Що рік навчальний нам готує?
В освітян почалися робочі будні — стартував новий навчальний рік. І на нього в організаторів освіти та викладачів великі плани.
В освітян почалися робочі будні — стартував новий навчальний рік. І на нього в організаторів освіти та викладачів великі плани.
Для кохання, як відомо, немає вікових обмежень. Хоча знаменита актриса Джейн Фонда, мабуть, і не замислюється над тим, скільки їй років, тим паче що завдяки фізичній активності й здоровому способу життя у свої 71 виглядає просто чудово. Як повідомляють американські й британські таблоїди, «оскароносна» кінозірка знову зібралася заміж. Цього разу її обранцем став 67–річний продюсер Річард Перрі, з яким, за інформацією жовтої преси, Джейн стане на весільний рушничок напередодні католицького Різдва.
Відбулося чергове засідання опозиційного уряду Віктора Януковича. Під час виступу тіньового прем’єр–міністра жоден із класиків літератури не постраждав.
Ювіляр тижня: Олександр Довженко.
115 років визначному українському
кінорежисеру, письменнику
«Співочі тераси» у селі Городному стануть постійним місцем проведення однойменного етнічного фестивалю, а заодно і пунктом туристичного маршруту з попередньою назвою «Золоте кільце Харківщини». Цікаво, що до минулих вихідних про цю унікальну архітектурну пам’ятку, збудовану відомим цукрозаводчиком Іваном Харитоненком, нічого не знали навіть мешканці навколишніх сіл. Тепер же вона має усі шанси ввійти до екскурсійної карти Євро–2012 і здобути славу найкращого концертного майданчика під відкритим небом.
Всеукраїнський симпозіум народного мистецтва «Суботів–2009» розпочався на батьківщині Богдана Хмельницького — в місті Чигирині Черкаської області. Сюди, за ініціативи Національного історико–культурного заповідника «Чигирин» та Національної спілки майстрів народного мистецтва, з’їхалися народні майстри із Черкащини, Києва, Харкова, Дніпропетровська, Чернігова. «Серед майстрів є такі геніальні особистості, як лауреат Національної премії імені Шевченка Віктор Наконечний, заслужений майстер народної творчості Георгій Кожокарь. Такий симпозіум ми проводимо п’яте. Цього разу майстри покажуть свої таланти в малярстві, писанкарстві, різьбі та розпису по дереву на вільну тему», — розповідає «УМ» директор заповідника «Чигирин» Василь Полтавець.
З того часу, як система водозабезпечення Луганщини опинилася в руках невідомих офшорних ділків, минуло півтора року. Як і попереджали експерти, населенню краю ця оборудка, окрім підвищення тарифів удвічі, не дала нічого доброго. Причому такого сумного висновку дійшли уже не тільки пересічні луганчани, а й деякі депутати обласної ради, що входять до «біло–блакитної» більшості. Про що вони не соромляться говорити вголос. І тільки представники «концесіонера» роблять вигляд, що все йде, як слід.
Історія українців у Криму — одне з малодосліджених питань. Необізнаність або навіть наївне бажання створити «свою» історію, підрихтувати якісь небажані події призводить до міфотворчості. Тоді доводиться розвінчувати вигадку. Сучасні історики сперечаються про те, коли саме українці оселилися у Криму. Ускладнює дискусію те, що будь–яких слов’ян на півострові сьогодні намагаються ототожнити з українцями, навіть якщо нашого етносу на той час іще не існувало. Цікаво, що багато племен, які мешкали на території сучасної України, римляни називали одним словом — «сармати», навіть якщо племена не були спорідненими. Греки називали «скіфами» усі племена України. Про предків нашого народу вже достатньо написано, тому варто дослідити історію власне кримських українців.
На Державному підприємстві Міністерства оборони України «Луганський авіаремонтний завод» (ЛАРЗ)освоїли капітальний ремонт головних вертолітних редукторів ВР–24, ВР–8А та ВР–14. Ця, на перший погляд, вузькоспеціалізована і рутинна новина насправді значуща для українського війська і зброярів і водночас показова для України. Нашій державі, вочевидь, не до власного війська, отож грошей на нову авіаційну техніку у Збройних силах не очікують щонайменше у найближчі роки. Тож єдина можливість збереження боєздатності в повітрі — ремонт і оновлення тих машин, які дісталися Україні у спадок від СРСР, а ремонтувати їх часто доводиться на заводах Росії, що узалежнює нашу обороноздатність від сусіда, відносини з яким останнім часом далеко не однозначні. Отже, здобуток луганських авіаційників можна вважати справжнім подарунком до 18–річчя Української держави: вони замкнули цикл капітального ремонту вертольотів родини «Мі», практично всіх, які стоять на озброєнні ЗСУ, відтепер їх ремонтуватимуть лише в Україні, держава платитиме власним робітникам, а сам «Луганський авіаремонтний» тепер може поборотися з росіянами за світові ринки.