Розваги «зеків»

Два постріли з гладкоствольної зброї 12­го калібру пролунали опівночі в селі Копанки Маловисківського району під час бійки поблизу місцевого клубу. Як повідомляє прокуратура Кіровоградської області, з сусідніх населених пунктів на автомобілі «Газель» приїхало дев’ять осіб (частина з них — раніше судимі. — Авт.) і з особливою зухвалістю та з застосуванням дерев’яних палиць затіяли бійку з місцевою молоддю на танцях. Кілька людей отримали тілесні ушко­дження. Згаданими пострілами пошкоджено автомобіль ВАЗ 21213 «Нива», що стояв поблизу сільського клубу.

Не вмирайте, зачекайте

Замість відпочинку на сонячних берегах Болгарії — букет кишкових розладів. Українські відпочивальники, які наприкінці липня повернулися з цієї країни, не стримують емоцій: про те, що у морі побутує кишкова паличка, чимало сімей з дітьми дізналися або безпосередньо в тамтешніх лікарнях, або з місцевих засобів масової інформації. «Перехворіли практично всі українці, які відпочивали разом із нами. Щоправда, в деяких сім’ях захворіли лише діти. Дорослим переносити недугу було легше — після декількох таблеток температура знизилася. А ось у Роксоланки температура трималася три дні й супроводжувалася безперервним блюванням і діареєю — повне зневоднення організму. Після чого ми звернулися в місцеву лікарню», — розповів «УМ» Андрій, який щороку надає перевагу відпочинку саме в Болгарії.

Смертельне заробітчанство

Смертельне заробітчанство

У Польщі загинули українці. Учора о 5:50 ранку на нерегульованому залізничному переїзді у місцевості Братошевіце, що в Лодзькому воєводстві, потяг зіштовхнувся з мікроавтобусом. «За останньою уточненою інформацією, в мікроавтобусі було десятеро людей разом із водієм: троє чоловіків і семеро жінок. Усі — громадяни України, жителі Тернопільської області. У Польщі вони перебували з метою працевлаштування, — повідомив у коментарі «УМ» речник МЗС Олександр Дикусаров. — Дев’ятеро людей унаслідок ДТП загинули, одна громадянка України — в лікарні. На місці події працює консул України: з’ясовує обставини інциденту та займається питаннями ідентифікації тіл загиблих і подальшим відправленням тіл на батьківщину».

Шанс для модниці у візку

Шанс для модниці у візку

Дизайнери з усієї України створили зручний і функціональний одяг для жінок із вадами здоров’я, показ якого позавчора відбувся в одному з київських клубів. Розкішні вечірні та літні сукні, модерні костюми і навіть весільне вбрання — колекція Fashion Chance («Модний шанс») доводить, що навіть в інвалідному візку жінка може бути красивою і привабливою. «Насправді люди на візках можуть бути щасливішими, ніж ми, оскільки вони вміють насолоджуватися моментом. Тому ми вирішили показати їм, що вони можуть бути не тільки щасливими, а й гарнішими за професійних моделей зі світових подіумів», — зазначила в коментарі «УМ» організатор показу Катерина Кундельська.

«Тайна сповіді» пастора

Колишнього моряка далекого плавання Миколу Іващенка, який іменує себе єпископом духовного управління християнських церков і старшим пастором неохристиянської Церкви Ісуса Христа, звинувачують у надмірній «любові» до дітей. За радянських часів 61–річний священнослужитель був засуджений тричі, зокрема й за статеві відносини з неповнолітніми хлопчиками. У підозрюваного семеро своїх дітей, він інвалід I групи. Правоохоронці вже мають свідчення кількох малолітніх, які стверджують, що батюшка був до них занадто «люб’язний».

Сонце повертається

Дощі відступили — на Україну знову насувається аномальна спека. Синоптики переконують: наступні кілька днів будуть найспекотнiшими цього літа. «Цього тижня на території України переважатиме суха й спекотна погода. Надходитиме гаряче повітря тропічного походження і погоду визначатиме переважно поле підвищеного тиску», — розповіла «УМ» начальник відділу метеорологічних прогнозів «Укргідрометцентру» Людмила Савченко.

«Ми бачимо, що це ні до чого не привело»

«Ми бачимо, що це ні до чого не привело»

Громадські активісти, які підтримали акцію протесту проти мовного закону Колесніченка— Ківалова під Українським домом після відходу з арени політиків–опозиціонерів, протрималися 12 днів. Учора згорнувся і їхній пікет. Голодування припиняють 17 осіб. Водночас вони виступають за перехід акції до активної фази розширення діяльності.

Геройська вершина

Геройська вершина

Львівські альпіністи з клубу «Екстрем» учора здійснили сходження на безіменну вершину висотою 4125 м у районі Казбегі на кордоні Грузії та Росії. У рамках громадської акції «Герої України на вершинах світу» цю гору вони планують назвати на честь лідера ОУН Степана Бандери. У штурмі вершини взяли участь шість досвідчених альпіністів­українців, iз них п’ятеро львів’ян та один тернополянин. Профінансував акцію тернопільський громадський діяч Михайло Апостол.

Буремне літо

Буремне літо

Ніч на 16 липня ознаменувалася розгулом стихії: за даними Міністерства з надзвичайних ситуацій, унаслідок несприятливих погодних умов (злив, поривів вітру), через спрацювання систем захисту ліній електропередач було знеструмлено 409 населених пунктів у десяти областях. Без електропостачання залишився 151 населений пункт Черкаської області, постраждали Одеська (96), Полтавська (36), Миколаївська (33), Кіровоградська (7), Закарпатська (5), Львівська (3), Дніпропетровська (1) та Волинська області (1).

Бізнес за «наших»

Партія малого та середнього бізнесу підписала декларацію Союзу патріотичних сил на підтримку «Нашої України» та ухвалила рішення про участь у передвиборчому об’єднанні під помаранчевим прапором Віктора Ющенка. «Партія вирішила підтримати ініціативу Віктора Ющенка, оскільки і до Помаранчевої революції, і під час її, і після Президент Ющенко підтримував розвиток малого й середнього бізнесу в Україні, працював на поліпшення умов його функціонування, — каже в коментарі «УМ» екс–голова Партії малого та середнього бізнесу, а нині член політради ПМСБУ Ярослав Місяць. — Зокрема, Ющенкові вдалося зменшити адміністративний тиск на ринку, Ющенко спромігся залучити іноземні, переважно західні, інвестиції. Тож середній клас справедливо вважав його своїм провідником».