Дихайте глибше
Астма — це хронічна хвороба, з якою людина змушена жити протягом довгих років. Саме тому дуже важливо знати, наскільки ефективно хворий контролює це захворювання.
Замість цигарки — гамбургер
Завтра в столиці відзначатимуть подарунками мам і школярів, які змогли відмовитись від куріння. Цю акцію міський Центр здоров'я приурочив до Всесвітнього дня некуріння, який відзначають щороку 31 травня. На зеленій естраді Центрального парку культури та відпочинку о 12. 00 відбудеться фінал конкурсів «Мамо, кинь курити» та «Клас, вільний від куріння».
Дух і воля
Професор, доктор медичних і технічних наук, член-кореспондент Академії технологічних наук України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, президент Першого всесоюзного конгресу пульмонологів — це тільки малий перелік усіх «титулів», які здобув цей невгамовний чоловік протягом свого життя. У середу Юрієві Усенку виповнилося б 67 років.
Обмін киснем
Як повідомила вчора «Україні молодій» завідуюча стаціонарним відділенням клініки «Борис» Мар'яна Стеців, американського письменника готують до транспортування. Йдеться здебільшого не про підготовку самого хворого, але про набір медикаментів та апаратури. Пана Шеклі мають супроводжувати двоє лікарів-реаніматологів. Стан письменника медики характеризують як стабільний, але важкий, він усе ще підключений до системи штучного дихання.
Хрестовим походом по сухотах
Йдеться про ДОТС-стратегію. Вона має кілька головних принципів, найважливішими з яких вважають виявлення палички Коха за допомогою мікроскопії мазків мокротиння, і застосування стандартизованих схем лікування, за яких людина перестає виділяти бацили у навколишнє середовище і виліковується набагато швидше.
Реекспорт фантаста
Переговори з одним із госпіталів Нью-Йорка тривають, повідомив учора президент приватної клініки «Борис» Михайло Радуцький. Нинішній стан письменника вже дозволяє його транспортувати, хоча він усе ще підключений до апарату штучного дихання. Літак, де розмістять всю необхідну апаратуру, надасть авіакомпанія «Аеросвіт».
Хочу бути здоровим
На відкриту нами тему щодо лікування атеросклерозу, започатковану матеріалом «Бляшки мають бути на одязі, а не на судинах», надійшло кілька відгуків наших прихильників. Як відомо, атеросклероз — це хвороба, якої сьогодні не може уникнути майже ніхто, а отже, і боротись iз ним доводиться майже кожному.
Лікували водою
Про цю людину, одного з найвідоміших у світі гідропатів, складали легенди. І зараз у Бучі, що під Києвом, є свідки, котрi пам'ятають, яких напівмерців за допомогою самих водних процедур рятував від усіх хвороб диво-лікар. Та, на жаль, як це часто буває, про видатного українського лікаря польського походження більше знають медики за кордоном, ніж в Україні.
Плекаймо «народників»
Читачі «УМ», мабуть, пам'ятають публікацію «Цілителі або винищувачі» із головою Комітету з питань народної і нетрадиційної медицини Міністерства охорони здоров'я України Тетяною Гарник, де порушувалася проблема шарлатанів від народної медицини. Герой іншої публікації, лікар-фітотерапевт Андрій Шевчук, доводив, що лікарем-травником, приміром, треба тільки народитись, а вивчитись, якщо не маєш таланту — важко. Але тема все ще спірна. Про те, чи важко вивчитись на лікаря-нетрадиційника — ми запитали у лікаря народної і нетрадиційної медицини, члена Професійної асоціації гомеопатів, випускника медичного інституту Української асоціації народної медицини Романа Антюхова. Наша розмова почалася з питання дещо передбачуваного...