Оштрафуєш, якщо наздоженеш

Через 10 днів після «останнього китайського попередження» власникам скутерів і мопедів (згідно з урядовими рішеннями, до 1 листопада всі вони мали зареєструвати своїх моторизованих «коників» за так званою спрощеною процедурою) на Полтавщині «легалізовано» майже 5,5 тисячі згаданих транспортних засобів, ще близько півтори тисячі чекають своєї черги після подання відповідних заяв. Отже, до того «пільгового» реєстру в регіоні потраплять близько 7 тисяч скутерів і мопедів.

Під прикриттям Богородиці

Під прикриттям Богородиці

У Тернополі групі релігійно екзальтованих жіночок літнього віку вдалося в обхід будь–яких законів і правил «окупувати» кілька соток землі в самому центрі парку Національного відродження. І справитися з їхнім самоуправством ніхто чомусь не може.

Банкрут «у законі»

Банкрут «у законі»

Націоналізація Херсонського машинобудівного заводу, як визнають самі народні депутати, поставила більше запитань, аніж відповідей. І найголовніше з них: звідки взяти гроші на проведення процесу націоналізації? Хто повертатиме борги, яких повен мішок назбирав колишній власник? Саме ці запитання не дозволили минулому урядові розпочати процес націоналізації. Тоді ж власник заводу недвозначно дав зрозуміти народним обранцям, що не допустить ніякої націоналізації. «Ми попереджаємо політиків про те, що ті з них, хто сьогодні висуває тези про необхідність націоналізації, буде нести персональну відповідальність у встановленому законом порядку. Для цього ми будемо звертатися з відповідними позовами до суду», — наголошувалося в офіційному прес–релізі ТОВ «ХМЗ», поширеному на початку березня минулого року.

«Хай отець!» — усі гукнули...

Упевнено перемігши шістьох кандидатів, посаду сільського голови Пісківської сільради виборов настоятель місцевого храму отець Георгій. Минулої неділі в селі Пісків Костопільського району та інших селах, що належать до сільради, за батюшку, а в миру — Юрія Кожарко, проголосувало 28 відсотків мешканців.

Татусю, я скучив!

Коли з однієї із полтавських шкіл–інтернатів зник 14–річний вихованець, педагоги та керівництво закладу одразу забили на сполох. Тож подальші пошуки зниклого продовжували співробітники Ленінського райвідділу міліції Полтави. Останні діяли за звичною для подібних випадків схемою, обстежуючи інтернет–клуби, торгово–розважальні центри та інші «точки» підліткового релаксу, а також вокзали. Більш ніж нетрадиційно повівся лише сам хлопець, вирушивши з обласного центру до міста Комсомольська, де живе його батько, пішки...

Про казарми подбали

У нашій газеті від 5 листопада у матеріалі «Острів невезіння» йшлося про житлові умови громадян, які мешкають за адресою вул. Путилівська, 162а, 164а, 166а у Донецьку. Як повідомили «УМ» у прес–службі Донецької залізниці, вищезгадані будинки перебувають на балансі Донецької дистанції колії держпідприємства «Донецька залізниця». Відповідно до затверджених заходів з підготовки до Євро–2012, житлові приміщення (так звані колійні казарми) по вул. Путилівська, 162а, 164а, 166а не знаходяться в зоні будівництва та згідно з планом реконструкції не підлягають знесенню, тож відселення мешканців не передбачено.

«Дрібними крадіжками» — до великих перемог?

Після обробки всіх протоколів переможцем виборів мера у Харкові виявився висуванець Партії регіонів Геннадій Кернес. Він набрав 30,09 відсотка голосів, тоді як його конкурент, екс–«губернатор» Арсен Аваков — 29,46%. Про це вчора повідомив харківський інтернет–сайт «Головне».

Курортний тихохід

Перших 15 експериментальних електротрициклів — триколісних електромопедів — уже встигли обкатати в приморських регіонах Криму, зокрема в Ялті, Алушті і Коктебелі. «Показали вони себе доволі пристойно, — запевнив «УМ» їхній молодий розробник, інженер–конструктор Сімферопольського електромашинобудівного заводу Анатолій Дудко. — Наразі триває удосконалення ходових якостей і дизайну. Паралельно продовжуються більш масштабні випробування наших електротрициклів у Росії, де ми плануємо збувати половину продукції».

Острів невезіння

Дивлячись із вікна вагона пасажирського потяга на домівки, розташованi уздовж залізничного полотна, завжди виникало відчуття жалю до їх мешканців: як ці люди цілодобово можуть терпіти гуркіт залізних валок? Однозначну відповідь на це запитання можуть дати шість донецьких родин, які потрапили в ситуацію значно серйознішу. Прокинувшись одного чудового ранку, вони опинилися в залізничному кільці.

«Антивогненні» проповіді

Кількість пожеж на Прикарпатті, незважаючи на профілактичні зусилля місцевих рятувальників, і далi загрозливо зростає. Лише з початку нинішнього року в області вогонь спричинив понад вісімсот надзвичайних ситуацій і забрав 32 людськi життя, зокрема однієї дитини. Аби вберегтися від таких прикрих наслідків, керівництво Головного управління МНС в області вирішило «задіяти» слово Боже.