Що там, у голові?

Що там, у голові?

Знання, які людина повинна засвоїти, множаться у геометричній прогресії. Чи здатен наш мозок витримати такі навантаження? А може, він уже досяг піку свого розвитку і радіє, що новітні технології забирають на себе частину його функцій?

Підкорене небо

Підкорене небо

У радянські часи Всесвітній день авіації та космонавтики відзначали справно. Власне, у той час усі досягнення, пов’язані чи то з польотом у космос, чи то з появою нового літака, прирівнювались мало не до державних свят. Сьогодні цю дату також відзначають, проте масштаб суттєво зменшився. Чи розвивається авіація та космонавтика сьогодні?

«Небесний тихохід»

«Небесний тихохід»

Фахівці навчально-наукового центру «Небесна долина», що діє у Вінницькому національному технічному університеті, передали військовослужбовцям розвідувального підрозділу, який виконує завдання в зоні бойових дій на сході України, безпілотний розвідувальний комплекс власної розробки.

Філософ волокон із чвертю ставки

Філософ  волокон із чвертю ставки

Ярослав Шпотюк — фізик-матеріалознавець, закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка (ЛНУ) та займався науковими дослідженнями у Франції. Науковець здійснив майже неможливе і захистився одразу в двох навчальних закладах: у ЛНУ та університеті Ренн 1.

НаЗУБок

НаЗУБок

Усім відома фраза: «Одне лікуєш — інше калічиш». Але далеко не завжди ми можемо побачити зв’язок між прийомом якихось ліків і проблемою зі здоров’ям, яка виникає через деякий час. Особливо при протезуванні зубів.

Життя на слух

Життя на слух

У рамках проекту «Перша дейзі-бібліотека», який реалізує львівський обласний осередок «Української спілки інвалідів — УСІ», в Україні з’явиться перша бібліотека для людей iз вадами зору. Уже виготовлено 11 аудіопідручників для 5-го класу і вищих навчальних закладів.

Креслена історія

Креслена історія

Чому Дніпропетровськ починався з Половиці, коли Львів насправді став відомим для світу і чому українці називали полюси «бігунами», знає науковець Іван Ровенчак. Він — професор кафедр економічної та соціальної географії Львівського національного університету ім. І. Франка і картографії та геопросторового моделювання Національного університету «Львівська політехніка», доктор географічних наук. Робота в професора — хобі, тож він, крім усього іншого, представник малочисельної наукової спільноти дослідників картографії.

Газ із... льоду може «потопити» Росію

Газ із... льоду може «потопити» Росію

Газ із льоду — це зовсім не красива фраза, як може спершу здатися, а реальність. Хоч, певна річ, і не позбавлена такого собі образного визначення. Ще цей газ називають горючим, або ж метановим льодом. Що цілком співвідноситься з істиною. Адже цей газ справді «ув’язнений» крижаним шаром на морському дні, для якого притаманні дуже високий тиск (до 400 атмосфер і більше) та низька температура.

Об’єднавча теорія Всесвіту

Об’єднавча теорія Всесвіту

Європейська рада ядерних досліджень (ЦЕРН) після дворічної перерви знову запустила в роботу Великий адронний колайдер (ВАК). Йдеться про гігантський 27-кілометровий прискорювач заряджених частинок, збудований на кордоні Швейцарії та Франції задля практичного підтвердження теорій походження й будови Всесвіту.