Душпастирі в кросівках

За п’ять років, відколи Коломийсько–Чернівецьку єпархію УГКЦ очолює владика Микола Сімкайло, тут, окрім пожвавлення духовного життя, почали впроваджувати неординарні заходи для священиків — комп’ютерний «всеобуч», спортивні змагання тощо. Приміром, днями в Коломиї відбулася спартакіада з п’яти видів спорту — міні–футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів та перетягування каната, в якій узяли участь команди, вкомплектовані винятково служителями церкви.

Легенди ожили

Легенди ожили

«Чернігів — місто легенд» — так називається унікальний туристичний маршрут з елементами театралізації, що почав діяти в обласному центрі. Тут на екскурсантів чекають несподівані «зустрічі» з Іллею Муромцем та Солов’єм–розбійником, Мотрею Кочубей і княжною Чорною, а також таємничим ченцем Тарасієм, який час від часу нібито з’являється в печерах св.Антонія.

Помирати... нікуди

Влада обласного центру змушена «реанімувати» дискусію з приводу вірогідного облаштування крематорію. Представники численних конфесій чинять спротив ідеї «нехристиянського» захоронення померлих, однак на безкомпромісну позицію релігійних функціонерів у мерії зважають менше, ніж на ту обставину, що в обласному центрі з дев’яти наявних кладовищ насправді функціонує лише Кушугумське.

Замкове меню

Замкове меню

Оренда найбільшого румовища — замку в Старому Селі, що під Львовом, стала найгучнішою справою львівських пам’яток. Та й гроші дають нібито вітчизняні інвестори. За словами основного концесіонера замку підприємця Михайла Риби, аж дев’ять приватних підприємств готові вкладати кошти у відновлення історичної споруди. Щоправда, обсягу робіт, чи точніше кошторису, наразі не визначено, адже слово «замок» щодо стану колишнього потужного укріплення занадто гучне — від пам’ятки лишилися тільки стіни та башти. Як зазначив пан Риба, їх доведеться «очистити, законсервувати, укріпити. Все залежатиме від результатів досліджень. Може, знадобиться 300 мільйонів гривень, може 600, може і 100».

«Фізкультпривіт» зі сльозами

Днями до реанімаційного відділення Полтавської міської дитячої клінічної лікарні привезли шестирічну дівчинку, яку знайшли під однією з багатоповерхівок «спального» мікрорайону обласного центру. Як повідомили «УМ» у відділі зв’язків із громадськістю обласної міліції, згадана дитина одержала сильний травматичний шок, перелом стегна, тяжкі забиття головного мозку та інших органів після падіння з вікна шостого (!) поверху. За попередніми даними правоохоронців, дівчинка підійшла до відчиненого вікна, коли у квартирі нікого з дорослих не було: її 26–річна мати тоді скуповувалася в магазині. Щоб визначити причини такого «домашнього» недогляду, співробітники міліції обіцяють розібратися в усьому детальніше.

Мухтар iз дипломом

Отримати іспити і здобути нову професію «кінолог (рятувальні роботи)» змогли одинадцять еменесівців із різних куточків України — Вінниччини, Кіровоградщини, Львівщини, Закарпаття, Криму. Вони стали першими випускниками програми підготовки Спеціального регіонального центру швидкого реагування, що в місті Ромни.

Дітям війни — подвійну валер’янку

Закон України «Про соціальний захист дітей війни», що набув чинності 1 січня 2006 року, дотепер «шкутильгає» на обидві ноги — в державному бюджеті для його повного фінансування щороку бракує коштів. Отже, особам, яким на завершення Другої світової ще не виповнилося 18 років, замість заслуженого відпочинку доводиться «вибивати» доплату до пенсії у розмірі 30 відсотків від прожиткового мінімуму в установах Пенсійного фонду та в судових інстанціях.

Багаття в льоху

У місті Сміла на Черкащині 59–річна мешканка покінчила з життям у страшний спосіб. «Схоже, аби звести рахунки з життям, жінка ретельно все продумала. Близько шостої ранку, поки її сім’я ще спала, щоб не було чути криків від болю, вона спустилася до льоху, облила себе бензином і підпалила», — повідомили «УМ» у прес–службі Головного управління МНС у Черкаській області.

Універсальний атом

Ядерна установка «Джерело нейтронів», яку планують запустити навесні 2014 року на промисловому майданчику Харківського фізико–технічного інституту, — стовідсотково безпечна для міста, повідомив пресі директор ХФТІ Іван Неклюдов у відповідь на вимогу екогрупи «Печеніги» провести публічне обговорення нового проекту. Екологи вважають, що імпульсний ядерний реактор може бути небезпечним для городян. «Хочу підкреслити: розробляється не реактор, а підкритична збірка, якою управляє прискорювач, тому ядерний вибух не можливий у принципі, — коментує закиди «зелених» учений. — Санітарна зона «Джерела нейтронів» буде обмежена стінами приміщення, у зв’язку з чим вплив на населення і довкiлля повністю виключено».