Вагон світла, вагон надії

Вагон світла, вагон надії

У Києві стараннями Театру ім. І. Франка та Міжнародної антинаркотичної асоціації започатковано спільний арт-проект, у якому клієнтам реабілітаційних центрів надано можливість здобути акторські навички і відновити в театральних сюжетах драматичні ситуації з пережитого ними самими.

Грати першу скрипку

Грати першу скрипку

На зламі жовтня–листопада природа подарувала львів’янам теплі сонячні дні «бабиного літа», а наш краянин, скрипаль світової слави, — знаменну подію: Перший міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси.

Симфонія за колючим дротом

Симфонія за колючим дротом

«В. П. Задерацькому — in Memoriam»: у концерті пам’яті видатного музиканта прозвучали твори, написані ним у тюрмі і на засланні.
У програмі ХІХ Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти», що впродовж вересня–жовтня тривав у Львові, був вечір, присвячений творчості Всеволода Петровича Задерацького — автора численних оркестрових, вокальних, інструментальних творів, написаних у тюрмах, таборах ГУЛАГу...

Привид опери

Привид опери

Цей фестиваль, традиційний у Львові, мав відбутися з 15 до 25 вересня цього року. Про нього було заздалегідь оголошено, надійшло майже 80 заявок від оперних співаків, студентів вищих музичних навчальних закладів.

Софія Губайдуліна: Моя душа і звук — це одне і те ж, цілковита єдність...

Софія Губайдуліна: Моя душа і звук — це одне і те ж, цілковита єдність...

Її називають останнім класиком ХХ сторіччя, найдивовижнішою жінкою в музичному світі. «Образ її музики найбільше пов’язується з двома поняттями: духовність і філософське бачення світу», — так охарактеризувала гостю Львівської національної музичної академії Софію Губайдуліну професор–музикознавець Любов Кияновська, відкриваючи зустріч громадськості міста з композиторкою напередодні вечора «Софія Губайдуліна на «Контрастах».

Мирослава Которович: Хочу поєднати «непримиренних» композиторiв

Мирослава Которович: Хочу поєднати «непримиренних» композиторiв

Мирослава Которович — одна з найцікавіших постатей серед молодих музикантів, представників класичної скрипкової школи України. У рамках ХХХІ Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози», який цими днями триває у Львові, у концерті Національного камерного ансамблю «Київські солісти»(під орудою Володимира Сіренка) з програмою із творів Чайковського солювала і Мирослава Которович.