Новий кожух генія

Новий кожух генія

Реконструкція Національного музею Шевченка за час підготовки до свята обросла скандалами та взаємними звинуваченнями. Ціль суперечок стосовно доцільності капітального ремонту та оновлення експозиції у всіх одна — гідно відсвяткувати 200–рiччя з дня народження Тараса Григоровича. Однак про методи підготовки до свята ще з жовтня минулого року домовитись не вдавалось.

Месопотамія—Харків

Месопотамія—Харків

Читати Жадана самостійно і слухати той самий текст у авторському виконанні — почасти два різні явища. Ось і на київську презентацію нової збірки віршованих та прозових творів Сергія Жадана «Месопотамія» зібралося півтисячі людей, хоч книга на прилавку книгарні доступна вже більше двох тижнів.

Сила тяжіння трофеїв

Сила тяжіння трофеїв

Англійські кінокритики цього року відпустили свою любов у далекий космос і здивували не на жарт. Більшість нагород премії «Бафта» віддали «Гравітації» Альфонсо Куарона, а решта «масок» (форма премії) не відповідають попереднику — «Золотому Глобусу», отже, у здогадках щодо «Оскара» тепер ще більше туману.

Арсенал без ARSENALE

Арсенал без ARSENALE

Учора стало відомо, що наймасштабніше мистецьке дійство України — Київська бієнале — цього року не відбудеться. Національний культурно–мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» оголосив про перенесення термінів проведення бієнале на літо–осінь 2015 року. Як зазначає прес–служба: «У зв’язку зі складною політичною та економічною ситуацією в країні».

Сімейні кайдани

Сімейні кайдани

Словесні баталії «Серпня» вперше отримали життя саме на театральній сцені. З літа 2007 року п’єса Трейсі Леттса йде у Чиказькому театрі. У 2008–му її автор отримав Пулітцерівську премію. А вже згодом постановка з’явилась у репертуарі Бродвею.

Майстра не стало

Майстра не стало

У неділю другого лютого сумна звістка облетіла світ — Філіпп Сеймур Хоффман був знайдений мертвим у власній оселі. Про це повідомило видання The Wall Street Journal із посиланням на поліцейський рапорт. Як стверджують слідчі, актора знайшли зі шприцем у руці та конвертом з невідомим порошком, ймовірно героїном.

Запануєм ще ми, браття

Запануєм ще ми, браття

«Я ні на що не претендую, просто такий мій відгук на події в Україні», — коментує новину Валентин Сильвестров. 76–річний композитор буває на Майдані часто, тож, чуючи, з якою пристрастю протестувальники виконують «Ще не вмерла...», наново закохався у Державний Гімн.

І ти, Брут?!

І ти, Брут?!

До козацької доби нерідко звертається чомусь російський кінематограф. Отож бравий козак говорить правильною російською і є любителем «водки». В українців, проте, загострене сприйняття Гоголя. Досі кінолюбителі лають «Тараса Бульбу» росіянина Володимира Бортка.

Скинути креденс з душі

Скинути креденс з душі

Засніжений Львів як тло для фільму «Креденс» став стовідсотковим потраплянням у ціль: вузенькі вулички, кав’ярні, Львівська Опера, різдвяні вогні у центрі міста. Глядачі високо оцінили картину українця Васяновича на останньому Одеському кінофестивалі, режисер отримав нагороду Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI.

Січень без пісень

Січень без пісень

У столиці — форс–мажор. Чимало вітчизняних музикантів відміняють концерти задля солідарності з Майданом. А закордонні гастролери розуміють, що у такий час не зможуть зібрати очікувану виручку, адже більшості киян «не до того».