Перший млинець — із болгарським перцем

Перший млинець — із болгарським перцем

Матч у Варні зі збірною Болгарії для команди Віталія Лебединцева мав стати лакмусовим папірцем у визначенні здібностей наших хлопців у бойових умовах. Поєдинок підтвердив, що оновлена збірна України не виглядає на голову вище за посередні, за європейськими мірками, колективи, але може битися з ними на рівних. У попередніх чотирьох зустрічах із «братушками» українці тричі перемагали, а позавчора трохи зіпсували собі статистику.

Олександр Заваров: Не вірте казкам про те, що бразильці тренуються босоніж на піску

Олександр Заваров: Не вірте казкам про те, що бразильці тренуються босоніж на піску

Чемпіонат України лише набирає хід, але вже встиг подарувати вболівальникам справжній сюрприз. На чолі турнірної таблиці — як завжди, «Динамо» й «Шахтар», а от поруч із ними, на третьому місці, навряд чи хтось очікував бачити впродовж тривалого часу київський «Арсенал». У п'яти турах поточної першості «каноніри» не зазнали жодної поразки — для команди, яка наприкінці минулого сезону боролася за право залишитися у вищій лізі, це справді дивовижне перевтілення. Аби з'ясувати його причини, кореспондент «УМ» зустрівся з головним тренером «Арсеналу», легендарним футболістом Олександром Заваровим. Він якраз проводив тренування своєї команди на стадіоні ЦСКА.

Артур Дроздов: Наше завдання — вийти на Євро-2007 із першого місця в групі

Артур Дроздов: Наше завдання — вийти на Євро-2007 із першого місця в групі

Великі сподівання і тренери, й українські прихильники баскетболу покладають на форварда Артура Дроздова. Попри свій вік, 25 років, він уже має великий досвід виступів як за національну команду, так і у вiдомому європейському клубi, — зокрема Артур тривалий час грав у складі чемпіона Франції — «По-Ортез». Не дивно, що саме Дроздова обрали капітаном збірної України. Тим паче що цього року він повернувся на Батьківщину (де ще не виступав за жоден професійний клуб, бо виїхав за кордон у юнацькому віці) й тепер гратиме за оновлений БК «Київ».

Випробування молодістю

Випробування молодістю

Здається, лише збірна України з футболу серед усіх ігрових видів спорту почувається фінансово забезпеченою. Інші ж, попри те, що значно частіше за футболістів захищають честь держави на міжнародних форумах найвищого рівня, не можуть похвалитися опікою влади, та й спонсори до них особливо не липнуть. Мабуть, усе через відсутність того самого закону про фізичну культуру й спорт, якого в Україні так і немає з часів здобуття незалежності.

Тому Федерація баскетболу України зібрала окрему прес-конференцію, щоб оголосити про появу у чоловічої збірної титульного спонсора. Президент ФБУ Зураб Хромаєв повідомив, що компанія «Укргазенерго» (дотична до відомого «Росукренерго») виділила 250 тисяч доларів на підготовку команди до кваліфікаційного, а в разі успіху — й до фінального турнірів чемпіонату Європи. Сподіваємося, що тепер не доведеться чути нарікань на те, що хтось не бажає грати в національній команді через малі преміальні, а кросівки «збірників» не того розміру чи не тієї фірми.

Літо без втрат

Літо без втрат

Перший матч третього кола відбору до Ліги чемпіонів між «Динамо» й «Фенербахче» у Києві залишив враження переваги віце-чемпіонів України над віце-чемпіонами Туреччини не тільки в рахунку, а й за грою. Щоправда, всі розуміли: своє право на вихід до групового турніру Суперліги треба буде доводити на берегах Босфору, де й господарі діятимують інакше, і вболівальники створюють справжнє пекло для гостей.

Вчилися, вчилися і навчилися!

Вчилися, вчилися і навчилися!

Не так давно відгриміли баталії головного футбольного форуму планети, а вже за місяць для європейських збірних розпочалася кампанія з відбору на континентальну першість. Команда Казахстану лише два роки тому вперше стартувала в кваліфікації поміж представників Старого світу. Виступаючи в групі зі збірною України, азіати в 12 матчах набрали лише одне очко — зіграли внічию з Грузією. Схоже, досвід протистояння з грізними противниками пішов казахстанцям на користь, бо вже в першому матчі відбору на чемпіонат Європи 2008 року азіати створили справжню сенсацію у Брюсселі. Під проводом голландського тренера Арно Пійперса команда Казахстану ціною чотирьох жовтих карток відстояла нульову нічию проти бельгійців.

Україна стає провінцією «королеви спорту»?

Україна стає провінцією «королеви спорту»?

Континентальна першість, яка минулої неділі завершилася у шведському Гетеборзі, для більшості збірних Старого світу стала перевіркою кадрів з прицілом на Олімпійські ігри 2008 року. Випробувати «молодняк» збиралися й українці, але при цьому планували розжитися 6-8 медалями. Проте не так сталося, як гадалося — збірна України опинилася аж на 21-му місці серед 48 команд-учасниць, здобувши лише три медалі. Срібну нагороду в бігу на 1 500 м отримав Іван Гешко, бронзові — Тетяна Терещук-Антипова в бігу на 400 м з перешкодами і стрибун у довжину Олексій Лукашевич. Щоправда, при цьому із 53 наших атлетів до фінальних змагань потрапили 27, тобто половина. А якщо брати до уваги не офіційний медальний підрахунок, а більш шанований поміж фахівців очковий (бали даються за місця з першого по восьме), то тут позиції України виглядають приємніше — сьомий щабель.

Відкладена розлука

Відкладена розлука

Єдиний контрольний поєдинок нашої національної команди напередодні старту у відборі на чемпіонат Європи спочатку не вважався особливо цікавим. Адже «екзаменатором», з дозволу сказати, виступала одна з найслабших команд континенту — збірна Азербайджану. На думку керманича «синьо-жовтих» Олега Блохіна, головним мотивом прийти на стадіон «Динамо» для українських уболівальників мало стати бажання вперше побачити на власні очі творців недавнього успіху на чемпіонаті світу (звісно, окрім Шевченка, бо він знову послався на «сімейні обставини» та зайнятість у клубі). Але столичний глядач укотре підтвердив свою перебірливість, заповнивши трибуни менш ніж наполовину. Як виявилося, дарма.