Слово, яке не вмирає

Слово, яке не вмирає

Засідання «круглого столу», присвяченого цій даті, зініціювали голова асоціації «Громадянське суспільство» Володимир Степанюк та його однодумці, котрі останнім часом провели кілька масштабних акцій під загальним девізом «Вшануймо Кобзаря». Вірш «Як умру, то поховайте...» (автор ніколи не називав його «Заповітом») Тарас Шевченко написав 25 грудня 1845 року за старим стилем саме на історичній Полтавщині, у Переяславі, що входив тоді до її складу. Подорожуючи, 31–річний поет серйозно захворів і в результаті вилив на папір вражаючої сили рядки, які стали справжнім духовним заповітом нації.

У небі — електроліт

Одинадцятикласник iз міста Умань Ярослав Троян, вихованець станції юних техніків, розробив унікальний електроліт. Ця безпілотна авіамодель вагою всього один кілограм стане справжнім помічником у роботі пожежників, рятувальників, «даішників». Оскільки завдяки встановленій на електроліті відеокамері та передавачу оператор через ноутбук може моніторити ситуацію на території в радіусі 40 кілометрів. Хоч у лісах, хоч на шляхах.

Ярмо під новорічну ялинку

Ярмо під новорічну ялинку

На Соборній площі Черкас, поруч iз «губернаторською» ялинкою, з’явилася символічна шибениця. Так черкаські «праві» — обласні осередки УНП та громадської організації «Воля» — протестували проти стрімкого підвищення комунальних тарифів для жителів обласного центру. «Це у нас попереджувальна акція. Окрім шибениці, ми встановили ще й ярмо, як символ того, куди загнала народ теперішня влада. Бо народу тепер або в зашморг треба лізти, або відправляти на ешафот Партію регіонів», — розповідає «УМ» очільник Черкаської обласної організації УНП Леонід Даценко.

Лiкарня для душi

Наступного тижня, 15 січня, обіцяють прийняти своїх перших пацієнтів новий діагностичний центр та поліклініка з диспансерним відділенням Сумського обласного психоневрологічного диспансеру. Цей об’єкт щойно зданий в експлуатацію й уже оснащений сучасним обладнанням для діагностики та лікування. Предметом гордості, зокрема, є цифровий мамограф двох ступенів, як кажуть фахівці, — другий подібний в Україні, та шістнадцятизрізовий спіральний комп’ютерний томограф.

Гей, вернися, Сагайдачний!

Гей, вернися, Сагайдачний!

Історики, політичні діячі й активісти громадських організацій Києва, Полтави, Черкас, Дніпропетровська, Вінниці, Чернігова, Запоріжжя й інших міст відвідали легендарний острів, аби обмінятися думками у форматі наукової конференції «Гетьман Петро Конашевич–Сагайдачний в історії України», повідомляє управління у справах преси та інформації Запорізької облдержадміністрації. Зібрання фахівців у музеї історії Запорозького козацтва зініціювали Український інститут національної пам’яті, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського та Інститут історії НАНУ.

Сервали приїхали

Сервали приїхали

У Миколаївському зоопарку поповнення: сюди привезли парочку африканських сервалів. Хижих кішок придбали за програмою збереження видів у Гданську. Сервали летіли до Миколаєва на літаку з Варшави. У Борисполі їх зустріли співробітники Миколаївського зоопарку. Переїзд до Миколаєва пройшов успішно. Зараз брат iз сестрою обживаються на новому місці. Самець і самоч­ка, яких звуть Судан і Ангола, народилися у квітні в Зоологічному саду морського узбережжя Гданськ–Олива в Польщі. За котячими мірками вони ще підлітки. Зараз тварини більше схожі на звичайних домашніх кішок, тільки з великими вухами та чорними плямами на хутрі. Коли дитинчата підростуть, будуть завбільшки з рись. Утомлені з дороги звірі полохливі й агресивні, потроху звикають до нових людей. Відвідувачам їх планують показати навесні, коли сервали звикнуть до нової обстановки.

Із пелюшок — до храму

У центральній частині обласного центру Прикарпаття на місці майбутнього греко–католицького храму Святого пророка Іллі поки що стоїть маленька дерев’яна церковиця, освячена трохи більше двох місяців тому. З часом там постане унікальна парафіяльна церква. «Ідея виникла не на порожньому місці, — розповів «УМ» парох майбутнього храму, віце–ректор Івано–Франківської теологічної академії з питань науки отець Рiчард Горбань. — Я виростав без батька і, можливо, ті імпульси дитинства нагадали про себе, коли вже став священиком і побачив, що малеча від народження до четвертого класу в нас досі немає духовної опіки. Тому за підтримки преосвященного владики Володимира Війтишина маємо намір спорудити тут храм із Центром духовного розвитку дитини. Цей проект надзвичайно актуальний нині, коли на наших землях американізація творить новий менталітет, альтернативний традиційно доброму українському».

Золота — аж цiла гривна!

Ідеться про шийну прикрасу у вигляді розірваного кільця з головами левів на обох кінцях вагою більше одного кілограма. Коштовну гривну (саме від нашийної прикраси походить назва наших грошей) співробітники кримського Головного управління СБУ при взаємодії з Харківською обласною митницею вилучили у пасажира з Криму в купе потяга, що прямував до Росії. Чоловік зберігав золотий артефакт у звичайній спортивній сумці. Контрабандиста зняли з потяга й порушили кримінальну справу за фактом спроби контрабанди історичних і культурних цінностей.

Чупакаброю виявився... собака

Чупакаброю виявився... собака

Коли житель села Хащове, що в Новомосковському районі на Дніпропетровщині, побачив на своєму городі якесь страховисько, то відразу ж подумав про таємничу чупакабру, якою вже тривалий час українцiв лякають ЗМІ. Селянин виявився не з полохливих — підкрався до загадкової тварини і лупонув палицею по тім’ячку, вбивши її з першого удару. Після цього незвичайний екземпляр було доставлено на біологічний факультет Дніпропетровського національного університету.

Село з нуля

Антидепресант у формі модерного поселення, де щасливчики–добровольці отримають одразу житло і роботу, управлінці планують звести або в Ізюмському, або Первомайському районі області. Наразі дві групи фахівців вивчають ситуацію на місцях і невдовзі озвучать своє остаточне рішення.