Бог бачить, а міліція «в'яже»

Бог бачить, а міліція «в'яже»

Події навколо заблокованої представниками Української православної церкви Московського патріархату та «вітренківцями» Катериненської церкви в Чернігові після майже місячного затишшя знову загострилися. Учора зранку 26 учасників громадської організації Молодіжний націоналістичний конгрес приїхали в Чернігів і намагалися прорвати цю блокаду. Однак міліція, яка вже два місяці стежить за порядком навколо церкви, не порозумілася із приїжджими. Співробітники ППС та «Беркута» поклали юнаків на землю, а потім відправили до міського відділу міліції. За словами керівника групи голови секретаріату Молодіжного націоналістичного конгресу Ярослава Ілляша, ця акція була спонтанною. Він із товаришами — студентами з різних міст України — приїхав, щоб дозволити представникам Чернігівського національного історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній», на чиєму балансі перебуває храм, і представникам козацької православної громади Чернігова, якій облдержадміністрація передала у користування церкву, потрапити до храму.

«Рукавичка смерті» виводить на слід

Недобра слава закріпилася останнім часом за невеличкою річкою Стрижень, яка перетинає Чернігів. Пов'язано це з тенденцією, котра стає схожа на традицію, — ховати в каламутну воду кінці найтяжчих злочинів. Спотворені трупи людей, убитих за різних обставин, спливають у Стрижні з періодичністю раз на кілька років. Останній такий випадок стався наприкінці літа, під мостом у районі вулиці Кільцевої. Хтось повідомив до чергової частини міського відділу міліції, що з мосту видно мішок, контури якого натякають на наявність усередині людського тіла.

З бритвою на касу

Тиждень тому перед полуднем до відділення «Ощадбанку» в Прилуках, що по вулиці Київськiй, увірвався хлопець. Притиснувши лезо бритви до шиї співробітника приватного охоронного агентства, він пригрозив перерізати сонну артерію заручнику, якщо йому не видадуть тисячу американських доларів готівкою. За словами начальника Прилуцького міськрайвіддiлу міліції Віктора Кобця, цей відчайдух спочатку став вимагати долари, а потім — кричати, щоб люди, які в той час були в приміщенні, віддали йому всі свої гроші. З бритвою він накидався і на інших людей. В цей час одна зі співробітниць банку викликала міліцію. На місце пригоди прибули співробітники Державної служби охорони та оперативна група міськрайвіддiлу внутрішніх справ.

У міліцію на налигачі!

У міліцію на налигачі!

Такого в Чернігові ще не бачили! Трасою «Чернігів—Новгород-Сіверський» рухався «Москвич», а за ним прив'язана до автомобіля мотузкою бігла жінка. Міліціонери цей «кортеж» зупинили біля КП на в'їзді в місто. Виявилося, що водій авто таким чином вирішив доставити до райвідділу внутрішніх справ спійману у себе на городі злодійку.

Ноутбук для прокурора

Чернігівський природоохоронний прокурор не зумів утриматися від спокуси дiстати новенький ноутбук (портативний комп'ютер) і... опинився у слідчому ізоляторі. Анатолія Помаза затримали під час отримання ним цього «електронного хабара» співробітники Служби безпеки України. «Подарунком» виявився пристрiй далеко не найдорожчої моделі, вартістю 3800 гривень. Його прокурору нібито давали представники однієї з київських фірм за те, щоб він не вживав заходів для припинення порушень у сфері земельного законодавства.

Тримайте злодія!

Останнім часом крадіжки з магазинів завдавали чимало клопоту співробітникам Талалаївського райвідділу внутрішніх справ на Чернігівщині. Щоб покращити ситуацію, начальник місцевого райвідділу міліції наприкінці минулого тижня вирішив провести відпрацювання території селища. Тієї ночі опергрупа отримала інформацію про можливість скоєння крадіжки з одного з магазинів селища. Оскільки конкретних даних про об’єкт замаху не було, то правоохоронцям на чолі з начальником райвідділу довелося патрулювати нічними вулицями селища.

За все «чернігівське» треба платити

За все «чернігівське» треба платити

Чернігівська міська рада шукає шляхи наповнення бюджету. В хід іде найдорожче — назви та краєвиди, знайомі з дитинства. Власне, заробляти на цьому гроші Чернігів почав ще торік. А тепер міськрада ще на третину доповнила список історичних та архітектурних пам’яток, які належать до місцевої символіки і за використання яких із комерційною метою треба платити гроші. Тепер їх 58. Поряд із перлинами давньоруського зодчества — Спасо-Преображенським та Борисоглібським соборами — можна побачити і пам'ятник Леніну (наполягли депутати-комуністи), бюст червоному командиру Михайлу Фрунзе (стоїть на Валу на місці колишнього бюсту царю Олександру III) та Алею Героїв у комплекті з Красною площею.

Добрянський «різник»

Добрянський «різник»

Подія, яка сталася тиждень тому вночі у прикордонній Добрянці Ріпкинського району, що на Чернігівщині, сколихнула все селище. Подібного звірства тут не знали. Близько п'ятої години ранку за кілька десятків метрів від залізничної станції «Горностаївка» було знайдено закривавлений, спотворений труп дівчини. Верхня частина тіла жертви — Тетяни Т. — була буквально посічена ножем.

Удар з небес

Удар з небес

Спекотний день 11 липня не передвіщав нічого страшного в родині Лідії Михайлівни та Олексія Васильовича Суслів. Навпаки, це літо видалося радісним для цієї вже немолодої пари. До них з далекого Норильська приїхали улюблені онуки: 20-річний Альоша та 9-річний Антон. Олексій — особлива гордість дідуся з бабусею, студент Санкт-Петербурзької академії, — приїхав до Ріпок на канікули.

Вікінг із Шестовиці

Вікінг із Шестовиці

На Чернігівщині — археологічна сенсація. Експедиція, яка працює на місці варязького поселення в Чернігівському районі біля села Шестовиця минулого четверга знайшла поховання конунга (вождя) вікінгів. Археологи з різних країн, котрі приїхали того дня в Шестовицю на міжнародну польову науково-практичну конференцію, назвали цю знахідку відкриттям № 1 цьогорічного польового сезону в Україні і не могли стримати захвату та заздрощів. Знахідка збіглася у часі ще з однією подією — на березі Десни, там, де колись жили варяги, відбувся IV фестиваль історичного фехтування та слов'яно-варязької культури «Коровель-2006», на який з'їхалися кілька сотень любителів бою на мечах та історії з України та Білорусі.