А ці нари — для людей у чорному...

А ці нари — для людей у чорному...

Покарання передбачено доволі відчутне. Доведуть, що захоплював будівлі підприємств, — позбавлять волі від двох до десяти років залежно від наслідків. Випустив, цінні папери без реєстрації емісії — будь ласкавий до виправного закладу на п’ять років. Наважився внести до інформації про випуск неправдиві дані — також «п’ятирічка» за гратами. Трирічний термін у компанії з рецидивістами «світить» за такі «дитячі пустощі», як втрата системи реєстру власників цінних паперів, навмисна передача такого реєстру третім особам чи відмова внести зміни до списку акціонерів.

«Культурні» селяни — уряду не друзі!

В останні дні перед виборами коаліційний уряд Віктора Януковича, як виявилося, займається не лише партійним будівництвом, а й, на радість людям, безпосередньо виконує свої посадові обов’язки. Так, днями Кабінет Міністрів ухвалив за основу проект держбюджету 2008 року. Доходи держави, як вважає міністр фінансів Микола Азаров, наступного року мають зрости на 20 відсотків і становити 189,4 мільярда гривень. Населення України, за словами пана Азарова, вже з перших днів нового року тішитиметься низькою інфляцією — не 7,5 відсотка, як нині, а усього лише 6,8%. А зростання ВВП — 7,2 відсотка, а не 6,5 — у 2007 році, сподіваються державні чиновники, приємно грітиме кишеню кожного. Номінальний валовий внутрішній продукт, за прогнозами уряду, буде на четвертину більшим, ніж нині, і становитиме 810 мільярдів гривень.

Пресу «замовляли»?

Пресу «замовляли»?

«Вичавити» з ринку неугодну газету дуже легко. Для цього варто перестати її продавати. Шляхів є багато, але найдієвіший — зателефонувати до керівника тієї чи іншої роздрібної мережі і попросити, аби вони брали на реалізацію меншу кількість накладу. Редакція починає «качати права»? Будь ласка, отримайте акти про значне списання.
Боротися з передплатниками ще легше. Газету вам люб'язно принесуть, але... на тиждень пізніше. І, у кращому випадку, скажуть: «Ну, чого ви? Так вийшло...». За цей час найсвіжіша, найактуальніша та найоригінальніша інформація поступово перетворюється на макулатуру, а в читача з'являється закономірне запитання — то чи варто викидати гроші на вітер?
Цінність будь-якої інформації стрімко зростає напередодні виборів. Місяців зо два уже всiм стало зрозуміло: наприкінці вересня обиратимуть нових депутатів до Верховної Ради. За дивним збігом обставин, приблизно у цей же час відділ розповсюдження «України молодої» почав захлинатися від телефонних дзвінків та листів наших передплатників — газету не носять!

А в нас під морем — газ!

А в нас під морем — газ!

...Білий із жовто-блакитною смужкою вертоліт, як і просили пілотів фотокореспонденти, зробив два кола у відкритому морі — і тільки тоді, хитнувши вперед носом, почав різко знижуватися на квадратну металеву платформу. Тілом, знизу догори, пішла якась неприємна холодна хвиля, адже розміри злітної платформи, як здавалося, лише трохи перевищували габарити нашого гвинтокрила.
Перед тим як потрапити на борт чартерного МІ-8, проходиш митний догляд і отримуєш у закордонний паспорт штамп «Вибув з території України». Логіка зрозуміла: за дванадцять морських миль від берегової лінії закінчується територія нашої держави. Далі — нейтральні води.
Платформа «Штормова», на яку ми за хвилину успішно приземлилися, розташована щонайменше за сто кілометрів від берега. Повітряний шлях із материка займає майже годину. Глибина «нічийного» моря тут — 53 метри. А під товщею води, на глибині понад дві тисячі метрів, залягають поклади природного газу. Бригада «Штормової» за добу видобуває його майже два мільйони кубометрів. Для прикладу: цього вистачить, аби забезпечити добове споживання газу трьох таких міст, як Сімферополь.
У Чорному та Азовському морях стоять на хвилях ще чотири платформи, подібні до «Штормової». Спеціалісти одностайні: їх мало б бути значно більше.

А ми душ у шубах прийматимемо!

А ми душ у шубах прийматимемо!

Учора глава секретаріату Президента Віктор Балога оприлюднив сенсаційну інформацію: виявляється, в Україні де-факто не існує запасів природного газу на осінньо-зимовий період. Кілька тижнів тому, нагадаємо, на брифінгу в Кабміні цю тему порушив міністр палива та енергетики Юрій Бойко. Юрій Анатолійович бадьоро доповів пресі: завдання Прем'єр-міністра успішно виконується, в українських газосховищах вже чекають на холоди 20 мільярдів кубометрів газу, а ще десять туди закачають у першій декаді вересня. Таким чином, газовики матимуть у своєму розпорядженні половину річної потреби — решту докупимо без жодних зусиль. Тим паче що перемовини з росіянами буцімто вже почалися, причому тривають архіуспішно.

Потягнув за ниточку, а там — Бакай!

Рушили! Хай там як надували щоки партійні вожді нашої доблесної урядової коаліції, тавруючи «злочинні укази», але, повернувшись спиною до простодушного народу, роблять зовсім не те, про що говорили. Гучно заявивши з високої трибуни: «Я в цьому участі не беру!», нині вони активно шикуються в чергу, аби реалізувати своє священне і найжаданіше право — бути обраними. А значить, захистити свій бізнес від злих конкурентів, узяти участь у розподілі грошових потоків та суттєво примножити родинні статки. Тобто мета свята — добробут родини (власної) та щастя дітей (рідних). Напрошується рекламне гасло, чи не так?

Вріжте їм, Федоровичу, потіште Мороза!..

Вріжте їм, Федоровичу, потіште Мороза!..

Міністр Кабінету Міністрів Анатолій Толстоухов уже третій раз закликав присутніх займати відведені їм місця за квадратними дерев'яними столиками, але український політичний бомонд нікуди не поспішав. Міністри, керівники областей, яскраві політики, щоправда, переважно «донецької» орієнтації неквапливо прогулювалися довгими проходами і щось збуджено шепотіли один одному на вушко. Було помітно, що подвійне свято уряду, «срібний» і «золотий» ювілеї, неабияк розпирають гордістю їхні душі. Так, урядовці вчора підбивали підсумки першого півріччя та розповідали всім присутнім, що рівно рік тому українці отримали нагороду за власну активність під час виборів — коаліційний Кабмін професіоналів під егідою Віктора Януковича.

І чого по тих розвалинах ходити?!

І чого по тих розвалинах ходити?!

Чиновники і громадськість очікували побачити нині у залі засідань урядового будинку двох Вікторів — Ющенка та Януковича. Планувалося, що глава держави дасть свою оцінку роботі виконавчої влади, можливо, зробить для годиться деякі зауваження, але неодмінно скаже щось про плани подальшої спільної роботи. Втім секретаріат Президента своє невдоволення міністрами продемонстрував значно яскравіше.

Натяк від Прем'єра: у кращих домах Сицилії за таке відрізують язик...

Натяк від Прем'єра: у кращих домах Сицилії за таке відрізують язик...

Засідання українського уряду все більше починають нагадувати оперативні збори у тіньовому партійному штабі. Як там, так і тут ворога шукають буквально під кожним кріслом, а головна ознака досвіду — підозрювати у схильності до зради всіх, насамперед самого себе. Яскраве тому підтвердження — постанова Кабміну про регламент власної діяльності. Нудний за формою та змістом документ містить низку цікавих вимог. Скажімо, відтепер жоден міністр без благословіння шановного Віктора Федоровича Януковича не може оприлюднювати будь-яку інформацію про хід засідання і давати свою оцінку позиції колег.
Два «президентські» міністри — Арсеній Яценюк, а надто Анатолій Гриценко, який у період прем'єрсько-президентської кризи дозволяв собі нігілістські щодо пана Януковича судження, — після повернення з відпустки мусять вибирати: або мовчати в хустинку, або не виходити в курилку, де впродовж урядового засідання чергує преса, або органічно поєднувати перший пункт із другим. Зате очікувана «єдність Кабміну», про яку йшлося у постанові, таким нехитрим чином буде забезпечена на всі 99,999 відсотка. Зрештою, існує ж досвід омерти, обітниці мовчанки у темпераментних південних італійців. Завдяки цій нехитрій регламентній нормі розгалужена регіональна організація активно працює протягом десятиліть — незважаючи на всі старання поліції та численних загонів жандармерії.

Це вам до пари, щоб не з'їли татари

Згода Мінтімера Шаймієва, яку він висловив устами свого представника Равіля Муратова на перемовинах у готельному комплексі «Ореанда» (Ялта), означає, що наша держава отримала контрольний пакет цього підприємства. Експерти відзначають, що віднині уряд зможе ефективніше впливати на внутрішній ринок нафтопродуктів. Іншими словами, при врегулюванні вартості бензину, особливо у пік сезону, чиновникам Кабміну вже не обов'язково падати ниць перед російськими трейдерами — власні виробничі потужності дозволяють впливати на ціну.