Підкорене небо
У радянські часи Всесвітній день авіації та космонавтики відзначали справно. Власне, у той час усі досягнення, пов’язані чи то з польотом у космос, чи то з появою нового літака, прирівнювались мало не до державних свят. Сьогодні цю дату також відзначають, проте масштаб суттєво зменшився. Чи розвивається авіація та космонавтика сьогодні?
«Небесний тихохід»
НОВИНИ ПЛЮС
Філософ волокон із чвертю ставки
НаЗУБок
Життя на слух
Креслена історія
Чому Дніпропетровськ починався з Половиці, коли Львів насправді став відомим для світу і чому українці називали полюси «бігунами», знає науковець Іван Ровенчак. Він — професор кафедр економічної та соціальної географії Львівського національного університету ім. І. Франка і картографії та геопросторового моделювання Національного університету «Львівська політехніка», доктор географічних наук. Робота в професора — хобі, тож він, крім усього іншого, представник малочисельної наукової спільноти дослідників картографії.
Газ із... льоду може «потопити» Росію
Газ із льоду — це зовсім не красива фраза, як може спершу здатися, а реальність. Хоч, певна річ, і не позбавлена такого собі образного визначення. Ще цей газ називають горючим, або ж метановим льодом. Що цілком співвідноситься з істиною. Адже цей газ справді «ув’язнений» крижаним шаром на морському дні, для якого притаманні дуже високий тиск (до 400 атмосфер і більше) та низька температура.
Об’єднавча теорія Всесвіту
Європейська рада ядерних досліджень (ЦЕРН) після дворічної перерви знову запустила в роботу Великий адронний колайдер (ВАК). Йдеться про гігантський 27-кілометровий прискорювач заряджених частинок, збудований на кордоні Швейцарії та Франції задля практичного підтвердження теорій походження й будови Всесвіту.