Згадали, як наші відкривали Канаду

Згадали, як наші відкривали Канаду

Понад сторіччя тому українцям не треба було, як тепер, вистоювати довгі й часто безперспективні черги перед амбасадою Канади, аби ступити на тамтешню благополучну землю. Наприкінці другої половини ХІХ століття еміграційний синдикат, створений канадським урядом, спеціально відрядив на територію Західної України понад 6 тисяч вербувальників, які в поті чола агітували наших людей освоювати північноамериканські прерії. Першими на заклик канадської влади відгукнулися мешканці прикарпатського села Небилів, що в Рожнятівському районі, Іван Пилипів та Василь Єленяк. Сьомого вересня 1891 року пароплав «Орегон», після двох тижнів подорожі водами Атлантики, доставив галицьких піонерів у канадський порт Галіфакс. Так почалася перша хвиля української еміграції в Північну Америку.

На одного Карла поменшає?

Не встигли харківські комуністи оплакати демонтаж пам’ятника Героям революції у центрі міста, як колеги по парламентській коаліції підготували їм новий ідеологічний сюрприз. Днями міська організація Партії регіонів виступила з ініціативою повернути площі Карла Маркса її первісну назву — Благовіщенська.

Обличчям до людей

Незабаром у Черкаській мерії можна буде зустріти ідеальних чиновників. Адже вони працюватимуть за спеціальними правилами, прописаними в етичному кодексі чиновника, який готують у Черкаській міській раді.

Арешт у мерії

Проблема водопостачання 120–тисячного міста на березі Азова мала б канути в Лету бодай навесні поточного року — потому, як 24 березня Вищий господарський суд України врешті–решт прибрав київське ТОВ «Чиста вода» з ринку комунальних послуг Бердянська. Бо ж упродовж майже двох років так званий концесіонер займався лише збиранням платежів — і жодних потуг з обіцяного (аж на 120 млн. гривень!) удосконалення зношеної водомережі. Доки Феміда узаконювала розірвання мерією концесійного договору з ТОВ, його керманичі встигли перекачати на столичні банківські рахунки понад 300 мільйонів гривень. Залишили по собі купу боргів перед обленерго, облводоканалом тощо — і ретирувалися. Чи ж назавжди?

Співає, аж бризки летять

Співає, аж бризки летять

Вінниця тепер може приваблювати туристів не тільки залишками гітлерівської ставки «Вервольф» та музеєм Пирогова, де відомий медик лежить забальзамований, а й найбільшим у Європі фонтаном. Це диво інженерної думки встановлено просто на річці Південний Буг, неподалік міського автовокзалу. Експерти кажуть, що вінницький водограй входить до десяти найвидовищніших фонтанів світу. Адже він «уміє» співати та переливатися різними кольорами. Кажуть, що схожий за розмахом об’єкт діє в Дубаї, що в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Рідний дім чи брудне велике село?

Половина сумчан хоче й далі жити у своєму місті, а ось 47 відсотків, маючи можливість поїхати з Сум, скористалися б нею. Такі настрої виявило експрес–опитування 800 мешканців міста незалежною агенцією «Лабораторія маркетингових досліджень». «Найстійкіші у своїй любові до Сум — пенсіонери, — розповідає директор Лабораторії Марина Карпищенко. — Наступними є студенти, хоча саме серед них найбільше тих, хто ще вагається, де йому створювати родину й ростити дітей. А ось однозначна перевага серед тих, хто готовий поїхати з міста, у підприємців. Принаймні таку відповідь дали понад 70 відсотків опитаних серед них...» Опитування не передбачало запитання, куди вони хочуть виїхати: за межі області чи за межі України, але вочевидь — друге. Адже підприємцям зараз не мед у всіх містах нашої держави.

День відкритих одвірків

День відкритих одвірків

Минулого тижня на території археологічних досліджень між селами Легедзине і Тальянки відкопали унікальну знахідку. До рук учених потрапив орнаментований одвірок, який раніше можна було побачити лише на глиняних модельках жител, що залишили по собі трипільці. «Така знахідка трапилася уперше за 100 років досліджень трипільської культури», — радіє Владислав Чабанюк, директор Державного історико–культурного заповідника «Трипільська культура».

Смугастий король

Короля кавунів було обрано у Голій Пристані, що на Херсонщині, на фестивалі «Український кавун — солодке диво». Перемогла 43–кілограмова ягода, вирощена в агрогосподарстві «Мрія».

Ловили рибу в каламутній воді

Ловили рибу в каламутній воді

Резонансну справу розглянув Черкаський окружний адміністративний суд. До Феміди з позовом звернувся житель міста Тальне Микола Вовк, який просив скасувати розпорядження тамтешньої райдержадміністрації, ухвалене більше п’яти років тому. Тоді, у квітні 2006 року, чиновники Тальнівської райдержадміністрації провели конкурс про передачу в оренду земельної ділянки під водним фондом у межах Кривоколінської сільської ради.

«Золоті» Сорочинці

«Золоті» Сорочинці

Сорочинський ярмарок–2011, який завершився минулої неділі, не залишив байдужим нікого з тисяч його учасників та гостей. План ярмаркових заходів за час шестидобового торгово–розважального марафону, як раніше казали, виконано і перевиконано. Щоправда, свою особисту програму «придбати» у Великих Сорочинцях насамперед нові яскраві враження, гарний настрій, саме позитивні емоції на цілий рік сповна реалізували тільки ті, хто не залишався тут пасивним спостерігачем і не зіткнувся з деякими сумнівними «новаціями» від організаторів.