«Будьте як удома»

03.07.2014

«Україна на п’ятому місці серед країн, чиї громадяни регулярно відвідують Грузію, і на першому — серед країн, що не межують із нашою країною», — сказав Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба під час презентації туристичного і рекреаційного потенціалу Грузії в Києві. Останнім часом, як зазначив пан посол, відбулося кілька таких презентацій у різних регіонах України — Львові, Дніпропетровську, Одесі. А кількість українських туристів які відвідали Грузію торік, порівняно з 2012 роком зросла на 64%.

За словами голови Національної адміністрації туризму Грузії Георгі Сігуа, половина гостей з України приїздять у Грузію на відпочинок, 16% — відвідують родичів і стільки ж — перетинають її транзитом, мандруючи в інші країни. Близько 7% метою приїзду називають зустріч із друзями, 3% — прибувають на ділові зустрічі . Найпопулярнішим напрямком туризму для українців є культурний — знайомство з історичною спадщиною, мистецтвом Грузії, занурення в мовне середовище. Останнім часом, наголошує пан Сігуа, наших мандрівників дедалі більше приваблюють пригодницькі, культурні й винні тури, еко- і спортивний туризм.

Відтепер кількість туристичних об’єктів для українців розшириться: Грузія планує розвивати малознані, однак привабливі регіони Сванетію і Самагрело. Грузини очікують основний потік туристів 2014 року в регіони Аджарію і Мегрелію, де протягом літа відбудеться кілька важливих культурних заходів і фестивалів. Зокрема, ведуться перемовини з організаторами кримського фестивалю «Казантип» про його нове місце «прописки» на чорноморському узбережжі Грузії.

«Ми з розкритими обіймами чекаємо українських гостей, робимо все, аби їх було щораз більше, створюємо унікальні туристичні продукти, запрошуємо на ринок нові авіакомпанії. Скажімо, «Міжнародні авіалінії України» і «Дніпроавіа» збільшили потоки пасажирів із Києва, Дніпропетровська і Харкова, додаткові рейси ввів «ВіззЕйр», з’явилися нові рейси на Тбілісі і Батумі авіакомпанії «ЯнЕйр», — зауважив Георгі Сігуа.

— На вулицях Тбілісі ви побачите багато вивішених українських прапорів і українську символіку, яка підкреслює, що грузини підтримують український народ. Тому туристи з вашої країни почуватимуть себе в Грузії як удома, — запевнив голова Національної адміністрації Грузії з туризму.

Торік Грузію відвідало майже 125 тисяч українців, цього року, як передбачають наші грузинські друзі, «синьо-жовтих мандрівників» побільшає до 250 тисяч.

 • Майдан біля Кремля

  Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

 • Кремлівська «Зміна»

  Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

 • Потрібні робочі руки

  На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

 • З голоду не помрете, але паски затягуйте

  Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>