А судді хто?

Тотальне подорожчання, інфляція, політична нестабільність не могли не позначитися й на розмірах хабарів, що, за свідченнями донецьких правоохоронців, ростуть, немов на дріжджах. Усього з початку нинішнього року в Донецькій області задокументовано 40 подібних злочинів, де «вдячність» вимірювалася сумами понад 10 тисяч гривень. А в 14 випадках хабарі були більше 30 тисяч гривень. Цей «улов» правоохоронців у кілька разів перевищує показники минулого року.

Любиш тепло — терпи тарифи

Ті, кого керівники «Донецькміськтепломережі» нині наймають для вибивання з донеччан заборгованості за комунальні послуги, невдовзі матимуть побільше роботи. Адже зростання тарифів, без чого важко уявити початок опалювального сезону, вже не за рукотворними горами–териконами. Нові розцінки, що знову подовжать список боржників і вдарять по гаманцях усіх інших донеччан, почнуть діяти у жовтні. А поки пропозиції комунальних підприємств «Донецькміськтепломережа» та «Тепломережа» щодо подорожчання були винесені на громадські слухання.

Приїхали...

Донеччина, що під час виборів була своєрідною «кузнею» голосів за Партію регіонів, потроху змінює свій імідж. У регіоні збільшується кількість тих, хто вже не довіряє не тільки «своїй» ПР, а всім без винятку політичним силам. Це підтвердило опитування, проведене в Донецьку аналітичною службою Миколи Гаврилова в першій декаді вересня.

Відбій хімічної атаки

У вівторок на станції Красноармійськ зійшов з рейок вантажний поїзд, що прямував із Казахстану. У п’яти вагонах–цистернах, які злетіли з рейок усіма колесами, був небезпечний вантаж — бутан та бутанова суміш. Утім, як повідомили у прес–службі Донецької залізниці, ніякої загрози для навколишнього середовища немає, бо цистерни не пошкодилися. На місце пригоди оперативно прибув відновний потяг та бригада ремонтників, і згодом вагони–цистерни вже поторохкотіли за місцем призначення.

Гнатимемо Леніна жердиною

Гнатимемо Леніна жердиною

Донеччанам не звикати до того, що доводиться мешкати чи просто ходити вулицями, названими на честь своїх живих земляків. Адже в обласному центрі є вулиці імені Юхима Звягільського та імені Валентина Ландика (керівники шахти імені Засядька та «Норду», відповідно. — Авт.). Свого часу компанію їм міг скласти і уславлений рекордсмен світу Сергій Бубка, пам’ятник якому встановили у центрі міста, поблизу НСК «Олімпійський». І нині тут знову повертаються до ідеї назвати одну з вулиць на честь відомого у всьому світі спортсмена. Причому цього разу йдеться не про якусь заштатну вуличку на околиці, а про одну з центральних магістралей — проспект імені Ілліча.

Свідки з пралісу

Свідки з пралісу

Нині на території здебільшого степової Донеччини ліси займають дуже невеличку площу. А мільйони років тому тут буяли розкішні ліси з верхівками, вищими навіть за нинішні вугільні терикони. До речі, саме завдяки отим непрохідним прадавнім лісам тепер край пишається чи не найбільшим багатством — величезними запасами у надрах кам’яного вугілля. Це паливо ще іноді називають закам’янілим сонячним світлом. Також не секрет, що вугілля є породою рослинного походження і утворилося внаслідок тривалого хімічного перетворення решток гігантських мас тодішніх дерев. Цікаво, що іноді шахтарям вдається навіть натрапити на шматках вугілля досить чіткі відбитки листя різних лепідодендронів, сигілярій чи хвощів, які росли тут в так званий кам’яновугільний період, 200—300 мільйонів років тому.

«Авторитетні» вмовляння

У місті, як відомо, з боржниками за комунальні послуги ніколи не панькалися. Приміром, свого часу «винахідливі» керівники «Донецькміськтепломережі» намагалися вплинути на боржників навіть розвішеними по місту велетенськими портретами Йосифа Сталіна та Адольфа Гітлера з відповідними закликами і попередженнями. А нині, схоже, тут може з’явитися не менш відомий плакат часів громадянської війни: «Ти записався добровольцем?» Адже триває набір добровольців, які мають допомогти комунальникам... вибити з городян борги за газ, воду та тепло.

Дитині «баю–бай», а жертвам — «Гроші віддавай!»

У Київському районі Донецька співробітники карного розшуку затримали тутешніх Бонні та Клайда. Як повідомили «УМ» у прес–службі Донецького міськвідділу міліції, вдень 49–річний донеччанин та його 33–річна співмешканка няньчилися з дитиною, а в темну пору доби виходили на «велику дорогу», де грабували поодиноких перехожих.

Учнів — менше, комп’ютерів — більше

Перший у новому навчальному році шкільний дзвінок покликав на заняття в області1 вересня 335 тисяч учнів, серед яких 32 тисячі — першокласники. На жаль, ці цифри з «мінусом», адже у порівнянні з минулим роком кількість школярів зменшилася на 22 тисячі. Так само поменшало в області й самих шкіл — сім навчальних закладів закривають, ще два перебувають на межі чи то закриття, чи то перепрофілізації.

Учнів — менше, комп’ютерів — більше

Перший у новому навчальному році шкільний дзвінок покликав на заняття в області1 вересня 335 тисяч учнів, серед яких 32 тисячі — першокласники. На жаль, ці цифри з «мінусом», адже у порівнянні з минулим роком кількість школярів зменшилася на 22 тисячі. Так само поменшало в області й самих шкіл — сім навчальних закладів закривають, ще два перебувають на межі чи то закриття, чи то перепрофілізації.