Прорвались!

Прорвались!

Приблизно рік тому, попередньо зацофані страшним словом «неформат», українські гурти почали виповзати з андеграунду, сказавши, що «хочу, щоб гаряче сонце Джамайки (читай, української музики. — Авт.) світило на кожному континенті — цілодобово — у ритмі аптеки!». І взяли українські гурти свої демо-записи в рюкзаки, щоб вручити їх у потрібні музичні руки, квитки на поїзди, щоб заспівати на різноманітних весняних і літніх майданчиках у музичні вуха, та чисті візитниці, з метою наповнити їх новими контактами від продюсерів, кліпмейкерів, журналістів і усіляких інших музичних голів. І от рубрика «Знай наших», яку ми придумали якось нашвидкуруч, сьогодні схоже, претендує зайняти на шпальті «Ля-ля-фа» почесне і постійне місце — новим гуртам немає кінця і краю.

Квітень по-французьки

Квітень по-французьки

Разом із новою сезонністю у квітні Україна перейде і на нову культурну погоду: традиційне для теплої пори фестивальне розмаїття почнеться з «Французької весни».
«В Україні прояви творчості можна зустріти просто на вулиці, — вважає Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Жан-Поль Везіан. — У Києві, до прикладу, Хрещатик кожні вихідні наводнюється пішоходами, митцями, перехожими торговцями й стає місцем проведення вуличних вистав, організованих чи імпровізованих, професійних чи аматорських. Відкриття «Французької весни» теж долучається до цієї традиції: 1 квітня місто Київ прийматиме фантастичний парад — унікальне дійство, яке відбуватиметься по всій довжині Хрещатика, до самого майдану Незалежності».

Хто посерединці — тому всі гостинці

Хто посерединці — тому всі гостинці

Днями у Греції відбулося щорічне представлення країн-учасниць пісенного конкурсу «Євробачення», а також жеребкування виступів конкурсантів. Представники виконавців передали в Європейську мовну спілку інформацію про пісню, яку учасники планують виконати у травні: її аудіо- та відеоряд, офіційний текст, а також біографії виконавця та авторів пісні. Українка Тіна Кароль, нагадаємо, повинна спочатку виступити у півфіналі, тому що минулорічні конкурсанти — гурт «Гринджоли» — отримали місце нижче за 12-те. Отож Тіна співатиме п’ятнадцятою з 23, після Польщі, Росії і Туреччини (відповідно 12-те, 13-те, 14-те місця). Першою у півфіналі виступає Вірменія, а у фіналі — Швейцарія. Оголосили також послідовність країн, працівники телецентрів яких оголошуватимуть результати голосування в прямому ефірі: першою буде Словенія, а останньою Туреччина, наша країна майже посередині — на 20-му місці.

Полювання на Руслану

Полювання на Руслану

Користуючись нагодою досі майже не реальної, але в майбутньому, треба сподіватися, звичної присутності вдома народної артистки і заслуженої фурії країни, орденоносця української музики, а, враховуючи довжину волосся і кількість амбітних проектів, що під ним ховаються, справжньої літаючої голови — співачки Руслани, «УМ» затягла її в «Зірковий день». Як справжній Близнюк за гороскопом, Руслана — багатогранна (але має і роздвоєння особистості), демократична (але природна цікавість змушує її аналізувати, розщепляти, поєднувати, знову роз'єднувати і, врешті, захоплюватися чимось ще) та працьовита (рідко дає собі перепочити). Отож зараз вона має новий «проект» — політичний, і до вчорашнього дня їздила країною з програмою «Русланині університети» в підтримку партії «Народний союз «Наша Україна», у списках якої вона балотується під п'ятим номером. Одним з останніх міст, де мала «викладати» кандидат у народні депутати, був Житомир. Там ми і намагалися вполювати дичину.

Особливості національного здоров'я

Особливості національного здоров'я

Полювати цієї неділі за скарбами древнього Києва пропонують усім охочим представництво ООН в Україні, ресурсний центр «Гурт», центр волонтеріату «Добра Воля» та інші організації. Гра має на меті привернути увагу до проблематики СНІДу, одним із способів боротьби з яким є якраз інформування населення, чому в Україні, у порівнянні з іншими європейськими країнами, приділяється дуже мало уваги.

Народжена вдруге, або Хай живе королева!

Народжена вдруге, або Хай живе королева!

Тіна Кароль, яка постала в піні «Нової хвилі», народилася вдруге на фіналі українського відбіркового туру «Євробачення» — «Ти — зірка» з піснею I'm your queen («Я твоя королева»). Мабуть, все ж таки передбачено, хоча й заслужено. Скептики так і не знайдуть відповіді на своє запитання «Навіщо було витрачати такі гроші для того, щоб зрозуміти очевидне?».

Чи впливають вибори на музичний ринок країни?

Чи впливають вибори на музичний ринок країни?

З грудня починаючи, трапляються фрази: «У виборчий період суспільство перебуває в такому, сказати б, ненормальному стані, що йому до лампочки рівень розвитку шоу-бізнесу в країні», або «Альбом-кліп-сингл будемо видавати тільки в квітні, не раніше, зараз же вибори». Чому на три місяці музична країна перетворюється на сплячу красуню в летаргійному сні і наші думки переважно тільки зудять довкола «а за кого він буде співати? Як не буде, значить, не запросили, не популярний!» або «О, знову продалися, сьогодні — таким, завтра — не таким!». Говорити з самими музикантами на теми нетривалих взаємозв'язків шоу-бізнесу і політики важко — з усього видно: їм це неприємно, й воліли б творити у спокої свої шедеври. Тобто, з одного боку, «продаватися» їх змушують обставини: і хліб без масла не так смачно, як хліб з ікрою, і на наступний кліп треба яку тисячу приберегти... А з іншого — вони свідомо ходять по колу: співаючи зараз за кандидата N, який подекуди таки отримує можливість вплинути на кризову ситуацію, але цього не робить (щоправда декому, за умови вдалого «вибору» політичного кандидата, може, і перепаде якийсь «заслужений» чи «народний») — вони співатимуть за нього, чи когось схожого і на наступних виборах. Очевидно, якби музичний ринок країни був на відповідному рівні, і музиканти заробляли з продажу альбомів чи власних концертних турів, то схожі політичні «заказухи» канули б у Лету.

Ніч яка темная

Ніч яка темная

На півфіналі українського відбіркового туру «Євробачення-2006» сюрпризів не сталося. В зірковому будинку залишилося троє конкурсантів — Тіна Кароль, Ірина Розенфельд та Кирило Туриченко, — яким за наступні два тижні треба вдало підібрати одну із запропонованих оргкомітетом «Ти — зірка» пісень, а також обдумати своє представлення та сценічний образ. Одному з них цей номер доведеться виконувати наступні три місяці в промо-турах, а також на фіналі в Афінах. На прес-конференції у понеділок журі конкурсу розповідає, що у них вже є база, до якої увійшли пісні і українських, і закордонних композиторів «однозначно у форматі «Євробачення». «У цій базі немає жодної соціальної пісні. Ми б хотіли, щоб Україна, на відміну від попереднього року, виглядала світло, святково, словом, кра-си-во», — запевнив один із членів журі Едуард Клім.

Щоби нам минулу славу відшукати!

Щоби нам минулу славу відшукати!

У сірій мжичці з'явилося четверо вершників: на гнідих конях, у зелених кітелях та чорних папахах, а один — на білому коні, в чорному жупані. Вершники-«вевешники» проїхали почесне коло навколо клумби біля центрального входу до ліцею ім. Івана Богуна (колишнього Суворовського училища). Неперевершений Саша Піпа насунув папаху аж до носа, тільки час від часу задираючи голову, щоб що-небудь побачити, так що підневільно з'являлася паралель iз назвою твору Майна Ріда. Музиканти, контрастуючи з іномарками і новомодними висотками Печерська, зупинилися перед десятками об'єктивів. Олега Скрипку знову обліпили спалахами: востаннє таке було, мабуть, ще на «Країні мрій» або, пригадую, на революційному Майдані, коли Скрипчина дружина Наталка затуляла чоловіка від фотографів, мовляв, почалися проблеми з очима. З того часу Олег перед широкою публікою світився мало, і от нарешті презентував нове відео «Катерина», зняте, між іншим, ще на «похилих травах», тобто давно.

Альбом в унiСОН

Альбом в унiСОН

«Якось я запитала одну дівчинку в дитячому садочку, ким вона бажає стати, коли виросте, і яка ж була відповідь? Людиною-павуком! Сказитися можна!! А де ж рідні образи, де наші Синьоочки та Вії, де романтика пращурів?! Цілеспрямовано та свідомо знищуються під корінь», — обурюється Росава. А щоб не точити марно ляси , видає альбом «поза модою і поза часом» — «Колисанки» — який став кульмінацією проекту «Нація починається з колиски».