Збудуй хату з лободи

У селі Радиславка, що за 12 кілометрів від Рівного, для будівництва котеджного масиву вже відведена ділянка площею 7,5 гектара. А втілюватиме проект у життя обслуговуючий кооператив «Лани Полісся». Основним будівельним матеріалом для майбутніх будинків стане солома. Спочатку зводитимуть дерев’яні каркаси, а тоді заповнюватимуть їх солом’яними тюками. У новому масиві планують використовувати й альтернативні джерела енергії, а для влаштування доріг скористаються геотекстилем місцевого виробника.

На добраніч, дітки!

Ініціатива, з якою до керівництва міста звернулися міліціонери, покликана знизити рівень злочинності серед неповнолітніх. Досить сказати, що торік міські підлітки скоїли майже півтори сотні кримінальних правопорушень, половина з яких кваліфікуються як важкі (крадіжки майна, грошей, транспортних засобів, пограбування і навіть розбійні напади). Тридцять правопорушень узагалі скоєні дітьми у віці 14—15 років. Оскільки ці «подвиги» припадають переважно на нічну пору, міліція запропонувала обмежити перебування підлітків на вулицях міста до 22.00 — пізніше вони мають право виходити надвір тільки з батьками.

«Мила Чехія»

«Мила Чехія»

Поряд із нашумілим ювілеєм великого письменника Суми відзначили свій, теж чехівський, ювілей. П’ятдесят років тому мармурова дошка на стіні будівлі зафіксувала: «У цьому будинку в 1888 — 1889 рр. жив і працював великий російський письменник Антон Павлович Чехов». На жаль, далеко не всі знають, що музей у Сумах є справді цінним. Лише два такі чехівські острівці існують в Україні: тут і в Ялті. І Суми, чи — на той час — слободу Луку, яка пізніше ввійде в межі міста, Антон Павлович відвідав раніше.

Горлівські сади Семіраміди

Горлівські сади Семіраміди

Cади Семіраміди — одне з семи чудес світу кануло в Лету дві з половиною тисячі років тому. Сучасникам від них залишилися лише описи, але деяким жителям міста Горлівка, які мешкають по проспекту Леніна, 134, пощастило побачити щось подібне на даху свого будинку. Якраз над четвертим під’їздом на плоскому даху п’ятиповерхівки розкинувся такий собі ботанічний сад. Чи хтось навмисне це зробив, чи випадково, але просто на будівлі, як шпилі, «вимахали»... розкішні тополі.

Бачили очі, що ГМО…

Бачили очі, що ГМО…

Що таке трансгенні рослини — земляни дізналися в середині дев’яностих років минулого століття, коли з американських біотехнологічних лабораторій нові типи організмів, які раніше не зустрічалися в природі, переселилися на поля тамтешніх фермерів. У 1996 році ними було засіяно 1,7 мільйона гектарів угідь переважно у США, Канаді, Аргентині та Бразилії. Відтоді вчений світ розділився на два табори: одні науковці, сконцентровані здебільшого в Євросоюзі, вперто називають генетично модифіковані організми (ГМО) злом уповільненої дії, інші — з Америки, Індії та Китаю — панацеєю від голоду. А людство слухає та їсть. Щоправда, в цивілізованих суспільствах, де закон негайно зобов’язав виробників маркувати продукти на наявність «трансгенів», споживачі роблять це з доброї волі, в решті країн — наосліп. До «решти», на жаль, ще належить і Україна.

Ні тепла, ні світла

Родинське, що на Донеччині, переслідує синдром Алчевська. Не встигли рятувальні та комунальні служби налагодити нормальне життя мешканців 15–тисячного міста після техногенної аварії, що сталася 23 січня, як виникла ще одна. Минулих вихідних, а точніше в суботу ввечері, всі жителі Родинського були позбавлені не лише тепла, а й електропостачання. Причиною мороку став вихід із ладу двох повітряних кабелів високої напруги, які забезпечували електроенергією населений пункт.

Кам’янець їде в Шанхай

З 1 травня по 31 жовтня цього року в Шанхаї проходитиме Всесвітня виставка «ЕКСПО–2010», участь у якій візьмуть 192 країни. За попередніми прогнозами експертів, за півроку виставку відвідають понад 70 мільйонів людей, тільки міжнародних ЗМІ акредитовано понад півтори тисячі. Україна першою з 192 країн–учасниць отримала запрошення на шанхайську виставку та підписала Меморандум про співпрацю. Але чомусь особливого розголосу в нашій країні ця тема не набула, на відміну від інших держав. Наприклад, у сусідніх Росії та Польщі проводиться масштабна інформаційна кампанія та обговорення презентацій.

Відчуй себе «губернатором»

Понад півтори сотні випускників вишів та студентів, які готуються незабаром отримати дипломи, взяли участь у конкурсі «Молодіжний призов у владу», організований на Вінниччині з ініціативи голови облдержадміністрації Олександра Домбровського і призначений для відбору на державну службу обдарованих і перспективних молодих людей.

Піднятись у небо, як колись

Піднятись у небо, як колись

У березні виповниться 100 років відтоді, як на теренах колишньої Російської імперії вперше піднявся в небо справжній аероплан. Виконати цю почесну місію доля обрала пілота Михайла Єфімова, який до того часу вже встиг прославитися за кордоном кількома світовими рекордами. Місцем проведення польоту став Одеський іподром за сприяння місцевого аероклубу. Крилата справа цієї громадської організації, схоже, процвітає й понині, оскільки її теперішні засновники планують масштабно відзначити майбутній ювілей. Для цього вони й замовили студентському конструкторському бюро Національного аерокосмічного університету імені Жуковського (ХАІ) копію раритетного літака «Фарман–4».

Хто стягує «ковдру» з ближнього?

Представники компанії «Житлорембудсервіс», яка обслуговує будинки в кількох мікрорайонах Кременчука, заявили про наміри оскаржити дії власника однієї з квартир у багатоповерхівці 101–го кварталу. Фахівці «вирахували» його після скарг мешканців згаданого будинку на різке «похолодання» в їхніх квартирах. При цьому жодної планової чи аварійної зупинки подачі теплоносія до будинку не було. То в чому ж справа?