Два погляди на одну чергу
Традиційним місцем відпочинку для тисяч білорусів навіть у період кризи залишається Крим. Проте дорога до сонячного півострова на особистому транспорті може бути затьмарена кількагодинними чергами на кордоні.
Товар не в ті руки?
Днями комітет із контролю за експортом зброї парламенту Великої Британії оприлюднив звіт, у якому стверджується, що тамтешні посередники здійснювали перепродаж придбаної в Україні легкої (стрілецької) зброї країнам, на які поширюються ембарго. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, наразі правоохоронні органи Британії проводять розслідування даного факту, і до його завершення офіційний Лондон воліє утримуватися від коментарів. Утім відомо, що Україна надала офіційному Лондону всю необхідну інформацію.
Радіація на митниці
У лютому 2009 року машиністи локомотивів, що здійснювали вантажоперевезення через залізничний перехід «Ужгород — Маревце» (на кордоні зі Словаччиною) поскаржилися на погане самопочуття. Коли ж їх перевірила медична комісія, з’ясувалося — чоловіки отримали значну дозу радіаційного опромінення. Офіційні українсько–словацькі експертні комісії встановили: сканувальна система TNSCAN RF6010, встановлена на залізничній станції «Маревце» у Словаччині, завдає шкоди здоров’ю машиністів. У червні було виявлено перевищення рівня радіації, що випромінював пристрій, у шість разів. Під час наступної перевірки, 11 серпня, з’ясувалося, що рівень радіації перевищено вже у тридцять (!) разів.
Удар із тилу
Українському війську бракує фінансування, передбаченого в держбюджеті на поточний рік. Ресурсів вистачає лише на забезпечення роботи «бойових» підрозділів та на найперші соціальні потреби військовослужбовців. Скасовано масштабні навчання військ, тепер у Генеральному штабі Збройних сил України (ЗСУ) міркують, як профінансувати хоча б обов’язкові для вояків стрільби. Міноборони планує просити у держави ще грошей.
Погомонів з Ратушняком...
Останнім сюжетом на посаді кореспондента Закарпатської обласної телерадіокомпанії для місцевого журналіста Віталія Глаголи стало інтерв’ю з міським головою Ужгорода Сергієм Ратушняком. Цей сюжет подали багато телеканалів, розмістили інтернет–видання, тож уся країна побачила, як Ратушняк не соромиться вживати слова зі свого «побутового лексикону» на адресу окремих українських політиків і безпосередньо на адресу знімальної групи. Уже через кілька днів після того журналіста звільнили.
Згадати 2005–й
Справа про легітимність депутатського мандата БЮТівця Костянтина Жеваго, яка спершу могла комусь здатися дрібною причіпкою на тлі більших бізнесових розборок, набула значно серйознішого розголосу. За нардепа взялася Служба безпеки України.
Руки вгору!
Черговий скандал за участю мера Ужгородаяка Сергія Ратушняка, який представляє в регіоні Народну партію Володимира Литвина, розгорівся на Закарпатті: політична сила «Фронт змін» Арсенія Яценюка заявляє про побиття посадовцем своєї активістки Наталі Бутримко. Меру, і раніше відомому своїм гарячим темпераментом, вельми не сподобався агітаційний намет кандидата в президенти Арсенія Яценюка, який він особисто намагався прибрати з центру Ужгорода. Дівчина, яка «захищала» намет, отримала струс мозку.
Рейс із «душком»
В Одеському торговельному порту після восьми місяців поневірянь у Чорному морі причалив рефрижераторник «Берікс», а його багатостраждальний екіпаж нарешті ступив на суходіл. Відповідне рішення ухвалено міжвідомчою урядовою комісією, створеною для запобігання екологічній катастрофі в територіальних водах України — виснажений екіпаж кинув якір на рейді порту «Південний» і погрожував залишити напризволяще аварійне судно: з трьох електрогенераторів, що живлять, зокрема, і холодильники, працює лише один, на судні не діють системи водопостачання і водовідведення (господарчо–побутові води скидались просто за борт), є витоки моторного масла тощо. Українські порти, керуючись міжнародним морським правом, відмовлялися приймати «смердючого голландця», як уже встигли охрестити судно моряки.
«Візир» поза законом?
«Листи щастя» — саме так у народі називають постанови про стягнення штрафу за порушення Правил дорожнього руху. Якщо ви раптом знайшли у поштовій скриньці один із таких «листів» і не погоджуєтеся з його висновками — не панікуйте і не поспішайте сплачувати штраф. На думку юристів, фото– і відеофіксація адміністративного правопорушення не є достатнім доказом факту його вчинення, а саму постанову можна скасовувати в суді через її невідповідність Кодексу України про адміністративні правопорушення (КоАП).