Не «закашляйте» діагноз
Прикрий «сезон застуд» докучає нині багатьом. Організм, ослаблений холодною погодою, легко «ловить» хвороботворні мікроби, які часом просто «кишать» у повітрі, і вже незабаром маємо нежить, біль у горлі, кашель. Кашель... Ці докучливі «бухикання» — один із найбільш поширених і найбільш неприємних симптомів застуди. Чому він виникає, про що свідчить і як упоратися з такою неприємністю?
Оце так «влип»: кишковий грип...
За спостереженням лікарів, близько половини всіх кишкових розладів у малечі до двох років стається внаслідок ротавірусу. І хоча недуга, яку в побуті називають кишковим грипом, вражає переважно дітей, люди старшого віку також не застраховані від її «візиту». Збудником інфекції є ротавірус — дуже заразний мікроорганізм, а джерелом зараження може бути хвора людина або здоровий вірусоносій.
Відвернути удар
Лікарі називають інсульт одним з найпоширеніших і найбільш загрозливих серцево-судинних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, серед причин смертності у світі ця недуга посідає друге місце. Щороку інсульт вражає понад шість мільйонів людей. В Україні жертвами недуги стають майже 130 тисяч. Медики невтішно констатують: лише п’ята частина тих, кого спіткав інсульт, здатна повернутися до повноцінного активного життя. А загроза повторного інсульту при цьому зростає в декілька разів.
Пов’язані любов’ю...
Учені довели, що стреси є причиною великої кількості різних психосоматичних розладів, пологових аномалій і патологій новонародженої дитини. Бо, здавалося б, — малюк щойно з’явився на світ, звідки ж це лихо? Лікарі-педіатри, невропатологи застерігають: малюк отримує психосоматичне захворювання через матір.
До Моршинських джерел
У Моршині триває 139-й курортний сезон. За свою історію оздоровниця лише раз вимушено зачинила двері перед відпочивальниками — під час Другої світової війни. Але цього літа — вперше за роки незалежності — тут немає звичного ажіотажу: оздоровниця заповнена лише на 75%. Хоча традиційно о цій порі в Моршині був аншлаг — вільних місць у санаторіях годі було шукати.
«Будьте як удома»
«Україна на п’ятому місці серед країн, чиї громадяни регулярно відвідують Грузію, і на першому — серед країн, що не межують із нашою країною», — сказав Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба під час презентації туристичного і рекреаційного потенціалу Грузії в Києві.
Проблема «з носом»
Летюча, та надто «вловима»
Більшість із нас у дитинстві пройшли через це. Зелені цятки по всьому тілу, висока температура, карантин — вимушена ізоляція від друзів. Особисто я пригадую, що не раділа навіть можливості не вчити щодня уроки, бо домашній «арешт» при вітрянці — втіха сумнівна. Дискомфорт від пухирців заважав розвагам, крім того, їх можна було ненароком зачепити, а то вже зовсім кепсько.
Політика і... «любов за гроші»
Колишній десантник Ферран Сегадор пішов на пенсію і збирався тихо жити на лоні природи на півдні Франції. Однак на базарі в Перпіньяні, де він купував речі для свого будинку, йому до рук потрапляє раритетна шкіряна сумка, в підкладці якої заховано чотири листи румунською мовою. Оскільки французька і румунська мови споріднені, Феррану вдається їх прочитати. Румунська повія з бару на французько-іспанському прикордонні пише додому сестрі про своє нелегке життя, але в останньому листі з радістю повідомляє, що їй якимось чином вдалося заволодіти чотирма мільйонами євро, які вона надійно заховала.