Профілактика по-африканськи

Від послуг відомих у всьому світі літаків українського виробництва АНТК iм. Антонова відмовляється Республіка Конго. Заборонити польоти Анів з липня наступного року вирішила конголезька влада після численних авіапригод у країнах Африки за участю повітряних суден цієї марки.

Де сходить сонце України

Де сходить сонце України

Японці — дуже стримані люди. Бурхливо виявляти емоції тут не прийнято — по-перше (й насамперед), такими є особливості культури, а по-друге, мешканці Країни Схiдного Сонця дуже багато й напружено працюють, тому бережуть енергію, яку з огляду на все ті ж особливості світосприйняття дуже цінують, для продуктивнішої роботи. Ні директори великих корпорацій, ні президенти банків, ні тим паче прем'єр-міністр не є винятками з цього правила, швидше навпаки, їхня енергія і час є ще дорожчим товаром. Тому жодні угоди, спільні протоколи й меморандуми, підписані під час перебування Президента України в Японії, не можуть продемонструвати той надзвичайний успіх, яким відзначився цей офіційний візит, яскравіше, ніж сприйняття Віктора Ющенка японськими високопосадовцями. Адже саме воно свідчить про те, що ті наміри й плани, які закладені в цих документах, не лише будуть здійснені, а й потягнуть за собою нові й нові інвестиції в українську економіку.

Окрилений Порошенко

Окрилений Порошенко

Якщо раніше секретар Ради нацбезпеки й оборони Петро Порошенко кількома своїми закордонними візитами «випереджав» Прем’єра Юлію Тимошенко, котра «випадково» збиралася в ті самі країни, то зараз Петро Олексійович заочно «конкурує» iз самим Президентом. Щоправда, секретар РНБО поїхав не до Японії, а до Китаю. Що, втім, неподалік, також круто й також у Південно-Східній Азії.

«Ющенко — хай!»

«Ющенко — хай!»

Кажуть, хобі — це зайняття для душі, аби відпочивати від нудьги, що зветься «робота». Але збагнути, що приносить душі Віктора Ющенка більше задоволення — колекціонування предметів української старовини, улюблені бджоли чи вивчення фінансових документів та обговорення особливостей монетарної політики, досить складно. І з не меншим захватом, ніж напередодні про пасічництво в Науково-дослідному інституті бджільництва Університету Тамагава, вчора Президент, стоячи в буквальному сенсі поруч із мільярдними грошовими потоками, розмірковував про фондові ринки.
На Токійській фондовій біржі, за словами її менеджерів, президенти в гостях хоча й бувають, але не часто. «О, візит дуже шанованого нами Президента Ющенка — це для нас велика честь!» — запевнив журналістів старший менеджер ТФБ. Ще б пак, адже, як ми вже встигли переконатися, про нашу помаранчеву революцію і Віктора Ющенка в Японії не чув хіба глухий або аж надто вже заклопотаний. Останнє, щоправда, в цій трудоголічній країні не рідкість, однак навіть «любителі» посидіти на роботі з раннього ранку до пізнього вечора встигають ознайомитися зi свiтовими новинами.

Бій за діаспору

Бій за діаспору

Три попередні форуми, на які кожні три роки звідусіль з'їжджалися й зліталися представники нашої діаспори — від двох американських континентів до Японії й Австралії — відбулися в Києві, здавалося б, без проблем. Готувалися до них заздалегідь, усе розплановували: де поселити сотні гостей, чим погодувати, як розважити. Держава виділяла потрібну суму грошей. Трохи контролювали все це «відповідні органи», як і годилося б при «кучмівському режимові». Утім українці збиралися, спілкувалися, запасалися книжками, тішилися концертом. Форуми, за традицією, відбувалися у серпні, ближче до Дня Незалежності.
Здавалося б, тепер стіна цілком пробита, час прийшов — можна все це робити глибше, серйозніше. Однак саме тепер і виникли проблеми. До форуму залишилося два місяці, а роботу з підготовки ще й не починали, державних коштів не виділено. Українська Всесвітня координаційна рада ще з лютого цього року постійно звертається до уряду з проханням звернути увагу на цю вже звичну й очікувану для діаспорян подію, заплановану на серпень 2005 року. Рішення про підтримку заходу з боку держави, створення оргкомітету та механізм його фінансування (у обсягах, близьких до аналогічних витрат у 2001 році — 1,7 млн. грн) досі не затверджені. Проведення IV Форуму в 2005 році опинилося на межі зриву.
Поза тим, ідея такого символу єдності українців як Всесвiтнiй форум залишається важливою. Про технологію консолідації нації, про діаспору й українство в Україні — наша розмова з відомим політичним діячем, правозахисником, головою Української всесвітньої координаційної ради Михайлом Горинем, якого сьогоднi, 17 червня, вітаємо з ювілеєм — 75-річчям.

Як нам «розрулити» Придністров'я

Як нам «розрулити» Придністров'я

Президент Віктор Ющенко пробує виступити в ролі, у якій намагався покращити свій міжнародний імідж його попередник Леонід Кучма, — ролі миротворця. Позавчора він зустрічався на Одещині з молдавським колегою Володимиром Вороніним і продовжив просувати конкретний план Києва щодо врегулювання придністровського конфлікту.

«Прилетить чарівниця в голубім вертольоті...»

«Прилетить чарівниця в голубім вертольоті...»

Український Прем'єр Юлія Тимошенко через п'ять місяців після вступу на посаду здійснила дебютний візит за кордон. Фактично це її перша поїздка взагалі за межі Києва — якщо не рахувати щоденні маршрути до Кончі-Озерної, де вона мешкає. Нарешті Тимошенко поїхала до Грузії і весь четвер провела подалі від очей журналістів. При цьому встигла повідомити єдину новину — несподівану причину своєї багатомісячної затворницької діяльності.

У космос по-індійськи

У космос по-індійськи

Як повернути Україні престижне звання космічної держави, наприкінці травня обговорювали фахівці на нараді за участю Президента України. Тоді Віктор Ющенко зазначив, що «ми не маємо права втратити галузь», хоча останніми роками вона й не мала належної підтримки з боку держави. Окремо йшлося про міжнародне співробітництво у цій сфері. Президент наголошував, що Україна повинна боротися за свою присутність у космічних міжнародних проектах і не шкодувати сил для рекламування наших можливостей.

Юлія і Росія: хто кого?

Юлія і Росія: хто кого?

Учора в столиці відбулося засідання Ради глав урядів СНД. Для України воно визначне передусім тим, що цей захід став приводом для першого виїзду за кордон у ранзі Прем'єр-міністра досі «невиїзної» Юлії Тимошенко. У тбіліському готелі «Шератон» разом із колегами Тимошенко обговорювала вісім пунктів порядку денного, зокрема протокол про поетапне скасування обмежень у взаємній торгівлі в рамках Співдружності, а також питання, що стосуються бюджету СНД.