Смертельні забави

Хто знає, що змусило 24 квітня трьох мешканців у віці 18, 20 і 25 років села Сталеве розпалити на території колишнього авіаційного полігону багаття. Можливо, роздуми про «долю–злодійку» — всі троє свого часу через конфлікти з законом «мотали» термін. Але, як нині вважають фахівці, саме хтось із них кинув у вогонь фрагмент авіабомби. Вірогідно, це був детонатор, бо від розриву самої бомби залишилося б урвище, а від трійці — взагалі майже нічого.

Час збирати каміння

Час збирати каміння

Натхненник і організатор мирної акції — Меджліс — ще називає її «інформаційним пікетом на місці майбутнього будівництва Джума Джамі» (Соборної мечеті), до слова, найбільшого мусульманського храму в Європі. На в’їзді у кримську столицю, вздовж об’їзної автотраси на Ялту, зосереджена вся пікетна атрибутика — намети, прапори, агітаційні щити і велика купа каменю–черепашника. У наметі днює і ночує кілька людей зі штабу пікету, котрі не лише пильнують майно, а й ведуть поштучний облік будматеріалу і благодійних внесків. Усю «арифметику» для наочності, як розповів на останній прес–конференції перший заступник голови Меджлісу Рефат Чубаров, мають занести на білборди.

На кладовище — за графіком

Так міліцейський очільник Микола Іллічов змушений відреагувати на повалення минулого тижня надгробків на татарському цвинтарі у селі Чистеньке поблизу Сімферополя. Це при тому, що, як розповіли «УМ» у відділі зв’ язків із громадськістю кримського Главку МВС, майже всі могили того ж самого дня родичі померлих відновили без особливих проблем.

«Казкова» тяганина

На площі 2,43 гектара розташовані будівлі та вольєри зі звірами першого в СНД і чи не найкращого в Україні приватного зоопарку «Казка». Про спроби його директора Олега Зубкова раз і назавжди узаконити землевідведення рішенням тутешньої селищної ради писалося вже чимало. Проте депутати за підтримки ялтинського прокурора Ярослава Процика, посилаючись на буцімто виявлені порушення в діяльності зоопарку, чинять «дружній» спротив. Тиск на директора посилився після того, як він на прозорому тендері виграв право облаштувати автостоянку перед «Казкою» і тим самим відтіснив геть сумнівну структуру, котра відкрито обдирала автотуристів. Цим, схоже, ще більше роздратував опонентів.

Міліціонери виправдовуються

Міліціонери виправдовуються

Повне обґрунтування і заодно полеміка з представниками Меджлісу стосовно «вибіркової безпорадності міліціонерів» Криму містяться у спеціальному зверненні до кримчан виконуючого обов’язки начальника міліцейського Главку автономії Миколи Іллічова. «Останнім часом окремі екстремістськи налаштовані сили своїми огидними провокаціями намагаються порушити громадську злагоду та цивільний мир у Криму, посіявши міжнаціональну та міжрелігійну ворожнечу», — йдеться в посланні. Звичайно ж, маються на увазі й досі не розкриті безпрецедентні випадки вандалізму на кримськотатарських цвинтарях у селах Уварівка та Софіївка Нижньогірського та Сімферопольського районів.

Севастопольський драйв

Севастопольський драйв

Флотська столиця стала двадцять першим регіоном України, куди співаючий ректор, «юний орел» Михайло Поплавський, залетів «всерйоз і надовго». Минулої п’ятниці зі своїми професорами, аспірантами та студентами у форматі творчого вечора «З любов’ю до Севастополя» він презентував новостворену філію вузу. Причому не деінде, а на найбільшій концертній сцені міста і головного культурно–просвітницького закладу російського Чорноморського флоту — Будинку офіцерів флоту. А ще було спілкування «наживо» з випускниками місцевих шкіл, їхніми батьками, просто фотографування зі всіма бажаючими — одне слово, реалізація власної ж піар–технології чи то повномасштабної «атаки на місто», як висловився сам Михайло Михайлович.

Скандальний Севастополь

Скандальний Севастополь

Севастополь — єдине місто в Україні, де через особливий статус (пов’язаний із базуванням російського Чорноморського флоту) на законодавчому рівні досі не впорядкували розмежування функцій різних гілок влади. Тож Севастополь має цілком автономну міську раду і міську держадміністрацію. Оскільки кожна з них прагне на свій лад і, ясна річ, не лише в інтересах 350 тисяч севастопольців розпоряджатися комунальною нерухомістю та землею, на цьому ґрунті й раніше виникало тертя. Здебільшого, по «персональній» лінії голова міськради — голова МДА. У першого завжди було більше шансів вистояти у «спарингу», бо за ним стояли депутатські фракції, їхні партосередки, більші «мітингувальні» можливості. Свіжий приклад: прибічники «регіонального» голови міськради Валерія Саратова, за їхнім твердженням, зібрали близько 20 тисяч підписів за відставку нинішньої держадміністрації на чолі з Сергієм Куніциним. Далі, у розвиток теми, на черговій сесії міськради ухвалили рішення про проведення місцевого референдуму щодо недовіри міській держадміністрації та її голові, а також про звернення до Верховної Ради України з проханням створити тимчасову слідчу комісію із земельних питань. Референдум про недовіру Куніцину, до слова, має пройти в один день із виборами в Києві — 25 травня.

Парканна ксенофобія

Парканна ксенофобія

Прес–служба меджлісу в оприлюдненій учора заяві називає й конкретного автора — журналіста проросійської «Крымской правды» Наталю Астахову. Мовляв, образливі написи червоною фарбою на стінах і огорожі у різних районах Сімферополя з’явились невдовзі після її публікації, «наскрізь пронизаної ненавистю до кримських татар».

«Дніпрові» пороги

«Дніпрові» пороги

Зовні в цьому чи не найпривабливішому санаторії курортної Місхорської зони нічого не змінилося. Ті ж ажурні пальми у внутрішньому дворику його адміністративного корпусу, унікальний Харакський парк, до речі, національного значення, з руїнами однойменної фортеці римських легіонерів І—ІІІ віків н.е.; оточена з усіх боків субтропічною флорою — нараховується понад 270 видів рослин — розкішна вілла великого князя Георгія Романова (двоюрідного дядька останнього російського царя. — Авт.), у стилі «шотландського шале», з якої рукою подати до знаменитого Ластівчиного гнізда. І на крутий скелястий західний виступ мису Ай–Тодор, в який природно вписався весь цей живий і екзотичний релакс «Дніпра», так само накочує оксамитова хвиля моря. Хоча посвячені люди ладні дещо розчарувати: добра третина «дніпровської» території площею 21 гектар разом із історичною нерухомістю посередині та заповідним ялівцевим гаєм — відтепер приватна власність. Але не ця проза життя головним чином «надихнула» на написання матеріалу.

Російський бруд — на «зірку»?

Російський бруд — на «зірку»?

Схоже, лише запланована на сьогодні робоча поїздка Президента України Віктора Ющенка до Керчі дещо «розворушила» кримських очільників щодо прийняття подальших заходів із ліквідації наслідків злощасної корабельної аварії. Судіть самі: 18 березня у листі на ім’я голови тутешнього Радміну Віктора Плакиди прокурор автономії Володимир Бойко звертає увагу уряду на «небезпечність знаходження зібраних нафтопродуктів у Керченському морському торговому порту».