«Лабораторія» втомилася?

«Лабораторія» втомилася?

Печінка — особливий орган людського організму. Вона виконує майже 400 важливих функцій, недаремно її називають живою лабораторією. Основні функції печінки — захисна, знешкоджувальна, жовчоутворювальна і кровотворна.

Відчиніть «комору вітамінів»

Відчиніть «комору вітамінів»

Коли зима добігає кінця, багатьом дається взнаки проблема нестачі вітамінів. Кількість корисних мікроелементів в овочах і фруктах різко зменшується, відтак наповнити ними раціон стає важче. Що ближче до весни, то частіше лунає слово «авітаміноз». Хоча сам термін — некоректний, каже столичний лікар-дієтолог Світлана Фус.

І люстерко скаже правду…

І люстерко скаже правду…

«Узимку шкіра впадає в міні-сплячку, всі процеси в клітинах уповільнюються, — розповідає столичний лікар-косметолог Ольга Зарубинська. — Як відомо, життя клітини коротке, тому маємо подбати про відновлення шкіри та допомогти їй протистояти негоді.

Як різкий удар у бік...

Як різкий удар у бік...

Збої у функціонуванні шлунково-кишкового тракту часто пов’язані з холециститом. Ця проблема турбує дедалі більше людей різного віку. Такий діагноз ставлять зазвичай після проведення ретельної діагностики, що охоплює, зокрема, ультразвукове дослідження органів травної системи. Що це за недуга і які її причини?

Не зловживайте «інтимним» гелем

Не зловживайте «інтимним» гелем

Відвідувати «жіночого» лікаря задля профілактики необхідно регулярно. Адже будь-яку недугу легше запобігти, ніж потім лікувати. Планувати похід у поліклініку вже тоді, коли терпіти біль несила, — небезпечна звичка. Аби не допустити неприємностей зi здоров’ям, лікарі радять дбати про профілактику недуг. Отже, що радять гінекологи кожній жінці на щодень?

«Лікарю, я не симулянт...»

«Лікарю, я не симулянт...»

«Перехворіла грипом, було дуже важко, ледве вийшла з недуги, — розповідає 32-річна киянка Наталя. — Тепер маю повертатися до роботи: мій лікарняний вичерпався. А сили працювати зовсім немає. Мусила знову звернутися до лікаря.

Зміцніть «броню»

Зміцніть «броню»

«Потепління підсвідомо спонукає нас одягнутися легше, «забути» про шапку і заходи антигрипозної безпеки. А саме в цей період вологої погоди і дефіциту сонячного проміння ризик застудитися і захворіти зростає», — застерігає київський лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

Корисне чи калорійне?

Для багатьох людей саме слово «калорійність» є магічним, каже лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

— Залежно від енергетичної цінності (кількості калорій у 100 грамах) усі продукти умовно можна розділити на п’ять груп, — розповідає лікар.

«Усе — для перемоги над раком»

Барак Обама у традиційному щорічному зверненні до нації несподівано закликав зробити США першою країною, що остаточно перемогла рак. Президент США розповів, як багато коштів держава виділяє на боротьбу з онкологічними захворюваннями, і наголосив: цього недостатньо. «Америка може перемогти рак», — категорично заявив він.

Пухкенькі щічки — тривожний симптом...

Пухкенькі щічки — тривожний симптом...

Щонайменше 40 мільйонів дітей у світі мають надлишкову вагу. Причому найбільше ожиріння поширене серед малюків, молодших п’яти років, у країнах із середнім і низьким рівнями доходів. Про це йдеться у підсумковій доповіді Комісії з ліквідації дитячого ожиріння ВООЗ.