«Проспані» вибори

Здавалося, що позачергові вибори міського голови були потрібні самим кандидатам у мери, а не чернігівцям. Таке враження, що жителі міста проспали і не помітили ні виборчої кампанії, ні самого дня голосування за того, до кого вони завтра підуть зі скаргами на опалення, діряві дахи та високі тарифи. Звичайно, і на бігборди, і на чорний піар, і на судові позови на дії територіальної виборчої комісії, навіть на телефонний тероризм та концерт зірок естради місцеві політтехнологи спромоглися. Але марно — «розбурхати» мешканців провінційного міста було важко. 26 листопада «прокинулися» і прийшли проголосувати на виборчі дільниці, за даними Громадянської мережі «ОПОРА», яка проводила моніторинг і екзит-поли, лише 34,7 відсотка виборців — удвічі менше, ніж на березневих виборах.

«Я живу лише надією, що Оленка жива»

«Я живу лише надією, що Оленка жива»

Оленка — наймолодша з трьох доньок Ольги Миколаївни. Ще в ранньому дитинстві, як розповідає її мама, після невдалого щеплення дівчинка стала інвалідом. Лікарі поставили їй діагноз — епілепсія. Щоб доглядати за дитиною, Ольга Миколаївна змушена була покинути роботу.

Коли грабують міліцію...

Коли грабують міліцію...

Тиждень знадобився співробітникам правоохоронних органів, щоб розкрити вбивство свого колеги - капітана міліції Леоніда Тищенка - у Прилуках і затримати підозрюваного у цьому злочині. Для правоохоронців розкриття цього вбивства було справою честі, до Прилук негайно виїхали керівники обласної міліції та прокуратури, представники МВС.

Тричі мама

Тричі мама

Щасливою мамою стала чернігівчанка Галина Єжова. Тепер у неї дві донечки та синочок. Породілля почувається добре, немовлята — теж. Дівчаткам вже придумали імена, одну назвали Алісою, іншу — Маргаритою. А ось ім'я хлопчику придумає батько Костянтин. Він зараз далеко, працює менеджером автокомпанії аж у Гані в Африці, але про те, що став батьком вже знає — постійно телефонує дружині в Чернігів. Дуже хвилювався, коли дізнався, що Галі робили кесарів розтин.

Квартирне питання майора міліції

Квартирне питання майора міліції

Перед спокусою отримати безкоштовно окрему квартиру, навіть порушивши закон, втримаються далеко не всі. Навіть ті, хто повинен стояти на сторожі закону. Не втримався і Олександр Г., майор міліції, начальник відділення у справах громадянства, міграції та реєстрації фізичних осіб одного з райвідділів міліції Чернігова.

Кримінальний талант

Чого тільки не вигадають сучасні студенти, щоб підзаробити на хліб насущний. Про банальне розвантажування вагонів не йдеться — молодь усе частіше опановує професію «дітей лейтенанта Шмідта». Так, наприклад, 19-річна Ганна — студентка одного з чернігівських вузів, додумалася продавати дачні вагончики та контейнери на заміських ділянках громадян. І не стільки вражає винахідливість юної шахрайки, як наївність та довірливість її клієнтів-покупців. Дехто з них навіть не вимагав від «продавця» документів на право власності, а просто платив досить чималі гроші аферистці.

Чернігів у розрізі

Чернігів у розрізі

У Чернігові — сезон великої археології. На території Валу, на площі майже три гектари, працюють археологи. Вони досліджують місце, де колись був стародавній Дитинець (укріплена частина, фортеця міста). Такі масштабні розкопки тут проводяться вперше за двадцять років. І хоча, на перший погляд, якихось сенсаційних знахідок поки що немає, отримані під час розкопок результати дозволяють археологам не тільки переглянути історичну карту Чернігова, а й, можливо, інакше оцінити роль міста над Десною в історії Київської Русі. Очолює експедицію співробітник Інституту археології НАН України, викладач Чернігівського педуніверситету, кандидат історичних наук Олена Євгеніївна Черненко.

Смертельні щелепи

Смертельні щелепи

У приватному господарстві на вул. Горького, що в районному центрі Короп на Чернігівщині, 71-річна пенсіонерка Ольга Деркач вирішила почистити вольєр стаффордширського тер'єра. Собаку чотири роки тому привіз батькам з Києва син. Стаффорд визнавав лише господаря, однак того саме не було вдома. Незачинені дверцята вольєра стали фатальною помилкою. Пес вискочив на подвір'я і накинувся на жінку. На крики збіглися сусіди, які намагалися відігнати розлюченого пса. Але підійти до нього було неможливо. Пес знов і знов вгризався у тіло жертви.

Кров на згарищі

Винятково резонансний, як для Чернігівщини, злочин розкрили правоохоронці в Прилуках минулого тижня. Тут уперше за останні п'ять років було зареєстроване потрійне вбивство — на території одного з нежилих господарств на вулиці Володарського, майже в самому центрі міста, були знайдені знівечені трупи мешканок району — 41-річної Ірини, 53-річної Ольги та 37-річної Лариси. У жінок були перебиті ребра, зламані кістки шиї, розбиті голови. Навіть бувалі міліцейські оперативники були вражені такою жостокістю, але, щоб назвати особу підозрюваного, їм вистачило менше доби.

Що потрібно, те і заблокуємо

Що потрібно, те і заблокуємо

У вівторок спеціальна комісія Чернігівського національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній», на балансі якого перебуває Катерининська церква, та представники історичного музею ім. В. Тарновського намагалися потрапити до заблокованого храму. За словами в. о. генерального директора заповідника Сергія Чернякова, стан храму, зведеного у XVIII столітті, необхідно постійно контролювати, адже дах церкви в деяких місцях протікає, а нещодавні сильні зливи можуть призвести до трагічних для споруди наслідків. Не меншу небезпеку становить те, що храм тривалий час не провітрювався, при тому, що навіть за часів нормального функціонування його як музею вологість у приміщенні сягала майже 100 відсотків. У таких умовах непоправних збитків можуть зазнати як сам храм, так і музейні експонати відділу декоративно-прикладного мистецтва Чернігівського історичного музею, який розташовувався у ньому до передачі храму козацькій православній громаді.