Казахстані. Обійшлося без жертв і потерпілих. Пряму трансляцію запуску вів телеканал «Россія 24», і на його кадрах видно, що падіння ракети сталося десь у межах 30 секунд після старту. «На цей час здійснюється оцінка обстановки, для чого на місце аварії вирушила спеціальна група», — повідомила космічна агенція Казахстану «Казкосмос».