Буває, що й підтримка заважає

Буває, що й підтримка заважає

Дзюдо увійшло до олімпійської програми у 1964 році, коли Олімпійські ігри приймала Японія. Господарі, звісно, небезпідставно сподівалися тріумфувати в усіх вагових категоріях (на той час їх було чотири, зараз — по сім чоловічих та жіночих), однак плани родоначальників дзюдо порушив перший європеєць — триразовий чемпіон світу і 14-разовий чемпіон Європи голландець Антон Геєсінк, який переміг у абсолютній ваговій категорії. У подальшому представники нашого континенту ще не раз доводили, що японцям можна і потрібно протистояти на рівних. Особливо ж це було помітно у важких категоріях, де в 1976 році в Монреалі олімпійським чемпіоном став киянин Сергій Новіков.
Своє високе реноме українські дзюдоїсти-важковаговики підтримують і сьогодні. Скажімо, наприкінці січня наша чоловіча збірна повернулася з Токіо, де вперше повним складом і після шестирічної перерви боролася за призи «Кубка Дзигаро Кано». Турнір на честь засновника дзюдо має великий престиж в усьому світі — вважається вагомим успіхом у кар'єрі виграти у японця саме тут. А чотириденний інтернаціональний «табір» дзюдоїстів, який проводять учасники токійського турніру, може замінити рік роботи в рідному спортзалі. Особливо це важливо для наших молодих борців, з якими тренерський штаб пов'язує надії у Пекіні-2008. Невдовзі після повернення з Японії кореспондент «УМ» зустрівся з віце-чемпіоном світу минулого року, найкращим дзюдоїстом України 2005 року та одним із десятки найкращих спортсменів країни за версією Асоціації спортивних журналістів України Віталієм Бубоном. Знайомство з високим атлетичним спортсменом (Віталій виступає у вазі до 100 кг) ми розпочали з японських спогадів.

Високі стрибки «молодняка»

Високі стрибки «молодняка»

Головними подіями другого дня чемпіонату України в Сумах стали стрибкові дисципліни. Слідом за Жанною Блок та Іваном Гешком публіка очікувала побачити в легкоатлетичному манежі ще одну зірку — бронзову призерку Олімпіади в Афінах Вікторію Стьопіну. Але в останній момент з'ясувалося, що уславлена стрибунка у висоту на першість не приїхала через проблеми зi здоров'ям. Хоча сумські любителі «королеви спорту» й без цього були цілком задоволені проведенням у їхньому місті змагань такого високого рівня. Блок і Гешко не відмовляли у автографах і фотографіях на згадку, а Іван ще й щедро роздавав плакати із власним портретом (там же, що цікаво, красувалася політична реклама блоку «Наша Україна»).

За «бронзу» українці віддячили президентові МОК гетьманською булавою

За «бронзу» українці віддячили президентові МОК гетьманською булавою

Середа на Олімпіаді могла б бути «канадською», якби хокеїстам із Країни кленового листя не трапилися на шляху хокеїсти Росії. Тепер залишається з усмішкою пригадувати, як шведи і росіяни в останніх матчах групового турніру ламали собі голови над тим, які рахунки потрібні в їхніх матчах, щоб не потрапити у чвертьфіналі на канадців. Команда «Тре Крунур» відверто «злила» словакам, і хто їй тепер за це дорікне? На початку стадії «плей-оф» шведи вийшли на швейцарців і легко їх розтрощили. А росіяни таки змушені були зустрітися з Канадою і... обіграли заокеанських профі «всуху». Цікаво, що 50 років тому зимова Олімпіада теж відбувалася в Італії, збірна СРСР виступала на ній уперше і перервала панування у світовому хокеї канадців. Рахунок був той самий — 2:0, а ворота північноамериканців захищав Денніс Бродер — батько нинішнього голкіпера збірної Канади Мартіна Бродера.

Бий по своїх, щоб чужі боялися

Бий по своїх, щоб чужі боялися

Протистояння «Челсі» — «Барселона» оглядачі одностайно називали вартим фіналу Ліги чемпіонів, однак позавчора на «Стамфорд Бридж» між цими командами відбувся перший поєдинок лише стадії 1/8 фіналу. Сірувате (замість зеленого) поле лондонського стадіону було не в найкращому стані, таким видався сам матч. Звісно, в Західній Європі немає такого поняття, як «весняний футбол», але, з іншого боку, грати майже без перерви та ще й утримувати лідерство в таких потужних чемпіонатах, як англійський та іспанський, теж непросто. Тим паче, коли дуже висока відповідальність за результат.

Із Герцлійської бухти добре видно португальський берег

Із Герцлійської бухти добре видно португальський берег

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Товариською зустріччю з ізраїльськими однолітками українська «молодіжка» розпочне цілеспрямовану підготовку до фінальної частини Євро-2006, яка пройде на стику травня—червня в Португалії. Відліт команди Олексія Михайличенка призначено на неділю, а власне гра відбудеться 28 лютого в Герцлії — «місті контрастів», одна частина якого — пролетарська, а інша складається із суцільних вілл та міні-Лас-Вегасів. Саме тут певний час працював головним тренером місцевого «Маккабі» Андрій Баль, нині — один із наставників «дорослої» збірної України.

ХРОНІКА

ХРОНІКА

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Всі статті рубрики