Хто вживає в їжу буряк і гичку, той молодшає на личку
Чи знаєте ви відповідь на таку гастрономічну загадку: в часи Вавилона якого овоча в їжу використовували лише листя, а корінь — лише для лікування? Столового, або як іще його називаємо, червоного буряка. Отже, якщо вміло приготувати «криваву ріпку» — коренеплід, черешки, листя — страви будуть не просто дуже смачні, а й суперкорисні.
«Бандерівська» кухня
Уже втретє відбувся у Тернополі гастрономічний фестиваль «Галицька дефіляда», організатори якого, члени Гільдії рестораторів Тернопільщини, поставили за мету популяризувати водночас автентичну національну кухню і здорову органічну їжу, що готується без різних штучних добавок. Утім національний аспект щодо кухні Галичини є досить своєрідним.
Прибалтійський колорит
Спочатку було яйце
Нехай вас не насторожує фраза: «Хочете бути здоровими — беріться за яйця!». Саме такi слова столичний лікар-дієтолог Оксана Скіталінська не стомлюється повторювати на численних зустрічах із журналістами і в ранкових телепередачах. Пані Оксана довго працювала над розвінчуванням міфів про шкідливість яєць через вміст у них холестерину.
Позбавить головного болю «Тризуб»
Ніжність кабачка
Для любителів корисної їжі настає прекрасна пора. Уже без проблем можна смакувати страви з молодюсіньких кабачків, шкірка яких ніжна-ніжна і зерна ще не сформовані. Тож ріж чи три на тертку — і буквально за хвилини куштуй овочеве рагу, апетитного салатового кольору млинчики. Або швидко печи корисне печиво з кабачками.
Райська насолода
Млинці з легким ароматом літа
Із черешків — супчик і солодкий пиріг
Бабуся, до якої я підійшла купити ревеню, змовницьки прошепотіла: «Лікує від любовних недуг. З’їси — за ким «сохнеш», враз відверне». «Та мені б — для пирога». Відповідь, здається, розчарувала літню жінку. Але вона швиденько «оговталася», бо стояла ж, щоб продати свіженький товар зі свого городу. Ще розповіла про купу корисностей ревеню: i рум’янець з’явиться на щоках, i волосся та нiгтi стануть мiцнiшими, i депресiя зникне.