Не можна вилікуватися, але можна захиститися

Не можна вилікуватися, але можна захиститися

Сто п’ятдесят п’ять країн світу почали перехід на нову оральну вакцину проти поліомієліту. Це важливий крок на шляху знищення цієї хвороби, заявляють організації з охорони здоров’я. Перехід триватиме 18 місяців.

Петля для хворих гепатитом

Петля для хворих гепатитом

Кількамісячний скандал навколо зараження гепатитом у вінницьких лікарнях вилився у палкі, жорсткі дебати, що розгорнулися у Вінницькій обласній раді під час засідання робочої групи з розгляду питання про випадки захворювання дітей з онкогематологічною патологією на гепатит В та С.

Якщо лікар помилився

Якщо лікар помилився

Після крапельниці у вас на руці утворилася гематома, вашій сусідці не змогли діагностувати правець і вона померла від елементарної подряпини iржавим дротом. Це все — приклади шкоди, яку завдають пацієнтам у закладах охорони здоров’я. Чому виникають такі ситуації? Чому медики порушують головне правило своєї професії — «не зашкодь»?

Коли у горлі «вогонь»

Коли у горлі «вогонь»

Хронічний тонзиліт — це патологія, при якій у лімфатичній тканині мигдаликів постійно накопичується інфекція, що зрештою провокує зниження місцевого імунітету мигдалин і збільшення їх у розмірі. Недуга проявляється періодами загострення і ремісії у вигляді ангін. Людина, якій поставлено діагноз «хронічний тонзиліт», зазвичай схильна до частих респіраторних захворювань.

Справедливий шеф — і настрій у нормі

Справедливий шеф — і настрій у нормі

Учені з університету Мічигану, які вивчали взаємини в трудових колективах, прийшли до несподіваного відкриття. Віддавна відомо, що несправедливість керівника пригнічує підлеглих. Але, як з’ясувалося, постійні несправедливі прискіпування з боку шефа викликають у співробітників менший стрес, ніж зауваження керівника, чий настрій постійно змінюється.

Працюй обережно!

Працюй обережно!

Група кардіологів зі Сполучених Штатів провела експеримент, у ході якого вдалося виявити спеціальності, що можуть прискорити розвиток серцевих захворювань. Прикметно, що професії, небезпечні для серця, виявилися найпоширенішими в усьому світі.

Реформа чи руйнування?

Із року в рік Україна б’є антирекорди. Це і падіння виробництва, ВВП, і спад економіки. Однак усе це втрачає сенс, коли задумуєшся над зростанням смертності населення України. Усюди в світі смертність від серцево-судинних захворювань займає перше місце.

Густа кров повільно плине...

Густа кров повільно плине...

Хоча «густа кров» — термін радше не медичний, а «побутовий», варто пам’ятати, що така проблема існує, і легковажити нею небезпечно. Адже уповільнений кровоплин провокує кисневе голодування внутрішніх органів, призводить до можливого утворення тромбів.

І трохи скрабу з меленої кави...

І трохи скрабу з меленої кави...

Доглядаючи за руками, часто забуваємо приділити належну увагу своїм ліктикам. Тож не дивно, що з часом шкіра на них грубшає, червоніє, темніє, лущиться і навіть тріскається, спричиняючи дискомфорт і біль. Та й естетичний вигляд ліктів погіршується.