Хрести, немов троянди У Києві можна побачити єдиний в Україні храм, оздоблений петриківським розписом

Хрести, немов троянди У Києві можна побачити єдиний в Україні храм, оздоблений петриківським розписом

Свято–Юріївський храм — одна з най­оригінальніших архітектурних пам’яток столиці. Це перша сучасна українська церква, оздоблена петриківкою. Символічні композиції між іконами, виноградини на балках, філігранно розписана арка, заквітчаний апостольський ряд зустрічають красою і теплом народного мистецтва постійних відвідувачів церкви. До речі, саме парафіяни храму запропонували майстриням iз селища Петриківка Галині Назаренко та Ірині Кібець розписати стіни в давньому козацькому стилі.

Морська слава України

Морська слава України

Історія пам’ятає чимало морських звитяжних подвигів українців. Це й походи київських князів Ігоря, Святослава, княгині Ольги не лише Чорним морем (зокрема й до Константинополя), а й Каспійським, а звідти — на Кавказ. Найбільш історично значимим був похід Великого Київського князя Володимира до Криму, у Херсонес, де він 988 року прийняв християнство й був хрещений.

Традиції київських князів чудово продовжили запорізькі козаки — вони були вправними корабелами та моряками. Їхні швидкохідні чайки здатні були перетнути Чорне море лише за 30 годин. Ця обставина збагатила XVII століття яскравими історичними подіями, значними перемогами, зокрема, над Туреччиною та її сателітами. Історики налічують у XVII столітті близько 50 походів козаків Чорним морем й до Криму. Це століття подарувало з середовища запорізького козацтва низку видатних отаманів, мореплавців, котрі є славою української історії. Саме козаки стали основною силою Російської імперії у завоюванні Криму. І саме тому теза про те, що Крим — «ісконно рускій», виглядає як мінімум великим перебільшенням. Української крові там пролилося немало.

Львiвськi адреси Івана Свiтличного

Львiвськi адреси Івана Свiтличного

Не так давно Україна відзначила 80–річчя одного з найвизначнiших особистостей у нашому суспiльному лiтературному життi, самобутнього лiтературознавця, поета й перекладача, iдеолога шiстдесятництва, довговiчного каторжанина Івана Свiтличного.

«Мокрі» думки про Лондон

«Мокрі» думки про Лондон

На тлі захопливих змагань стрибунів у воду та не менш цікавих виступів майстринь синхронного плавання у Шанхаї відійшло на другий план питання олімпійського ліцензування. Хоча, напевно, для більшості спортсменів саме перепустки до Лондона — головна мета на цьому чемпіонаті світу. Після п’яти змагальних днів українська збірна здобула лише одну нагороду — бронзову. Водночас ліцензій на Олімпіаду–2012 маємо дві.

«Десятимильними» кроками

«Десятимильними» кроками

Київське «Динамо» й казанський «Рубін» нарешті узгодили час проведення матчів третього кваліфікаційного кола Ліги чемпіонів. Тож перша зустріч суперників відбудеться в столиці України 26 липня о 21.00, а повторна — в Татарстані 3 серпня о 19.00 за Києвом.

Шаблею єдиною

Три нагороди, по одній кожного ґатунку, опинилися в скарбничці збірної України за підсумками чемпіонату Європи, що закінчився позавчора в англійському Шеффілді. Для порівняння: на двох попередніх першостях континенту українці здобували по чотири медалі.

Зірки виходять у космос

Зірки виходять у космос

Бейонсе, чиї пісні регулярно очолюють чарти радіостанцій по всьому світу, земної популярності видалося мало. Зірка r&b вирішила розширити ареал своєї слави за межі планети і послала свій новий хіт Run the World у космос. Точніше, уривок хіта — він увійшов у послання, яке Бейонсе надіслала екіпажу останнього космічного човника «Атлантіс».

Доба — обертом голова

Британський радіоведучий Дейв Теннер витратив 24 години, 14 хвилин і 54 секунди на безперервне кружляння на одному й тому самому атракціоні. 27–річний діджей на прізвисько Небезпечний Дейв перевершив попереднє досягнення американця Блейна Мартіна, який у 2004 році зумів протриматися на каруселі 24 години і дев’ять хвилин.

ПРИКОЛИ

— Ваш приймач налаштований на хвилю «Авторадіо». Приємна новина для власників автомобілів «Таврія»: п’ять хвилин тому зіткнулися «Майбах» і «Бентлі». Самоствердитися і поржати можна, під’їхавши на перехрестя Прорізної й Володимирської.