Пробіг із вірою в серці

Пробіг із вірою в серці

На подвір’ї лікарні Охматдит ростуть троянди. На порозі щоденні ранкові приморозки і аж ніяк не лагідне сонце, — а вони квітнуть. Просто біля входу до Центру дитячої кардіології і кардіохірургії. Тут щодня рятують дитячі життя.

Не дай недузі шансу!

Не дай недузі шансу!

Учорашній день пройшов під знаком Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Як свідчить статистика, 2014-го в Європі зафіксована максимальна кількість нових випадків ураження вірусом імунодефіциту з 1980 року: ВІЛ-інфекцію діагностували в понад 142 тисяч осіб.

Не нарікай. Дякуй...

Не нарікай. Дякуй...

...Вони приходили на пляж із самого ранку. Родина з Нижнього Новгорода — чоловік, дружина і троє дітей. Найстарша, 15-річна Варя, — неповносправна. На візку. «Ідемо в море!» — казав батько. І вони йшли. Всією родиною. Тато переносив Варю з візка просто у хвилі.

«А рука так і тягнеться...»

«А рука так і тягнеться...»

Сьогодні вже здається неймовірним, що люди колись жили без смартфонів. Зручні девайси (так називають сучасні електронні прилади) хоч і допомагають тримати зв’язок із рідними та друзями, бути в курсі всіх інтернет-новин, однак що далі, то більше викликають психологічну залежність. І ця прив’язаність до власного «смарта» може стати хворобливою, кажуть фахівці.

Осіння хандра? Позбутися її пора!

Осіння хандра? Позбутися її пора!

Проблема ця торкається багатьох. Коли погода «перемикається» на осінній режим, людей починає турбувати апатія, зменшення працездатності й енергії. Ближче до зими ситуація ускладнюється — якщо вчасно не допомогти собі побороти хандру. Яким чином це найкраще вирішити?

Ні користі, ні шкоди...

Ні користі, ні шкоди...

Гомеопатичні препарати можуть потрапити до «чорного списку» служби охорони здоров’я Англії, повідомляє Бі-Бі-Сі з посиланням на джерела в британському уряді. Зарахування до «чорного списку» означатиме, що лікарі з громадської служби охорони здоров’я будуть позбавлені права виписувати рецепти на такі препарати своїм пацієнтам.

Солоденького захотілося?

Солоденького захотілося?

Виявляється, вживання солодкої їжі активує частину мозку, яка відповідає за формування епізодичної пам’яті. Такі висновки науковців з університету Джорджії (США) опублікував нещодавно журнал Hippocampus. Учені кажуть, що епізодична пам’ять відіграє важливу роль у контролі харчової поведінки і формуванні смакових звичок.

Кинь сигарету — порозумнішаєш!

Кинь сигарету — порозумнішаєш!

Куріння прискорює процес старіння мозку. Курцям складно приймати рішення, планувати справи і вирішувати проблеми. Таким є результат нового дослідження вчених Університету Единбурга. Натомість, поквитавшись зі шкідливою звичкою, людина може порозумнішати, стверджують дослідники.

«Аутист» — не означає «зайвий»

«Аутист» — не означає «зайвий»

За офіційною статистикою, понад чотири тисячі дітей в Україні сьогодні живуть iз діагнозом «аутизм». Без спеціальної медичної підтримки частина дітей не зможе повноцінно розвиватися, навчатися, отримувати фахові навики, стати активною частиною суспільства, яке, на жаль, не завжди толерантне до «особливих» людей.

Коли солодко без цукру...

Коли солодко без цукру...

За останні десятиліття захворюваність на цукровий діабет в Україні збільшилася в півтора раза. Нині в країні зареєстровано майже мільйон хворих, з них більш ніж п’ять тисяч — діти. А якщо врахувати, що на кожен зареєстрований випадок припадає два-три випадки недіагностованого захворювання, то вже зараз можна говорити про більш як 1,5-2 мільйони хворих.