Серце і судини подякують вам

Серце і судини подякують вам

Холестерин — явище не однозначне. З одного боку, холестерин потрібен для злагодженого функціонування органів і систем. Але це — так званий «хороший холестерин». Водночас лікарі стверджують, що підвищений рівень «поганого» холестерину (медичною мовою — ліпопротеїдів низької щільності) провокує захворювання судин і серця.

Зачиніть перед недугою «ворота»

Зачиніть перед недугою «ворота»

«Грипозна тема» продовжує залишатися однією з найактуальніших. Допоки не відмінено карантини в школах, а кількість звернень до лікарів зі скаргами на головний біль, високу температуру, кашель та біль у горлі не зменшується, варто нагадати кілька важливих правил.

Добрий настрій — синонім здоров’я

Добрий настрій — синонім здоров’я

Дехто плутає поняття «поганий настрій» і «депресія», вважаючи, що вони тотожні. Однак насправді поганий настрій, на відміну від депресії, має короткостроковий характер, тоді як депресія може тривати тижнями і навіть упродовж місяців. Існує кілька «ліків» від поганого настрою, які діють безвідмовно. Зверніть на них увагу — про всяк випадок.

Каву та яйця — «реабілітовано»

Каву та яйця — «реабілітовано»

Особливі рекомендації з харчування (так звані «Керівні принципи харчування») на 2015—2020 роки оприлюднив недавно уряд США. Такі поради-рекомендації оновлюються кожні п’ять років. Нова редакція містить кілька радикальних змін, а саме: із них видалено пункт про обмеження споживання продуктів, багатих на холестерин, натомість внесено пункт про вживання кави як потенційного компонента здорового харчування.

Грип не відступає

Станом на 17 січня 2016 року в Україні підтверджено 51 летальний випадок унаслідок захворювання на грип. Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі. У Вінницькій області, за його словами, зафіксовано 7 таких випадків, в Одеській — 20, Донецькій — 4, Рівненській — 3, в Кіровоградській, Житомирській, Харківській, Черкаській, Чернівецькій, Львівській — по одному, в Києві — 5.

Бережіть «мотор»!

Бережіть «мотор»!

Медична статистика невтішна: смерть хворих з інфарктом міокарда до приїзду в лікарню настає у 25% людей. Інші 75% хворих ризикують отримати серйозні ускладнення. За словами лікарів, інфаркт може «відгукнутися» інсультом, аритмією, серцевою недостатністю, стати причиною утворення тромбів у ногах або в серці, спровокувати розвиток аневризми.

Енергійно і — просто

Енергійно і — просто

Зимової пори люди частіше нарікають на брак енергії. Здається — все гаразд, здоров’я не бунтує, однак сили зібратися і сконцентруватися на важливих справах бракує. Лікарі нагадують про кілька простих правил, які допоможуть почуватися бадьоро й енергійно.

Жінка елегантного віку

Жінка елегантного віку

Зовсім ні, говорить головний науковий співробітник відділу сексопатології й андрології ДУ «Інститут урології НАМН України» доктор медичних наук, професор Оксана Ромащенко. Адже сексуальні емоції сприяють позитивному сприйняттю світу і є дієвою профілактикою різноманітних захворювань.