«Святковий» вирок для вбивці

Такий вирок Апеляційний суд Чернігівської області виніс 26-річному Олександру Ф., якого звинувачували у вбивстві заступника начальника слідчого відділу Прилуцької міліції Леоніда Тищенка. Вбивство міліціонера тоді отримало чималий резонанс. Нагадаємо, що 28-річного капітана міліції Леоніда Тищенка вбили близько 22-ї години 24 вересня минулого року в Прилуках, на кладовищі, коли повертався з кафе додому до дружини. Тіло вбитого знайшов наступного ранку випадковий перехожий, який вигулював собаку. Слідство з'ясувало, що смерть міліціонера настала в результаті колото-різаної рани шиї, а вбивця забрав золотий ланцюжок, обручку й мобільний телефон жертви. Барсетку та службове посвідчення він викинув у вигрібну яму розташованого неподалік громадського туалету.

«Тепер я розумію, що відчувала Леся Гонгадзе»,

«Тепер я розумію, що відчувала Леся Гонгадзе»,

В Апеляційному суді Чернігівської області почалося слухання однієї із найрезонансніших кримінальних справ минулого року. Трьох, уже колишніх, міліціонерів звинувачують у вбивстві заступника командира Ніжинського спецавіазагону МНС, 36-річного підполковника Олега Довганюка. Цей безглуздий жорстокий злочин викликав великий резонанс як у самому Ніжині, так і в Україні в цілому. Трагічна історія, що сталася літнього вечора на березі Остра, мало не призвела до конфлікту двох міністерств, а престижу органів внутрішніх справ у Ніжині було завдано нищівного удару.
12 лютого 2007 року на лаву підсудних зали Апеляційного суду сіли колишні старший слідчий Ніжинського МРВВС майор міліції 34-річний Костянтин Лісогор, старший дізнавач МРВВС капітан міліції 38-річний Анатолій Гречка і водій взводу ППС старший сержант міліції 26-річний Геннадій Паливода.

«Академічний» скандал

«Академічний» скандал

У Чернігові театр починається не з вішалки, а зі скандалу. Внутрішні суперечки у місцевому «храмі Мельпомени» призвели до того, що голова Чернігівської обладмiнiстрацiї днями видав розпорядження про розірвання контракту з гендиректором Чернігівського академічного музично-драматичноготеатру ім. Т. Шевченка Іваном Семененком та його звільнення.

Платити чи не платити?

Після гучної заяви міністра юстиції Олександра Лавриновича, що він уже заплатив за новими тарифами і пропонує повторити цей подвиг усім законослухняним громадянам, стало зрозуміло: влада взялась за своїх підданих всерйоз і готова застосовувати найрізноманітніші важелі, аби змусити їх платити більше. Події минулого тижня підтвердили, таки ми маємо рацію. Спочатку віце-прем'єр-міністр Володимир Рибак заявив, що в Україні може з'явитись міністерство житлово-комунального господарства — щоб регіони краще розуміли, як треба правильно витрачати кошти. А через день y Комітеті Верховної Ради з питань будівництва і житлово-комунального господарства відбулось перше засідання робочої групи, створеної за результатами міжкомітетівських слухань. Очолив робочу групу представник антикризової коаліції, депутат-«регіонал» Валерій Петросов.
Хвиля подорожчання комунальних послуг нині котиться Україною. І кожен регіон має свої особливості.

Порохова бочка на околиці

Порохова бочка на околиці

У лісі під Ічнею на Чернігівщині за двометровим бетонним парканом військові ховають 360 тонн легкозаймистого пороху. Він лежить на складі військової частини, у паперових мішках, а навколо, навіть просто неба (!), зберігаються стратегічні запаси боєприпасів Міністерства оборони. Арсенал біля селища Ічня — це 400 гектарів технічної території, начиненої бомбами, ракетами та снарядами.

Ритуальне поховання замість лекції

Ритуальне поховання замість лекції

Напередодні Різдвяних свят на лівому березі Десни ховали Князя Чорного. У потойбічну мандрівку його супроводжувала наложниця, яку «зарізали» на погребальному багатті. Потім «тіла мертвих» спалили, а князівська дружина влаштувала тризну, під час якої воїни змагалися у вправності та силі i поминали князя.

Щастя по «КатаЛОХу»

Щастя по «КатаЛОХу»

Пройти повз «скандальну» історію про пенсіонера з Чернігова, який в надії отримати приз у кілька десятків тисяч гривень навиписував за каталогами із «секс-шопа» товарів на шість тисяч гривень, було неможливо. Та коли зустрівся з цим пенсіонером, з'ясувалось, що історія мала не настільки «жовтий» присмак, як того хотілося б журналісту. Але витрачена довірливим дідусем сума таки була реальною, хоча товарів певного штибу він не виписував. «Секс-шоп» виявився фірмою «Пост-шопінг», яка упродовж чотирьох років без найменших докорів сумління видоювала з пенсіонера гроші, пропонуючи йому різноманітну друковану продукцію та дешевий побутовий дріб'язок за дуже завищеними цінами.

«Секретна» авіакатастрофа

«Секретна» авіакатастрофа

Чотири верби посеред поля — це все, що зараз позначає місце однієї з найбільших і найзагадковіших в історії України авіакатастроф. Ні хреста, ні пам'ятного знака там, куди колись зі страшної висоти упав пасажирський літак Ан-24 із 52 людьми на борту. Лише людська пам'ять зберігає історію літака, який тридцять років тому розбився на околиці села Вікторівка Чернігівського району. Ні тоді, ні зараз ніхто не зміг знайти відповідь, що ж сталося з бортом № 46534, який здійснював рейс із Вінниці до Москви 15 травня 1976 року.

Розмір має значення

Розмір має значення

У центрі Чернігова в районі готелю «Градецький» на проспекті Миру під час будівельних робіт археологами виявлено християнське поховання XI століття. Ця знахідка дозволяє говорити, що територія тогочасного Чернігова була більшою, ніж вважали дотепер.

Болото засмоктало...

Понад місяць міліція та рідні розшукували 11-річну чернігівчанку Оленку Шевченко, яка пропала 27 жовтня, поїхавши з мамою на дачу в Куликівський район Чернігівської області. Про цей випадок «УМ» нещодавно повідомляла читачів (див. номер від 25 листопада). Зараз пошуки зниклої дівчинки-інваліда (Оленка не говорила і відставала у розвитку) закінчено. На жаль, на трагічній ноті. Дитину знайшли в болоті за півтора кілометра від дачного масиву Українське.