Зоряна рок-осінь

Тим часом ще один рок-фест, який уже три роки поспіль продовжує традиції регіональних рок-сейшенів («Тарас Бульба» (Дубно), «Рок-н-рол Таврійський» (Каховка)), полтавський «Мазепа-фест» цьогоріч пройде у першій декаді вересня, а не, як завжди, у червні.

Із серцем у долоні

Із серцем у долоні

Уже традиційно «Таврійські ігри» бажали достойного виступу для українського учасника пісенного конкурсу «Євробачення», отож цього року на каховську сцену вийшла Тіна Кароль. Треба зауважити, що в короткій білій гофрованій сукеночці в грецькому стилі на обвіваючому всіма вітрами підвищенні співати було не просто холодно, а й вокально важко. Одразу після виступу «УМ» вдалося поставити Тіні кілька запитань.

Ігри тавріотів

Ігри тавріотів

Крім традиційних для п'ятнадцятого фестивалю «Таврійські ігри» спогадів учасників (див. попередній номер «УМ»), ювіляру прийнято було щось бажати. Найвлучніші побажання, квiнтесенцiя можливого розвитку фесту, виявилися у гуртів, які найбільше завели каховську публіку цього року. «Я бажаю фестивалю нарешті визначитися з форматом та вибудувати чітку концепцію», — сказав на прес-конференції Олег Скрипка з «ВВ», чий виступ, між іншим, був на «ТІ» найдрайвовішим. Цікавої та різноманітної музики, яскравих нових імен побажав фесту Слава Вакарчук. «З кожним роком приділяти все більше уваги вітчизняним виконавцям, щоб згодом перетворитися на фестиваль винятково української музики», — зичив Олександр Положинський з «Тартака». «Бажаю вам привезти Beastie Boys!» — сказав Олександр «Фоззі» Сидоренко з ТНМК.

Згадати все

На 15-му Таврійському фестивалі було популярно згадувати: хто в якому році мало не впав з пароплава у воду, скільки тисяч літрів пива випили цього року в порівнянні з попередніми чи хто коли «оперився». Чогось надзвичайно нового і цікавого, що, як запевняє роздатковий матеріал організаторів, стається в Каховці щороку, не відбулося. Новим цікавим учасником стала «ВІАГра», яку, за словами оргкомітету, «жорстоко попередили»: співаємо тільки «вживу». Гурт «ВВ» приїхав на «Таврійські» не тільки динозаврами української музики (цього року святкують 20 років), а й ветераном фестивалю. «Так довго, як ми, ще, мабуть, ніхто не виступав, — сказав Олег Скрипка, щоправда, розповідаючи про свій фестиваль «Країна мрій», згодом додав: — Це непрофесійно для фестивалю — запрошувати два роки поспіль однакових виконавців. Хоча потім знову додав: «Ми були учасниками багатьох пафосних російських фестивалів — «Крылья», «Нашествие», «Максідром». На них щоразу виникали якісь технічні проблеми. А на «Таврійських» з технікою все професійно, чогось схожого не було жодного разу».

Перший. Комерційний. Помаранчевий

Перший. Комерційний. Помаранчевий

Повнометражний україно-голлівудський фільм Orange love презентують на 59-му Міжнародному кінофестивалі в Каннах, який пройде з 17 по 28 травня. Стрічку про кохання рудоволосої дівчини (моделі Ольги Макеєвої) і російського фотографа (актора Олексія Чадова) побачать одночасно в трьох програмах: прес-покази для світових ЗМІ, для дистриб'юторів, а також для гостей і участників фестивалю.

Вічно молодий, вічно закоханий

Вічно молодий, вічно закоханий

Сім разів найкращий співак України вирішив опустити підйомний міст своєї фортеці (читай, свого дому) та запросив представників ЗМІ на зйомки нового відео у квартиру, яку нещодавно придбав в одному зі столичних пентхаусів на Оболоні. Одного разу він втілював міні-план камікадзе в життя: перед участю в «Євробаченні-2003» Олександр зняв кліп на пісню Hasta la Vista у себе на дачі на Осокорках (тут співак зараз мешкає зі своїми доньками), але ж ніяка знімальна група не зрівняється з ордою журналюг, які цього разу додумалися навіть у холодильник зазирнути! Там одиноко стояли дві тарілки холодцю, в бокових стінках — пару пляшок горілки, і з великої посудини стирчали лапки якогось пернатого, найімовірніше, курки.

Літопис смерті

Літопис смерті

Із цієї фотографії почалася історія Чорнобильського лиха — на ній головний інженер ЧАЕС Микола Фомін підписує акт про здачу в експлуатацію 4-го енергоблоку в грудні 1983-го. На цьому ж стенді — пам'ятна медаль на честь пуску й заява працівників станції, по-гіркому саркастична: «Мы, строители, монтажники, эксплуататоры первенца атомной енергетики Украины Чернобыльской атомной электростанции имени Ленина, с гордостью докладываем о нашей новой трудовой победе — сдаче в экспуатацию 4-го энергоблока мощностью 1 млн кВт. Это вклад всех участников всесоюзной ударной комсомольской стройки выполнения исторических решений ХХ VI съезда КПСС» — такі експонати виставки «Реквієм пам'яті», що проходить у Національному музеї історії України в Києві.

Де потішити око?

Де потішити око?

Куди можна піти, якщо всі кінопрем'єри передивився, в чергах до експозицій гучних виставок простояв, а зимовий бруд із парків позбирали ще не всюди? Не лежати ж на дивані догори пупцем, коли на вулиці така благодать, ще й свята обіцяють... «УМ» вирішила пробігтися столичними галереями і розпитати, де, що, в кого можна подивитися найближчим часом.

«Відчуття було таке, як на війні, — йшли, бо треба»

«Відчуття було таке, як на війні, — йшли, бо треба»

Ті, хто вижив, згадують Чорнобильську аварію неохоче. Одному з перших ліквідаторів Миколі Карпану, який на той час виконував обов'язки заступника начальника відділу ядерної безпеки ЧАЕС, ворушити минуле теж непросто. Його спогадів майже немає у книзі «Чорнобиль. Помста мирного атома», яку він презентував кілька місяців тому. У книзi на основі багатьох розсекречених документів він розвінчує чимало міфів — про безпеку реакторів чорнобильського типу, справедливість суду над керівництвом ЧАЕС, причини вибуху реактора. У розмові з «УМ» пан Карпан відтворює хронологію подій тієї ночі, розповідає про перші експедиції на зруйнований енергоблок, а також про суттєві помилки, які зробило керівництво енергетичної галузі при ліквідацiї аварії.

У черзі на «ящик»

У черзі на «ящик»

«В історичному центрі Києва», на Майдані (ТЦ «Глобус»), «прозоро і демократично» — на американський лад вирішив провести свій перший кастинг журналістів-ведучих програми новин телеканал MTV, у чиїй сім’ї з цієї осені народиться ще одна, українська, дитина. На перший етап природного відбору 7 квітня молодих талантів приїхало так багато, що дехто навіть прокастингуватися не встиг. Яскрава і неординарна молодь кучкувалася довкола сцени, обговорюючи помилки інших, хвилюючись чи підтримуючи один одного вигуками. Представник MTV-Європа, який був присутнім на майданчику, тоді навіть зауважив, що українські тінейджери, мабуть, занадто переживають, і пропонував їх якось заспокоїти.