Каскадери на дорогах

Каскадери на дорогах

Співробітники харківської Державтоінспекції влаштували для чиновників, преси та власників маршрутних таксі презентацію відео, знятого ними прихованою камерою на дорогах міста. До об'єктива потрапили всюдисущі мікроавтобуси в момент виконання просто неймовірних каскадерських трюків. Над цим кіношним видовищем можна б було залюбки посміятися, якби не одна суттєва деталь: за кермом спритних «газельок» — звичайнісінькі водії, і перевозять вони не групу переодягнених спортсменів, а звичайних пасажирів, включаючи дітей і пенсіонерів. Взяли до рук відеокамери правоохоронці не через власну прискіпливість. Зняті кадри, говорять вони, настільки поширене явище, що для того, аби спіймати порушника в кадрі, зовсім не обов'язково годинами просиджувати в кущах.

Допомога артистам — справа самих артистів?

Допомога артистам — справа самих артистів?

У Донецькому академічного театрі опери й балету ім. Солов'яненка й досі при спомині про минулу «п'ятирічку» капітального ремонту ні-ні та й здригаються. Може, саме тому ініціатива про допомогу колегам із Одеського театру опери й балету з'явилася саме тут. А може, й тому що нинішній головний диригент Донецького театру, заслужений діяч мистецтв України Василь Василенко, який наполегливо виношував цю ідею, десяток років віддав театру Одеси, де був і диригентом, і директором. Та факт залишається фактом — на сцені Донецького театру відбувся всеукраїнський музичний форум за участі майстрів оперної сцени «Врятуємо Одеський театр опери й балету». А на кошти, зібрані від гала-концерту, вирішено прикупити... палі для фундаменту театру в Одесі.

Академiк козачого роду

Академiк козачого роду

У центрі Кременчука, поблизу місцевого Політехнічного університету, нещодавно урочисто відкрили пам'ятник видатному вітчизняному вченому, першому президенту Академії наук України Володимиру Вернадському. В радянських енциклопедичних святцях його, звісно, представляли як «совєтського» фундатора геохімії, біогеохімії та радіогеології, вчення про біосферу і ноосферу. Тож навіть сьогодні далеко не кожен поціновувач таланту згаданого подвижника науки знає про те, що прадід генія був запорозьким козаком, дід — лікарем Київського військового госпіталю, батько — вихованцем і професором Київського університету, а мати походила з українського старшинського роду Константиновичів...

Мільйони на старовину

Мільйони на старовину

Кошти з європейських фінансових фондів на реконструкцію історичної частини Львова сподівається отримати міська влада Львова від Європейського Союзу. І йдеться тут, за словами виконуючого обов'язки львівського мера Зиновія Сірика, про мільйони євро. Під час економічного форуму «Україна — ЄС» Зиновій Сірик зустрівся з представниками польської делегації з міста Стальова Воля.

Фінка з хоботом

Фінка з хоботом

Днями в одному з найстаріших українських зоопарків, Миколаївському, зустрічали дорогу гостю — 30-річну африканську слониху Ванні. Тварина до цього часу мешкала у місті Ліето, в Фінляндії, але віднині тішитиме маленьких українців у Миколаївському зоопарку. Чекали на Ванні з нетерпінням: у нашому зоопарку африканська слониха Чанга вже 6 років поспіль жила самотою й дуже нудилася, адже слони — тварини сімейні. Тому український та фінський зоопарки, домовившись, вирішили врятувати своїх підопічних. Оскільки українські умови кращі, Ванні, яка теж була самітницею, вирушила у Миколаїв.

Всі статті рубрики