Усім дам — а матері не «гам»

Великі лотерейні виграші — це завжди тема для новин у розділах на кшталт «Овва!». Ось днями британець Метт Топхем виграв у лотерею EuroMillions 45 млн. фунтів стерлінгів. І заявив, що подарує 1,3 млн. від цієї гігантської суми своєму найкращому другові. При цьо­му з матір’ю Меттью ділитися не планує.

Арбат — і радість, і біда

Арбат — і радість, і біда

Попри те, що й парламентські, й президентські вибори вже позаду, скасувати їхні тією чи іншою мірою сфальсифіковані результати навряд чи можливо, а лідера й чітко окресленого плану дій в опозиції немає, незадоволені владою кремлівського поки що тандему росіяни й надалі виходять на мітинги. Минулої суботи в Москві відбулася чергова така акція під гаслом «За чесні вибори». Попри те, що замість заявлених 50 тисяч осіб на Новому Арбаті зібралася в кращому разі половина цієї кількості, це можна вважати успіхом — після невдачі післявиборчого «Майдану» аналітики прогнозували наступним акціям значно меншу відвідуваність.

Смерть Президента

Смерть Президента

Він об’єднав два століття, дві українські епохи — боротьби за незалежність початку ХХ ст. і становлення України де–юре незалежної наприкінці ХХ — на початку ХХІ ст. Збереглося відео, як 22 серпня 1992 року Микола Плав’юк передає Леонідові Кравчуку клейноди президентства Української Народної Республіки. Складаючи свої повноваження, уряд УНР у вигнанні виконував постанову Трудового Конгресу (тобто парламенту УНР) від 1919 року, підписану головою директорії УНР Петлюрою. В документі йшлося: керівні органи республіки припиняють діяльність у разі проголошення незалежної України. «Так закінчився конфлікт між УНР та УРСР», — писала українська преса у 1992 році. Перший Президент незалежної України Леонід Кравчук відповів теж символічним жестом — підписав указ про надання Миколі Плав’юку українського громадянства.

Міс мама

Міс мама

У родині американського мільярдера Філіпа Раффіна та української красуні Саші Ніколаєнко велика радість: подружжя вдруге стало батьками. 30–річна Олександра подарувала своєму 76–річному чоловікові дочку. Дівчинку назвали Мален Кей.

Рипить перо, скрегочуть зуби

У відповідь на критичну статтю «Сповзання України», написану п’ятьма міністрами закордонних справ ЄС (від Великої Британії, Швеції, Польщі, Чехії та Німеччини) та надруковану в «Нью–Йорк Таймс», українські дипломати готують свій епістолярій. Текст уже погоджений, підготовлений і днями з’явиться в одній iз впливових газет. Як припускає речник МЗС україни Олег Волошин, в «Інтернешнл Геральд Триб’юн».

«Щас спою» — є привід

«Щас спою» — є привід

Українська народна казка «Сірко», вдало трансформована в мультиплікаційний фільм Едуардом Назаровим, очолила рейтинг, до якого ввійшла сотня найкращих аніме, створених колись у Радянському Союзі. Мультик не тільки став улюбленим серед малечі, а й розлетівся на цитати в дорослих прихильників анімаційного кіно. Режисер шедевру про пса і вовка, якi непогано погуляли на українському весіллі, отримав спеціальний приз XVII фестивалю анімаційного кіно в Суздалі, де й було оголошено Золоту сотню російської анімації.

Розпочнемо з футболу

Голова Львівської ОДА Михайло Костюк вважає виявом довіри до регіону ініціативу голови Данської бізнес асоціації Ларса Весберга інтегрувати інвестції, що надходять в Україну ­з–за кордону. Всього до асоціації входить 45 компаній, які забезпечують роботою 4 тисячі мешканців Західної України.

Путін перейшов кордон

Путін перейшов кордон

Учора мережею інтернет поширилися новина — у Запоріжжі з’явилися білборди Володимира Путіна. 20 штук. Крім портрета «героя», на них напис: «Стабільна Росія — стабільна Україна». Якийсь лихий передвиборчий жарт, що помилився країною і замість агітувати російських виборців завис на стовбцях українського міста?

Нобель і до Нобеля

Нобелівський комітет уже не раз прису­джував премію миру ув’язненим — так було з лідеркою бірманської опозиції Су Джи в 1991–му,­­ китайським правозахисником Лю Сяобо в 2010–му. Наступною у списку може стати Юлія Тимошенко. Принаймні, як повідомила газета «Дейлі телеграф», екс–Прем’єр–міністр України — в довгому списку, що включає 241 особу, які номіновані на Нобелівську премію миру–2012. Номінацію ув’язненої Тимошенко підтримали її соратники в Україні та «діаспорянський» Світовий конгрес українців.

Тигри осиротіли

Тигри осиротіли

На 87–му році життя у Москві померла незабутня «Принцеса цирку» й «Приборкувачка тигрів», знаменита актриса театру й кіно, народна артистка СРСР Людмила Касаткіна. Кінозірки, на фільмах за участю якої зросло не одне покоління глядачів, не стало через десять днів після смерті її чоловіка, режисера і сценариста Сергія Колосова. Саме в його фільмах Касаткіна зіграла багато своїх найкращих ролей. 90–річний Колосов відійшов 11 лютого. Це подружжя називали однією з найбільш шанованих пар радянського та російського кіно.