Ну копія замок Любарта!

Ну копія замок Любарта!

Замок Любарта, що є головною візиткою Луцька, невдовзі переміститься до Литви. Власне, не сам замок, а його копія. Про це повідомила міську владу Луцька литовська експедиція «Береги–2010». Ця організація поставила собі за мету відтворити копії всіх замків, що були збудовані в епоху великого Литовського князівства. Розмістяться вони у Тракайському районі у спеціально створеному 50–гектарному парку. Члени експедиції побували вже в шести країнах Європи та в українських містах, де є історичні споруди. На Волині їх зацікавили центральна вежа Луцького замку та вежа Чарторийських.

Коли гора іде до Магомета

Поблизу Макіївки височить, на перший погляд, звичайнісінький терикон. Однак гора відпрацьованої руди викликає небезпеку — вона не швидко, але впевнено «їде» у бік житлових будинків. За свідченням фахівців поки що швидкість терикона 1–2 сантиметри на добу, проте перші осінні зливи можуть викликати зсув, який «накриє» не лише залізницю, що проходить поруч, а й людські житла.

Бізони їдуть до Росії

Бізони їдуть до Росії

Як повідомили «УМ» у Держуправлінні охорони навколишнього середовища в Херсонській області, п’ять тварин вивезуть до 1 вересня і передадуть у власність російської асоціації «Жива природа степу». Дві самки бізона — Донна і Даная — житимуть у комплексі для диких тварин у Ростовській області. А ось двох самок канн — Аріадну і Альбу, а також самця кулана візьме до себе Ярославський зоопарк.

І попливуть кораблики

Повернути в комунальну власність річковий порт на Дніпрі і відновити його роботу — таке рішення прийняла Черкаська міська рада. Цей порт, який міститься по вулиці Героїв Сталінграда, десять років був у приватних руках. На відміну від вантажного, який ще працює, пасажирський давно закрили.

Алкостоп на дорогах

Алкостоп на дорогах

Неприємна і досить принизлива для водіїв процедура визначення вмісту алкоголю, як–то дихати в трубку, чи суто «совковська» — «у стакан», уже зовсім скоро стане надбанням історії та залишиться лише в репертуарі любителів анекдотів. Вітчизняні співробітники Державтоінспекції найближчим часом матимуть на озброєнні нові прилади, за допомогою яких цивілізовано визначатимуть концентрацію алкоголю у водіїв автівок. Для цього інспекторові достатньо буде зробити замір повітря в салоні автівки, й «розумний прилад» покаже присутність чи відсутність парів етилового спирту.

Батон із пігулкою

Голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко та директор хлібокомбінату «Куліничі» Володимир Мисик підписали «меморандум щодо стабілізації цінової ситуації на соціальні сорти хліба». Згідно з цим документом, аграрії області продадуть згаданому комбінату 20 тисяч тонн зерна продовольчої пшениці за наперед визначеною ціною — 1300 гривень за тонну. Причому цей обсяг сировини для випікання хліба «не виходитиме» за межі Полтавщини і становитиме фактично третину її регіонального резерву з відповідним зберіганням у «державних засіках». Водночас «Куліничі» зобов’язалися впродовж року з дня підписання меморандуму не підвищувати ціни на так звані «соціальні» сорти хліба.

Напилися «Чистої води»?

Минулими вихідними в кранах мешканців Бердянська знову забулькала «муляка»: замість дніпровської ТОВ «Чиста вода» подає технічну воду з Бердівського водосховища: «Вода держстандарту не відповідає, але чиста», — ствер­джує головний інженер ТОВ Іван Сарський. І додає, що з Дніпра (з 1 липня) водогоном «Каховка—Бердянськ» надходила вода «також не відповідна». З тієї причини, що КП «Запорізький облводоканал» ніяк не може промити труби. Потреба в цьому виникла чи не вперше за роки експлуатації водогону: кількість відпочивальників на курорті різко зросла, і добове споживання води збільшилося на десять тисяч кубометрів. Підвищення тиску у водогоні «почало вимивати з нього все, що туди надули вітри за десятиріччя добудови».

«Кондукторе, наливай»

Відповідний регуляторний акт «Про впорядкування реалізації та споживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів на території Кременчука» днями було затверджено на сесії міськради. Попри те, що згаданому рішенню передувало тримісячне громадське обговорення, не обійшлося без пристрастей і в сесійній залі. Неважко здогадатися, що «підігрівали» їх насамперед заборонні пункти, які «виселяють» спиртне, у тому числі й пиво, з так званих малих архітектурних форм. Тих, які розташовані у парках і скверах або мають вигляд «не прив’язаних» до капітальних споруд ресторанно–кафешного типу літніх майданчиків, лотків і наметів. Аналогічну червону картку одержав і зелений змій, який угніздився у надто близьких (точка відліку — 30 метрів) до житлових будинків, навчально–виховних закладів місцях, а також на зупинках громадського транспорту.

Крихка земля

Крихка земля

Ця аварія вразила своїми масштабами: 13 червня у Кривому Розі обвалився ґрунт на 16 гектарах і загинула одна людина — водій, який провалився під землю разом зі своїм автомобілем. І ось нарешті завершила свою роботу комісія з розслідування причин цієї аварії. Головним винуватцем визнано завідувача відділу підземних гірничих робіт і геомеханіки Криворізького науково–дослідного гірничорудного інституту, доктора технічних наук Володимира Цариковського. А з ним — генерального проектувальника «Кривбаспроекту» та колишнє керівництво шахти імені Орджонікідзе. Нинішніх власників та керівників гірничовидобувного підприємства у цьому «чорному» списку не виявилося...

А кажуть: немає свободи слова!

Незвичайний протестувальник сидить і вдень, і вночі біля пам’ятника Тарасу Шевченку на Центральній площі. Чернівчанин пояснює, що таким чином хоче добитися від влади «справедливості». Припинити голодування обіцяє лише тоді, коли його батькам почнуть вчасно виплачувати пенсію, повернуть заощадження за часів Радянського Союзу, а рідній доньці держава подарує сучасну квартиру та влаштує на престижну роботу. І це ще не всі умови голодуючого. Від влади він також вимагає один мільйон доларів, аби за ці гроші здобути вищу медичну освіту та розпочати власний бізнес. Отакі собі вимоги. Щоправда, вони лише усні, ніяких плакатів чи інших атрибутів голодування та вимог немає.